Alžbetin dvor

Alžbetin dvor https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7956/bmid_alzbetin-dvor-1I1-7956.jpg 5 28 6

Trilogie z Turca série

Umelecky najvydarenejšia z línie historických románov Hany Zelinovej je turčianska trilógia (Alžbetin dvor, Volanie vetra, Kvet hrôzy), "dlhý príbeh fabriciovskej rodinnej kliatby", v ktorom sa autorke podarilo spojiť osudy zemianskych rodín s dobrým poznaním historických a regionálnych reálií a vytvoriť príbeh s množstvom výrazných postáv. 2. vydání. Vrcholné dielo najpopulárnejšej slovenskej spisovateľky.... celý text

sajanka
sajanka
19.08.2023 5 z 5

Úžasná kniha, první jsem viděla seriál.

lusila
lusila
23.06.2013 5 z 5

Už je to dávno, čo som videla seriál v TV -Alžbetin dvor. Kniha je úžasná, majstrovsky prerozprávaný príbeh.

Venezia
Venezia
24.05.2013 5 z 5

Podľa mňa najlepšia kniha Hany Zelinovej a radím ju k TOP 10 slovenských románov. Seriál sa mi po prečítaní knihy znepáčil, niekto by mal natočiť poriadny film a zachovať tajomnú atmosféru knihy.

maryzka
maryzka
08.05.2012

docela bych si ji přečetla Viděla jsem film a myslela jsem že předloha neexistuje.

silvinta
silvinta
07.02.2011 5 z 5

moja najoblubenejšia

triatlet
triatlet
31.01.2011 5 z 5

Krásná sága. Děj z 19. století je kouzelnější, ale i deníkově retrospektivní líčení osudů rodu Fabiciovců z konce 2. světové války si udržuje výrazné charakteristiky postav. Přečteno poslovensky i česky.