Gabra a Málinka 3. a 4. díl

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Sfinga

Kniha Gabra a Málinka 3. a 4. díl

Maanna

Další příděl vzpomínek z dětství. Čtvrtý prázdninový díl je rozhodně zajímavější, ten třetí mi splýval s předchozími příhodami, situace se trochu opakovaly. Ale autorka opět funguje jako dobrá vypravěčka a ten nostalgický prvek překrývá i skutečnost, že jsou někdy postavy trochu plošší a předvídatelné. A koza Herka nemá chybu.

Lucissia

Prostě nádhera. Vzpomínka na moje dětství, na babičku a všechno okolo. A člověka jen udivuje, jak se ten svět za těch sto let změnil... Na jedny prázdniny bych se ráda vrátila do dětství, kdy jedinou starostí bylo, jestli můžu jít ven v kraťasech a jestli mám přečíst tuhle knížku nebo jinou. A moc ráda bych brala jedny prázdniny u strýca Fanůška v Žítkové. Tak alespoň jsem je prožila zas po třiceti letech ve vzpomínkách Málinky. :-)

ditul
24.06.2018

Miluji příběhy Gabry a Málinky. Jako malá jsem je předčítala babičce a ráda se k nim vracím. Bohužel už kniha je stará a "salátového vydání". Ale jak krásně se čte. Gabra vždy pobaví svými čertovskými nápady (což její koza Herka je stejné čertisko jako ona) a Malinká svou vřelostí pohladí u srdíčka. ;)

20.10.2017

Nádherná kniha mého raného mládí. Vzpomínám si, jak jsem se u ní nasmála a četla ji stále dokola. Moc se mi líbila. I toto pokračování je výborné a skvěle napsané.

darion
09.12.2016

Hit mé dětské knihovničky - příběhy z Valmezu i z Žítkové jsem hltala znovu a znovu. Jsem ráda, že se i dceři líbí, ačkoliv už není obklopena valašštinou, ve které jsem vyrůstala já...

jana3099
05.12.2016

Knihy a příběhy Gabry a Málinky - knihy mého dětství ;-) úžasně čtivé a moje oblíbené,mám je dodnes ve sve knihovně ;-) (y)

vikaa
03.02.2016

Ráda jsem si přečtení knihy po letech zopakovala. Nejvíc jsem se těšila na Málinčino setkání s bohyní, které mě z dětství utkvělo v paměti. Zajímalo by mě, jestli Kateřina Tučková v dětství Gabru a Málinku v čarovné zemi taky četla:-)

Luccy78
04.06.2015

Nádherné povídání o dvou sestrách, kdy jedna je milá a hodná a s druhou šijou všichni čerti, vymýšlí jen samé lotroviny, ale přitom mají obě dobrá srdíčka :-) Jedna z mých nejmilejších knih.

Měděná rukavice
Měděná rukavice