Alžbetin dvor

Umelecky najvydarenejšia z línie historických románov Hany Zelinovej je turčianska trilógia (Alžbetin dvor, Volanie vetra, Kvet hrôzy), "dlhý príbeh fabriciovskej rodinnej kliatby", v ktorom sa autorke podarilo spojiť osudy zemianskych rodín s dobrým poznaním historických a regionálnych reálií a vytvoriť príbeh s množstvom výrazných postáv. 2. vydání. Vrcholné dielo najpopulárnejšej slovenskej spisovateľky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7956/alzbetin-dvor-1I1-7956.jpg 4.921

Trilogie z Turca 1.

Romány, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Slovenský spisovateľ

Kniha Alžbetin dvor

lusila
23.06.2013

Už je to dávno, čo som videla seriál v TV -Alžbetin dvor. Kniha je úžasná, majstrovsky prerozprávaný príbeh.

Venezia
24.05.2013

Podľa mňa najlepšia kniha Hany Zelinovej a radím ju k TOP 10 slovenských románov. Seriál sa mi po prečítaní knihy znepáčil, niekto by mal natočiť poriadny film a zachovať tajomnú atmosféru knihy.

maryzka
08.05.2012

docela bych si ji přečetla Viděla jsem film a myslela jsem že předloha neexistuje.

silvinta
07.02.2011

moja najoblubenejšia

triatlet
31.01.2011

Krásná sága. Děj z 19. století je kouzelnější, ale i deníkově retrospektivní líčení osudů rodu Fabiciovců z konce 2. světové války si udržuje výrazné charakteristiky postav. Přečteno poslovensky i česky.