Sablu Sablu komentáře u knih

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Páté pokračování se mi zdálo ze všech nejlepší, přečetla jsem ho jednom dechem v jednom dnu. Tento díl byl hodně o lásce, touze a loučení, do toho všeho příchod druhé světové války. S napětím očekávám další díl.

26.08.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná knížka, ač u knih nepláču, tady slzy dojetím ukáply.

19.09.2020 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Sestřičky opět nezklamaly a pohladily na duši. Studium se blíží ke konci a hlavní hrdinky se budou muset poprat s tím, co jim osud přinesl do cesty. Ať jsou to svatby, nová přátelství nebo pády, které ovšem nutně nemusí být ke škodě.

16.02.2020 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Příjemná kniha plná nejen čokolády ale i kouzel a životního příběhu lidí z francouzské vesnice.

23.12.2018 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Sestřičky opět nezklamaly, moc hezky se četly. Tentokrát nechybelo napětí v podobě nové noční sestřičky, které jsem držela pěsti, aby vše zvládla. Mrzelo mě, že Dora zase nenalezla svoje štěstí v lásce, snad další díly budou k ní milosrdnější, moc bych jí to přála.

12.06.2018 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Četla jsem pár dílů ze série Romantické útěky, líbily se mi. Ale tahle nová jiná Julie Caplinová je prostě pecka. Jsem nadšená. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a vážně se mi hodně líbila.

20.05.2023 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Kříž u potoka jsem viděla nejdříve jako divadelní hru, která se mi moc líbila. Knihu jsem si na základě toho přečetla. Stále mě bude překvapovat aktuálnost některych autorů, ke kterým Karolína Světlá neodmyslitelně patří.

23.12.2018 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížku jsem četla jedním dechem, i když jsem si myslela, že mě nezaujme tolik jako její předešlé knihy. Ale jsem nadšená a musím říct, že stojí za to tuto knihu číst až do konce. Je v ní napětí, je v ní láska, je v ní smrt a znovuzrození....

01.06.2013 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Kniha se mi velmi líbila. Četla jsem ji po chvilkách, protože kdybych ji přečetla jedním tahem, spoustu věcí zapadne, nebo nevyzní tak, jak bylo třeba.

09.10.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Moc se mi líbilo, že jde o povídkovou knihu, která navodí vánoční atmosféru. Každý příběh mě oslovil něčím jiným, celkově se mi kniha moc líbila, ač jsem se bála, jak se mi bude kniha líbit.

03.01.2022 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Setkání s Bellou a Edwardem po letech byl splněný sen. Škoda že nepřišlo dříve, byla bych jistě nadšenější. Číst Stmívání z pohledu Edwarda bylo napínavé, zajímavé a bohužel občas i zdlouhavé (popis pronásledování Jamese). Jsem rada, že jsem mohla vidět do Edwardovi hlavy a slyšet jeho myšlenek. Obraz Stmívání je tak pro mne celistvý.

24.08.2021 4 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Jako zdravotní sestřička jsem si knihu přála k Vánocům. Skvělá kamarádka mi ji darovala. Kniha pojednána o životě sestry a ukazuje jednotlivá oddělení v nemocnici, kterými hlavní hrdinka prošla. Knihu jsem četla po částech a dělala si pauzy, abych dala vyniknout pocitům z jednotlivých odd. Nejvíce mě zasáhly příběhy z dětského oddělení, neb je to moje pole působnosti. Občas i slza ukápla, v knize jsou důležité myšlenky, které by si měl připomíná zdravotnický personál, ale i pacienti. Ke knize se budu určitě vracet a vždy v ní najdu nové a nové myšlenky, které mě vždy obohatí.

27.03.2020 5 z 5

MMS - Master Mineral Solution - Převrat v léčení nemocí MMS - Master Mineral Solution - Převrat v léčení nemocí Jim Humble

Jako zdravotník, jsem tuto knihu i metodu považovala za totální blbost... Jenže když máte doma tatínka s rakovinou ve IV. stádiu, kterého pošlou domu umřít, tak zkusíte i MMS. Na vlastní oči jsem viděla a pochopila, že to totální blbost není. Ale vlastní zkušenost je nepřenositelná. Takže chápu všechny názory.

23.01.2019

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nádherné myšlenky i fotky v jedné knize, která dokáže rozveselit i rozesmutnit. V každé životní etapě, tam člověk najde zajímavé podněty k přemýšlení.

09.01.2019 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Knížka krásně doplňuje sérii Selekce. Moc se mi líbilo, že se člověk dověděl víc o ostatních postavách a dotvořil si tak celkový pohled. Za mě opravdu povedená knížka.

10.07.2017 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Zajímavá knížka, kterou jsem přečetla za pár hodin. Přinesla mi spoustu témat k přemýšlení jakož to člověku pracující ve zdravotnictví. Kde se teda naštěstí k určení dg mozková smrt přistupuje úplně odlišně, než zažila Angéle.

19.01.2015 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Četla jsem teď dcerce 6let. Kniha se jí líbila. Jsem zvědavá, jak se jí budou líbit další knihy od pana Říhy. Tato si myslím, že zaujme v první řadě kluky.

06.02.2022 4 z 5

Malé velké pravdy Malé velké pravdy Jan Menděl

Skvělá kniha, plná úžasných pravd. Dá se číst buď v kuse, nebo si každý den otevřít na libovolné stránce a zjistit, zda je to pro nás to pravé.

27.08.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Knihu jsme si koupila loni jako audio, zaujala mě rezence. Poslouchala jsem ji po chvilkách, když byl čas. Byl to silný příběh, který mrazil. Určitě se ke knize ještě vrátím. Možná zkusím i papírovou formu.

31.01.2021 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Nejdříve jsem si říkala, že už jsem asi na tyhle sladké romace stará, ale nakonec jsem knížku přečetla jedním dechem a bylo to moc příjemné oddechové čtení.

30.11.2020 4 z 5