Gabra a Málinka 3. a 4. díl

Gabra a Málinka 3. a 4. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97951/gabra-a-malinka-3-a-.jpg 5 204 19

3. díl – Gabra a Málinka se učí latinsky 4. díl – Gabra a Málinka v čarovné zemi

Kolaloka
27.11.2023 4 z 5

Gabru a Málinku jsem v dětství četla furt dokola, takže super návrat po letech. Z dnešního pohledu už si všímám větší míry násilí, nadávek a shazování (nejen mezi sestrami, ale i od matky a ostatních dospělých směrem k dětem), kdybych knížku četla poprvé až teď v dospělosti, asi by se mi tolik nelíbila. Doba se mění, naštěstí.

sajanka
21.07.2023 5 z 5

Jedna z nejmilejších knížek nejen v mém dětství, ale celý život.

marketa3815
21.03.2023 5 z 5

Obě naše dcery knížky o Gabře a Málince milujou, ideální věk ke čtení 8-10 let.

IvčaH76
07.10.2022 5 z 5

Nádherné oddychové čtení.

Vilma232
15.08.2022 4 z 5

Přečteno po mnoha letech. Jako školačka jsem četla mnohokrát a ani teď mi pořád není jasné, která z děvčat je mi bližší. A znovu jako před mnoha lety mi připadá zvláštní ten nepoměr, že se chováním a smýšlením jedná o malé děti, ale ve škole už mají latinu.

Aleh
12.12.2021 4 z 5

Další díly veselých vyprávění o dvou sestrách a jejich rodině. je to takové milé zastavení a vzpomínka, jak se kdysi žilo. K pousmání i pobavení. Zimní čas přeje takovým vzpomínkám.

Merlinit
09.01.2021 4 z 5

Líbila se mi víc, než první dva díly.

ArwenAragorn
12.11.2020 5 z 5

Nádherná knížka mého mládí. Četla jsem mnohokrát.

Maanna
29.05.2020 4 z 5

Další příděl vzpomínek z dětství. Čtvrtý prázdninový díl je rozhodně zajímavější, ten třetí mi splýval s předchozími příhodami, situace se trochu opakovaly. Ale autorka opět funguje jako dobrá vypravěčka a ten nostalgický prvek překrývá i skutečnost, že jsou někdy postavy trochu plošší a předvídatelné. A koza Herka nemá chybu.

Lucissia
18.05.2020 5 z 5

Prostě nádhera. Vzpomínka na moje dětství, na babičku a všechno okolo. A člověka jen udivuje, jak se ten svět za těch sto let změnil... Na jedny prázdniny bych se ráda vrátila do dětství, kdy jedinou starostí bylo, jestli můžu jít ven v kraťasech a jestli mám přečíst tuhle knížku nebo jinou. A moc ráda bych brala jedny prázdniny u strýca Fanůška v Žítkové. Tak alespoň jsem je prožila zas po třiceti letech ve vzpomínkách Málinky. :-)

ditul
24.06.2018 5 z 5

Miluji příběhy Gabry a Málinky. Jako malá jsem je předčítala babičce a ráda se k nim vracím. Bohužel už kniha je stará a "salátového vydání". Ale jak krásně se čte. Gabra vždy pobaví svými čertovskými nápady (což její koza Herka je stejné čertisko jako ona) a Malinká svou vřelostí pohladí u srdíčka. ;)

85098211
20.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha mého raného mládí. Vzpomínám si, jak jsem se u ní nasmála a četla ji stále dokola. Moc se mi líbila. I toto pokračování je výborné a skvěle napsané.

darion
09.12.2016 5 z 5

Hit mé dětské knihovničky - příběhy z Valmezu i z Žítkové jsem hltala znovu a znovu. Jsem ráda, že se i dceři líbí, ačkoliv už není obklopena valašštinou, ve které jsem vyrůstala já...

jana3099
05.12.2016 5 z 5

Knihy a příběhy Gabry a Málinky - knihy mého dětství ;-) úžasně čtivé a moje oblíbené,mám je dodnes ve sve knihovně ;-) (y)

vikaa
03.02.2016 4 z 5

Ráda jsem si přečtení knihy po letech zopakovala. Nejvíc jsem se těšila na Málinčino setkání s bohyní, které mě z dětství utkvělo v paměti. Zajímalo by mě, jestli Kateřina Tučková v dětství Gabru a Málinku v čarovné zemi taky četla:-)

Luccy78
04.06.2015 5 z 5

Nádherné povídání o dvou sestrách, kdy jedna je milá a hodná a s druhou šijou všichni čerti, vymýšlí jen samé lotroviny, ale přitom mají obě dobrá srdíčka :-) Jedna z mých nejmilejších knih.

deedulka
24.08.2013 4 z 5

Kniha z mého dětství o povedených dcerkách Gabře a Málince. Gabra je vichřice a Málinka milé nevědoucí stvoření, které se kolikrát nechá napálit. :) S mamkou jsme se knih něco načetly. :)

Dandulka
08.05.2012 5 z 5

Tyhle knížky jsem četla jako malá holka,mám hodně stará vydání.

cizinka
03.04.2012

Nádherné příběhy. Do dnes si některé věty pamatuji :)