sabca sabca komentáře u knih

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Ani jsem nečekala, že kniha se mi hodí do plnění čtenářské výzvy. Je to příběh z vesnice. Eliška přesto, že bydlí v Brně tráví čas ve vesnici Klokočí, kde pracuje v uspořádání obecného archivu a přitom pátrá po tajemství své rodiny. Částečně jde i o detektivní román. Doporučuji

15.02.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh Rill a jejich sourozenců byl smutný. Přesto se mi kniha četla dobře a držela jsem jim palce. Ještě ke všemu když si představím že je to podle skutečných události tak mě mrazí. Knihu doporučuji.

05.03.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Kniha se četla dobře, tak jako ostatní knihy této autorky. Bylo to zajímavé, napínavé a nutilo mně to číst každou volnou chvilku, abych se dozvěděla, jak vše vlastně bylo. Doporučuji

06.02.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Kniha se četla dobře. Napínavá, bez hluchých míst a zajímavý konec. Doporučuji

09.12.2019 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

První kniha tohoto autora.Napínavá od začátku až do konce a ten byl překvapivý. Takový konec jsem opravdu nečekala. postupně si přečtu i ostatní knihy. Jak tady někdo píše není dobře číst je všechny po sobě, tak proložím romantikou nebo obyčejnou detektivkou. Komu nevadí spousta krve a násilí, tak doporučuji.

03.09.2016 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Kniha neměla chybu. Napínavá a do poslední chvíle nevíte jak vše dopadne. Určitě doporučuji k přečtení.

11.04.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Tak jako vždy Fieldingová nezklamala. Vždy přijde s něčím novým a takový konec jsem nečekala. Paige byla sympatická na rozdíl od její sestřenice, která stále intrikovala až na to dojela. Knížku doporučuji.

06.12.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Kniha přes pomalejší rozjezd nakonec nabrala obrátky. Amišská tématika pro nás sice vzdálená, ale zajímavá. Konec velmi napínavý, ale hvězdičku ubírám za otevřený konec. Jinak doporučuji.

31.10.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dívku v ledu jsem zatím nečetla, ale Noční lov se mi moc líbil. Svérázná šefinspektorka mi byla sympatická a přesto, že vrah byl znám byla kniha napínavá až do samého konce. Doporučuji

11.05.2018 5 z 5

Venkovská svatba Venkovská svatba Barbara Hannay

Za mě pohodová kniha. Flora byla sympatická hrdinka, které se schovává před svým násilnickým přítelem jsem držela palce, aby vše dobře skončilo. Děj se odehrává z části v Šanghaji a z části v Australii. Knihu za sebe doporučuji

27.09.2020 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Nemohu dát méně než pět hvězdiček. Kniha byla tak krásně napsaná, že jsem jí přečetla za 2 dny. Doris prožila nelehký život se kterým se svěřila své praneteři prostřednictvím červeného adresáře, zápisku a uchovaných dopisů. Komu nevadí si u knihy poplakat - doporučuji.

13.08.2020 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Od autorky jsem četla pouze Hluboká modř moře, která se mi moc líila. Nejinak je tomu i u této knihy. Začíná to už nádhernou obálkou, protože hortenzie miluji. Rovněž děj se mi líbil a jak tady mnozí píši tak hlavně ta válečná část. V závěru se krásně propojila minulost se současnosti. Kdo má styl k je propojena minulost se současnosti tak doporučuji. Vždy jedna část končí napínavě a proto nás to nutí číst dále.

12.08.2020 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Kniha mě od samého začátku chytila. Střídání kapitol s pohledu dvou kamarádek Rachel a Suzie bylo zajímavé. Děj který vypadal jednoznačný nakonec nabral na obrátkách a vyústil v zajímavý konec. Doporučuji

22.02.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

První kniha tohoto autora kterou jsem přečetla. Byla napínavá a konec jaký jsem nečekala. Doporučuji

19.01.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Mně kniha zklamala. Zdála se mi moc překombinovaná. Někdy jsem se v ději ztrácela proto pouze 3 hvězdičky. Knihu Ta přede mnou jsem ještě nečetla, tak doufám, že bude lepší.

13.01.2020 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak přečteno jedním dechem i když pachatel byl znám, ale přeci jenom i nakonec zůstalo zajímavé odhalení, které jsem nečekala. Už se těším na další knihy této autorky a doporučuji.

28.06.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha dočtena ve 2 hodiny ráno. Nemůžu říct, že by byla předvídatelná. Hunter a Garci je velmi sympatická dvojice detektivu. Přečtu si určitě i další knihy s touto dvojicí. Konec byl napínavá a nečekala jsem takový. Doporučuji

22.10.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Konečně zase kniha k splnění Čtenářské výzvy 2016 a to opravdu stála za to. Moc pěkný příběh i když smutný, ale dívka Louisa mě bavila. U některých jejich průpovídek jsem se zasmála, ale na konci jsem si i pobrečela. Kdo má rád tento žánr, tak doporučuji.

11.07.2016 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

První kniha od J. Probs a věřím že ne poslední. Četla se pěkně. Vyvíjející vztah mezi Calebem a Morgan byl zajímavý a těšila jsem se jak vše dopadne. Jednu hvězdičku ubírám, protože mi stavební prostředí nic neříká. Doporučuji

25.04.2020 4 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Kniha začíná v roce 1012, kdy se otec se dvěma syny zabydlel v Kalifornii a začal pěstovat vinnou révu. Vše je v pořádku do doby kdy otec umírá a svěří se se svým tajemstvím. To oba bratry rozdělí vydají se každý svou cestou. Děj je nabitý záští, láskou a nutí číst dál abychom se dočetli rozuzlení celého příběhu. Mezitím je v kratších kapitolách popisováno, jak potomci těchto bratrů pátrají po minulosti, kterou se dozvídají z dopisů manželky jednoho z nich Clari, které zanechala své vnučce. Román končí až v roce 1965. Můžu doporučit

19.08.2019 5 z 5