Dědictví maorského náčelníka

Dědictví maorského náčelníka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388606/mid_dedictvi-maorskeho-nacelnika-6NX-388606.jpg 4 42 10

„Milá Sarah, kéž bych ti to všechno mohla sdělit osobně… Tvá matka byla moje nejlepší přítelkyně…“ Když si novinářka Sarah přečte v den svých třicátých narozenin tento dopis, nemůže uvěřit, co se právě dověděla: slavný německý badatel Ludwig Dehn, kterého nařkla z odcizení maorských památek, je její pradědeček! Šokovaná nečekanou zprávou se Sarah vydává odhalit tajemství i prokletí, jaké její pravý původ nese.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Alpress

Das Erbe des Maori-Häuptlings , 2016

jluky
24.11.2020 4 z 5

Napriek tomu, že to bolo trošku zauzlené príbehmi žien viacerých generácií, príbeh sa mi páčil...

babiočka
07.10.2020 5 z 5

Zpočátku jsem měla v postavách docela zmatek - kdo je co čí - a musela jsem listovat stránkami zpět. Nicméně kniha se pak četla velmi dobře a moc se mi líbilo skvěle načasované střídání současnosti a minulosti, což přispělo k napínavosti vypravování.
Hezky vymyšlený příběh, jehož inspirací se stal skutečný dům Rauru v Hamburku.

čef
19.05.2020 4 z 5

Romantiku zcela nezavrhuji. Když kniha obsahuje také něco jiného než vzdychání a spletené mozky a údy, dá se to i číst. Také v této knize je lásky neurékom, hrdinka se potácí a střídavě miluje se třemi muži, ale s maorskými reáliemi Zélandu je to docela čitelná kombinace. Ne že bych doporučil každému, ale stále mladým dívčinám určitě.

sabca
07.04.2020 4 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, jako všechny knihy této autorky. Část děje, ta z historie se odehrávala na Novém Zélandu a součastnost v Hamburku. V knize nechyběla láska ani napětí. Doporučuji

krevetka79
24.02.2020 4 z 5

Čtivě napsaná, lehce dobrodružná knížka :-)

alexis818
12.05.2019 4 z 5

Lauru Walden mám moc ráda,její knihy tak nějak hladí po duši.Ani tato není vyjímkou,jen byla málo akční,ale jinak pohodové čtení.

josska
02.01.2019 3 z 5

Spisovatelku mám moc ráda,ale tady ta kniha mě trochu zklamala,trochu jsem se v ní ztrácela ale dočetla a hodí se mě do výzvy tak super....

irva
27.12.2018 4 z 5

Čtivé jen prolínání budoucnosti a minulosti už nějak nepřekvapuje.

putpuda
01.12.2018 4 z 5

Líbila se mi o trochu víc, než předchozí kniha. Kupodivu se mi líbila i část ze současnosti. Nebylo to tak přeslazené.
Ráda si přečtu i další knihy, ikdyž téma bude pravděpodobně hodně podobné ;)

Danago
22.10.2018 3 z 5

V knížce jsou opět dvě časové linky minulost a současnost. Linka z minulosti mě zajímala o hodně víc. Láska prababičky Merimy a Ludwiga byla krásná a dojemná . Současná linka je v této knížce dost rozsáhlá a určitě mě taky bavila , i když mě Sarah nebyla moc sympatická, ale byla tam důležitá. Knížka je čtivá a napínavá. Ten kdo má rád knihy Laury Walden nebude zklamaný.

Kniha Dědictví maorského náčelníka je v