Runinka Runinka komentáře u knih

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Už dlouho jsem nečetla něco tak smutného a bezvýchodného.Démon alkohol je děsivý.

23.01.2023 4 z 5

Indigový svět Indigový svět Simon Loyd

Kvantová fyzika to je vždy náročné téma. Autor se to snažil pěkně objasnit. Zajímavá a poučná kniha.

10.01.2023 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Taková skvělá herečka a tak krátký život. Připomíná mi to Vitku. Ta doba 20.let musela být svým způsobem pěkná. Děkuji za krásnou knihu.

09.01.2023 5 z 5

Cesty za štěstím 2 -  - Norsko, Arménie, Čína Cesty za štěstím 2 - - Norsko, Arménie, Čína Kristýna Tronečková

Úžasný cestopis,zejména Norsko a Arménie mě zaujaly velmi.

07.01.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka,pěkný děj,milovaná autorka. Co víc si přát.

31.12.2022 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Velice dobře napsaná kniha během covidu. Příběh hudebníka tělem i duší,ale také milujícího syna a otce. Stojí za přečtení.

21.12.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

wow...tak to byla jízda...jedním dechem přečteno....asi sáhnu po další

15.12.2022 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Pokračování osudu žid.chlapce Felixe. Popsána hrůza války dětskýma očima. Otevřený konec...

13.12.2022 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Pěkně popsáno prožívání při ztrátě milovaných lidiček a návrat hl.hrdinky do života.

12.12.2022

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Hodně syrová kniha mého oblíbeného autora. Člověk s tak poutavým osudem. Je dobře,že o tom ,co prožil,píše.Na to se nesmí zapomínat.

28.11.2022 5 z 5

Bílý den Bílý den Taťana Fischerová

Citlivě napsaná knížka. Rodiče postižených dětí to nemají jednoduché,stejně jako tyto děti.

23.11.2022 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Autorka vylíčila komunismus v Rumunsku a velice barvitě jeho pád. Ráda čtu její knihy.

21.11.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Ufff....no nějak jsem nebyla schopna vyvinout soucit s hlavní postavou. Zpočátku kněz,poté samotář a skrytý pedofil. Autorka však téma zpracovala výborně.

08.11.2022 4 z 5

Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Nicolas d'Estienne D'Orves

Moc hezká knížka.Nejen o stavbě věže,ale i o celoživotní lásce a múze stavitele.

03.11.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Jako vždy příběh ze Sudet. Popsaná doba,ale hlavně lidé,kteří v ní žili. Osudy dosti tragické.

26.10.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Mazec knížka. Vůbec nezávidím,musí to být strašné prožívat něco takového v rodině

16.10.2022 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Krásné,byť smutné drama. Hezky popsané vnímání úlohy ženy a myšlení muže. Dílo je nadčasové.

13.10.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Ty jeho povídky mě prostě baví.

09.10.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak to bylo velmi příjemné čtení. Pro mě úplně první od této autorky:-).

28.09.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pěkně shrnuto o vztazích. Doplněno o příklady z praxe.

17.09.2022 4 z 5