Runinka Runinka komentáře u knih

Kočka a Generál Kočka a Generál Nino Haratischwili

ufff.....tak to byla fuška.Do půlky jsem myslela,že knihu odložím.Místy mi přišla odporná a číst tyto pasáže večer nebyl dobrý nápad. Ale vydržela jsem a poslední třetina se četla dobře. Na Brilku to ale nemá.

09.02.2023 4 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Opět hezká kniha od mého oblíbeného autora.Barvitě vylíčené rodinné vztahy,smysl pro pořádek a německý nacionalismus...

28.01.2023 5 z 5

Indigový svět Indigový svět Simon Loyd

Kvantová fyzika to je vždy náročné téma. Autor se to snažil pěkně objasnit. Zajímavá a poučná kniha.

10.01.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Velice dobře napsaná kniha během covidu. Příběh hudebníka tělem i duší,ale také milujícího syna a otce. Stojí za přečtení.

21.12.2022 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Tak to byla velká parádička. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou knihu z prostředí Brna. A navíc i vtipnou. Děkuji moc.

06.07.2022 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Parádní pokračování prvního setkání se samotáři.A opět nezklamalo.

01.07.2022 5 z 5

Dobře napsané příběhy,spíše smutné,ale se špetkou naděje. Čtení pěkně odsejpalo:-).

20.06.2022 5 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Zajímavě napsané a vcelku i představitelé. Četla se svižně jen konec mi přišel useknutý.

13.06.2022 5 z 5

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

Jedním slovem nádhera. Jsem moc ráda,že autor pokračoval a napsal 2.díl. Životní cesta hlavních postav,která je dost často spletitá a poznamenaná i režimem. A zase to končí tak trošku otevřeně....

07.06.2022 5 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

Hezké příběhy z Brna,zajímavě zpracované a doplněné ilustracemi Petry Goldflamové.Libil se mi příběh o Trenckovi a Wilsoňáku.

28.03.2022 4 z 5

Intuice Intuice Laurent Gounelle

Pěkná a zábavná knížka,místy na zamyšlení o žití v dnešní společnosti.

14.02.2022 5 z 5

Děti, které přežily Děti, které přežily Richard Dean Rosen

Tři příběhy dětí,tak odlišné a přitom tak podobné. Muselo být děsivé zažívat takové časy plné strachu o své milované.

15.12.2021 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Výborné povídky,svižně napsané,nejvíce se mi líbila Žárlivost,Odpad a Náušnice. Nesba moc nečtu,ale toto se mi líbilo.

05.11.2021 5 z 5

Jan Masaryk - Poslední portrét Jan Masaryk - Poslední portrét Marcia Davenport

Tak pěkně napsáno,s takovou láskou a citem a přitom neprozrazeno vše. Láska i k Praze a českým lidem....to vše he cítit z každé stránky.

26.10.2021 5 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Skvělá knížka plná tipů pro milovníky turistiky po ČR. Dá se využít i na jednotlivé tipy pro túry nebo víkendovky. Četla se lehce a místy i pobavila.

15.10.2021 5 z 5

Četla jsem až po autorčině knize rozhovorů,a i přesto se mi knížka líbila. Život v KLDR je pro mě nesvobodný a neuchopitelný,a to jsem zažila komunisty. Tam mi to prostě dle popisu přijde až jakoby fanatizmus.

12.10.2021 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Nadšení....rozhodně lepší než Hon na ovci...k zamyšlení....

13.08.2021 5 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Tento autor mě prostě nezklame.

26.07.2021 5 z 5

Zajímavá životní cesta,uvidíme,co nám ukáže dál;-).

07.06.2021 4 z 5

Vražda v Schönbrunnu Vražda v Schönbrunnu Beate Maxian

pěkná knížka,dobrá zápletka,hezké prostředí Vídně.

19.05.2021 3 z 5