Ryšava Ryšava komentáře u knih

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Přečteno během dvou dnů a nemůžu se dočkat třetího dílu. Celkem dost jsem se nasmala a nejvíc se mi líbí, že je kniha věcná. Žádné dlouhé popisování událostí. Prostě pohodovka =)

16.03.2020 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Vždy mě příběh Krysaře zajímal. Přečetla jsem to během dvou dnů a kniha nezklamala =)

20.04.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha co jsem přečetla od Kinga a přečtená jedním dechem...

18.03.2018 4 z 5

Křídový panáček 6/7 Křídový panáček 6/7 Vojtěch Matocha

Podle mě díl o ničem. Zbytečně se děj natahuje... prvních 5 dílů jsem četla hned za sebou a bylo to napínavé, ale na tenhle díl jsem musela čekat 2 měsíce a to už dávno měly být všechny díly série vydané... z dílů jsem zklamaná a snad to ten závěrečný zachrání. Ilustrace jsou moc krásné

16.02.2023 3 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Kniha jsem mi moc líbila. Film je akčnější a má veselejší konec. Měla jsem v ruce knihu z ilustracemi od Charlese Vesse a musím říct, že to je moc nádherná kniha. Ilustrace vdechly život příběhu. Upřímně nejsem zklamaná ani z filmu ani z knihy. Doporučuji přečíst

16.06.2022 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Musím říct, že konec zachránil knihu. Moc mě upřímně nebavila, dokonce jsem knihu na cca měsíc odložila, protože začátek byl nudný. Pořád mi tam "něco" chybělo. Chybělo mi tam napětí z předešlé knihy, nějaké vzrušení atd. Ale konec už byl lepší. Díky konce mám chuť číst další díl, tak jsem zvědavá a snad knihu taky neodložím...

23.05.2022 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Čtivý příběh, který se ze začátku rozjíždí pomaleji, ale potom je rychlý a napínavý. Líbí se mi, že Francis má hrdiny, kteří jsou hendikepovaní a klade důraz na jejich intuici. Určitě si přečtu další díly. Nemám ráda rozečtené série =D

10.02.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kdybych tuhle knihu četla ve svém dospívání, tak věřím na velkou lásku a na lásku na první pohled atd... ale je to moc pěkná kniha a příběh rychle utíká =)

01.01.2022 4 z 5

Čarodějova nevěsta 9 Čarodějova nevěsta 9 Kore Yamazaki

Konec s Josefem mě překvapil, ale že se další děj bude odehrávat na akademií, tak to mě netěší. Upřímně jsem si myslela, že i vztah Eliase s Čise se někde posune, ale mám pocit, že jsou stále na začátku... Nehledě na to, jak na něho byla naštvaná mu rychle odpustila... nejvíc se mi líbilo rozuzlení Čišine minulostí a podívání se do Josefové minulosti.

08.12.2021 4 z 5

Hranice impéria Hranice impéria Jan Kotouč

Od autora je to moje první kniha a po dlouhé době i sci-fi žánr. Dlouho mi trvalo se zorientovat v knížce. Moc informací a detailů, které mi nedávali smysl a zapadlo to až na konci. Upřímně mě kniha nebavila, ale přečtu si další díly, abych věděla, jak to dopadne. Hold sci-fi není úplně pro mě...

08.12.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Od autorky mám radši strašidelné domy. Bylo to napínavé i strašidelné, ale v nejlepším to utla a začala nudná část... Horor to podle mě není. Myslím si, že to mohla trochu zkrátit. Konec byl překvapivý a mrzí mě, že nechala umřít jednu z hlavních postav. Věřila jsem v záchranu všech

16.10.2021 3 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Vždycky kniha skončí v nejlepším... komiksy jsou super. Velice rychle se čtou, pěkné obrázky a sympatické postavy =)

14.09.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Právě jsem knihu dočetla a upřímně nevím jak ji mám ohodnotit... Kdybych měla ohodnotit samotnou knihu, tak to byl průměr. Upřímně jsme se ze začátku musela nutit do čtení, jak to bylo zbytečně zdlouhavé a nebyla tam žádná akce. Určitě kniha mohla být o cca 200 stran kratší (tenčí), ale těch posledních 160 stran jsem přečetla jedním dechem. Konec se mi zdál trochu moc utnutý a zbrklý.

Nakonec jsem se rozhodla hodnotit celou sérii, která se mi líbila. Moc se mi líbil "pohádkový" nápad. Mít více "pohádkových" postav na jednou místě ve sci-fi podání je super. Chyběl mi epilog, ale budu věřit, že všichni žili šťastně, až do smrti =)

07.09.2021 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Moje první kniha od Coelho. Knihu jsem nečetla, ale poslechla jsem si ji. Líbila se mi, ale zdá se mi, že je přechválená. Některé myšlenky se mi líbily a každý si tam určitě najde svou pravdu...

11.05.2021 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knihu jsem četla z napětím. u Nesba se mi moc nelíbí styl psaní. Někdy mám problém se v jeho dějích vyznat, ale tenhle děj se mi líbil. Od třetí části jsem knihu nechtěla odložit. Konec mě překvapil. Nesba čtu, jen kvůli výzvám =D jinak bych na ho asi nečetla =D

26.02.2021 4 z 5

Případ sametových drápků Případ sametových drápků Erle Stanley Gardner

Příjemný odpočinek. Jako vždy jsem byla vedle a špatně jsem odhadla vraha, ale to se mi u detektivek stává často =D moc se mi líbilo, že je to stará kniha, kde požívají telefony, telegrafy atd. Lidem věří a stačí jim podepsané prohlášení na obyčejném papíře... Možná si jednou přečtu další díly.

14.02.2021 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nemám pocit, že je to doslova hororová kniha. Četla jsem ji jen přes den a byla jsem napjatá, jak to skončí. Ale věřím, že kdybych jí četla v noci, tak se bojím víc. Konec se mi zdál moc rychlý a hodně se toho událo najednou. Nejvíc mi vadilo, že si hlavní hrdinka neustále stěžuje na nedostatek peněz, ale celý den sedí na zadku v domě, místo toho, aby to řešila... čas v knize zvláštně ubíhal.