Žena v bílém plášti

Autor ujišťuje, že tato kniha není "klíčovým románem", že jde pouze o smyšlený deník a o portréty, v nichž se nesnažil vylíčit skutečné lékaře nebo mediky, nýbrž jen zachytit určité typy. Prosí proto své kolegy, aby v knize rozhodně nehledali vlastní zpodobnění. Naproti tomu všechny lékařské skutečnosti jsou autentické; aby bylo zachováno profesiální tajemství, jsou změněna jména i místa. Autor chce zdůraznit, že tento román se odehrává před povolením prodeje antikoncepčních pilulek ve Francii a před zřízením prvních francouzských středisek pro plánované rodičoství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79724/zena-v-bilem-plasti-79724.jpg 424
Literatura světová

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Journal d´une femme en blanc, 1963

Kniha Žena v bílém plášti

tereza5767
16.11.2019

Zajímavá kniha z poměrně nedávných dob o porodnictví a tabu antikoncepce či potratů v Evropě. Škoda jen, že se do knihy vloudilo trochu moc ženského přemýšlení nad city, které se opakovaly a občas jsem musela přeskočit. Dobře čtivá.

Zlatinka.Emilly
06.02.2018

Knihu jsem četla už hodně dávno, nevím ani už o čem je, ale přečtu si jí znova.

Evelína Š
18.07.2013

Ideální knížka na léto, moc dobře se čte. Dá se ´zhltnout´za dva dny. U nás v rodině je tato kniha legendární, už jsme ji četly snad všechny ženy v rodině.