sajanka sajanka komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Knížka mého dětství.

Mluvící hora Mluvící hora František Lopour

Četlo se dobře, výborná kniha spíše pro mládež, ale já jsem se neodtrhla. Ilustrace Františka Lopoura jsou úžasné, připomínají mi kresby Zdenka Buriana.

Sláva hrdinům Sláva hrdinům František Lopour

Scifi nemusím, ale knihu jsem si zakoupila v jednom knihkupectví. A četla jsem s chutí, zaujalo.

24.08.2023 4 z 5

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Kdysi jsem četla. Ano, je to dobrý dívčí román.

24.08.2023 4 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Přímo se stotožňuju s předešlým komentářem.

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Tuto knihu můžu číst opakovaně. Úžasný příběh, jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších. Jen ten konec mě rozesmutnil. Ach jo...

Robin Robin Zdena Frýbová

Jelikož mám moc rády psy a zažívám s nimi taky všelijaké chvíle, je tato kniha pro mě jednou z nejlepších knih mého života. A koukám, že to má i druhý díl, to jsem nevěděla.
Bohužel tuto knihu už jsme měli doma dvakrát, někomu se půjčila a už ji nevrátili. Budu muset shánět znovu.

22.08.2023 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Je to jedna z nejlepších.

22.08.2023 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Jena z nejlepších knih od Dicka Francise. Všechny knihy jsou úžasné a plné napětí.
Dostihové prostředí autor důvěrně zná. Také mě fascinovalo, jak vše dokáže precizně popsat, např. při focení vyvolávání filmů, byla to celá věda. Je vidět, že se tím zabýval. Dick a Agátha jsou zkrátka nejlepší. Dickovy knihy jsou všechny na pětihvězdičkování.

Maminka to řekla Maminka to řekla Josef Trojan

V této knize je spousta laskavosti a hlavně kouzelných výroků, které říká maminka. Ráda se k nim vracím. Je v nich spousta pravdy a moudrých vyřčení, získaných životními zkušenostmi.

19.08.2023 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Syn má všechny knížky Švandrlíka. Když se chci zasmát, tak po nich opakovaně sáhnu. Jsou velmi zábavné a vtipné.

19.08.2023 5 z 5

Alžbetin dvor Alžbetin dvor Hana Zelinová

Úžasná kniha, první jsem viděla seriál.

19.08.2023 5 z 5

Psychologie obětí trestných činů Psychologie obětí trestných činů Martina Velikovská

Je to opravdu zajímavě napsána kniha.

13.08.2023 5 z 5

Věnováno ženám Věnováno ženám Jiří Viewegh

Taky knihu mám, tyto příběhy z lékařského prostředí a obzvlášť z porodnice nebo gynekologie čtu ráda. Autor popisuje jednotlivé příběhy velice lidsky a poutavě.

02.08.2023 4 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Další z mých oblíbených knih.

01.08.2023 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Mě tahle kniha hodně bavila a ráda se k ní vracím.

01.08.2023 3 z 5

Život střídá smrt Život střídá smrt Petr Prouza

Nejoblíbenější, i když smutný, velmi dojemný, velmi emotivní příběh.

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Wilhelmina Angela Douwes-Schmidt

Úžasná kniha. Zachycuje život lékaře od jeho čtyř let. V dospělosti ho stále trápí otázka eutanázie, když vidí, jak někteří lidé trpí. Sám se později zaměří na výzkum rakoviny.
Autorka mistrně popisuje psychologii a pocity jednotlivých postav. Pro mě je to jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Žena v bílém plášti Žena v bílém plášti André Soubiran

Já se k této knize pořád vracím. Moc se mi líbilo myšlení hlavní hrdinky, její city, empatie. Kniha navíc popisuje nesmyslnost zákazu přerušení těhotenství z osobních nebo zdravotních důvodů a následky s tím spojené.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Je to jedna z nejmilejších knížek mého dětství a nakukuji do ní dosud. Knížka je plná něhy, lásky a vřelosti k mamince.

29.07.2023 5 z 5