sabca sabca komentáře u knih

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Pro mně to byla pěkná kniha na odreagování. Příběhy z Austrálie mám moc ráda a prolínání minulosti a současnosti byla taky zajímavá. Věřím, že milovníci romantických příběhu po této knize sáhnou. I já mám připravené ke čtení ještě 3 knihy této autorky.

25.05.2020 5 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

(SPOILER) Tak tuhle knížku jsem si užívala od začátku až do konce. Bylo zajímavé, jak samotná Nora si nebyla jisté, jestli náhodou za vraždou bývalého manžela a jeho manželka nestála ona, protože bývá náměsíčná. A nakonec jsem ráda, že vraha jsem nepoznala až téměř do konce. Myslím si, že stojí za to si knihu přečíst.

22.05.2020 5 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Po dlouhé době zase jedna Clarková. I když knihu nepsala sama, docela se mi líbila. Byla napínavé a do konce jsem nevěděla kdo za zmizením Amandy stojí. Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného. Myslím si, že kdo má rád detektivky tak se mu bude tato líbit.

12.05.2020 4 z 5

Tak tahle kniha mi přímo sedla. Po dlouhé době jsem si to užívala a bavila jsem se. Rok života obyčejné ženy, matky 2 děti mě pobavil a několikrát rozesmál. Kniha se autorce moc povedla a doufám, že ještě něco podobného napíše. Humoristických románů není nikdy dost. Doporučuji

10.05.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

První kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Byla zajímavá, napínavá a měla nečekané rozuzlení. Určitě si přečtu i další. Doporučuji

05.05.2020 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Zajímavý příběh židovského děvčátka Ráchel a jejího bratra, které rodiče poslali prostřednictvím Nansenové nadace do Norska, aby je zachránili před smrti v některém z koncentračních táborů, což jim v době druhé světlové války hrozilo. Kniha mě tak zaujala, že jsem musela číst každou volnou chvilku, abych se dočetla jak vše dopadne. Doporučuji

03.05.2020 5 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Krásná kniha, která nezklamala. Hlavní osou knihy bylo kamarádství Eli a Dity. Každý z nás by si jistě takovou kamarádku přál. Protože jsem byla zvědavá jak příběh skončí četla jsem každou volnou chvilku. Doporučuji

28.04.2020 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

První kniha od J. Probs a věřím že ne poslední. Četla se pěkně. Vyvíjející vztah mezi Calebem a Morgan byl zajímavý a těšila jsem se jak vše dopadne. Jednu hvězdičku ubírám, protože mi stavební prostředí nic neříká. Doporučuji

25.04.2020 4 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Kniha je krásně čtivě napsaná. Prolíná se tu minulost - Ráchel a současnost Sofie. Sofi, která má problém otěhotnět se upnula k pátrání v minulosti babičky Rachel. Kniha stojí za přečtení

24.04.2020 5 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Mě se kniha moc líbila. Příběh 4 kamarádek, které spolu studovali a pak se na nějakou dobu rozešli a po 20 letech se setkají. Postupně se dozvídáme jak pokračoval osud každý z nich. Čte se to dobře a ke konci jsem měla problém knihu odložit, protože jsem byla zvědavá jak vše skončí. Je to moje druhů nejoblíbenější slovenská autorka po Vasilkové- Keleové. Doporučuji

18.04.2020 5 z 5

Odříkaného manžela největší krajíc Odříkaného manžela největší krajíc Alena Jakoubková

Další román této spisovatelky, který měl zajímavé téma. Příběh Agáty, který vyrůstala s despotickým otcem a ušlápnutou matkou, kteří před ní utajili o 20 let starší dceru se četl dobře a můžu jej doporučit

15.04.2020 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Kniha napsaná podle skutečnosti se četla dobře. Bylo zajímavé se něco dozvědět o historii Rumunska za 2. světové války. Příběh Natalie mě bavil a ke konci byl tak napínavý, že jsem knihu odložila až po úplném přečtení ve 2 hodiny ráno. Doporučuji

15.04.2020 4 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Velmi čtivá kniha. Alexandra má nadání k psaní drsných detektivek a thrileru. Již jako mladá začne psát detektivku a na radu otce, že nemá psát pod svým jménem, protože čtenáři nepřipouští, že žena může napsat kvalitní kriminálku, píše pod pseudonymem jako muž. Knížka se čte moc hezky a konec je dost smutný. Doporučuji

09.04.2020 5 z 5

Dědictví maorského náčelníka Dědictví maorského náčelníka Laura Walden

Kniha se mi četla moc dobře, jako všechny knihy této autorky. Část děje, ta z historie se odehrávala na Novém Zélandu a součastnost v Hamburku. V knize nechyběla láska ani napětí. Doporučuji

07.04.2020 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Knihu Spálené oblohy jsem nečetla protože jsem nevěděla, že je to první díl k této knize. Nevím jestli to bylo ke škodě, ale mě se Vyvrhel četl celkem dobře. Přátelství dvou chlapců tak rozlišného původu bylo celkem zajímavé. Příběh matky Abdyho ze Somálska mě velmi zasáhl. Doporučuji knihu k přečtení.

30.03.2020 4 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Na začátku jsem se do knihy nemohla a začít a už jsem se chystala jí odložit. Zůstala jsem jen díky komentářům a opravdu nelituji. Po začtení byla kniha krásná a napětí jak vše dopadne mě nenechávalo knihu odložit. Konec byl dojemný a proto pokud budete mít někdo problém se začtením jako já vydržte, opravdu to stojí za to.

24.03.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak zase moc pěkná a zajímavá kniha. O gulagu se toho v dřívější době moc nevědělo. Jenom, že to byly pracovní tábory. Obdivuji lidi jak v podmínkách, které měli dokázali žít i několik let. Tak jak tu někteří z vás píši, by to opravdu měla být povinná školní četba. Příběh matky a jejich dvou dětí viděn očima 15leté Liny byl moc smutný. V době kdy umírali lidé ve druhé světové válce umírali i v těchto pracovních táborech. Doporučuji

17.03.2020

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak to byla bomba. Kniha se četla dobře od začátku do konce. Smutný příběh dvou sester žijících ve Francii v době 2. světové války mě nenechal chladnou. Obě byly hrdinky a každá jiným způsobem.Také byla dobře vykreslena postava jejich otce. Několikrát jsem byla dojatá k slzám. Knihu doporučuji

13.03.2020 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh Rill a jejich sourozenců byl smutný. Přesto se mi kniha četla dobře a držela jsem jim palce. Ještě ke všemu když si představím že je to podle skutečných události tak mě mrazí. Knihu doporučuji.

05.03.2020 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Prní kniha této autorky a určitě ne poslední. Moc pěkně se mi četl příběh, který se většinou odehrával na Kypru kde Helena tráví čas dovolené v domku, který jí odkázal její kmotr a kam za ní přijíždějí její přátelé. Kniha stojí za přečtení.

29.02.2020 5 z 5