Hranice impéria

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Daniel Hankerson je geneticky vylepšený příslušník císařské rodiny, ale raději než na rodinný vliv a peníze se vždy spoléhal na svou schopnost odhadovat lidi, která mu pomáhá jak při práci pro rozvědku loďstva, tak při hraní karet. Díky ní pozná, že něco visí ve vzduchu, když se ho pokusí při loupežném přepadení zabít, a ani z nadcházející mise na okraj Impéria nemá dobrý pocit. Čím víc se mluví o tom, že jde o rutinní test nové komunikační lodě, tím je to podezřelejší. Centrální impérium je příliš velké, příliš křehké a pohromadě drží díky příliš mnoha kompromisům. Vnější nepřátelé si z něj chtějí ukrojit svůj díl, ale ti vnitřní jsou ještě nebezpečnější. Jak praví čínské přísloví, Impérium čekají zajímavé časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408190/hranice-imperia-wn3-408190.jpg 4.38
Série:

Centrální impérium (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Hranice impéria

biki
13. května

Asi jsem udělala chybu, že jsem tuto kniha přečetla krátce po vynikajícím Poutníkovi z Mohameda. Byla jsem hodně namlsaná na českou sci-fi, a tak jsem možná měla příliš velká očekávání. Ale aby bylo jasno - rozhodně nemůžu říct, že by to bylo úplně špatné. Některé motivy mi sice byly povědomé z jiných knih, ale to mi zase tak nevadí, pokud jsou dobře využité, což zde bylo jakž takž. Asi nejlepším, patrně originálním nápadem je systém bran s morbidním způsobem jejich vzniku. Ne zcela obvyklé jsou zde metody totální likvidace některých velkých cílů či způsob vedení vesmírných bitev. Roztomilá je "postava" Kelvina včetně způsobu jeho aktivace. Ale dvě věci mi opravdu vadily. Zaprvé hlavní hrdina Daniel (že by českým autorům toto jméno připadalo obzvlášť hrdinské?) měl být údajně vynikající analytik. Když dokonce i mě byly důsledky vzniklé válečné situace nad slunce jasné, bylo s podivem, že to dotyčný hrdina naprosto neodhadl, což se vůbec s jeho charakteristikou nesrovnává. Zadruhé - zvláště v první třetině knihy mi některé části textu připadaly na tak zkušeného autora jaksi neobratné, jako by to byla první hrubá verze, která už dál nebyla dotažená a lépe propracovaná.
I když moje hodnocení dnes bude spíše průměrné (lepší 3*), další díl si rozhodně pořídím, neboť situace nastíněná v závěru této knihy slibuje zajímavý vývoj. Uvidíme.