rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Cestopisů jsem už přečetla hodně a tento rozhodně můžu zařadit mezi ty nejlepší. Nicolette je sympaťačka, její putování, proložené spoustou fotek, mě bavilo.

31.07.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Kniha mě překvapila, nečekala jsem, že mě bude tak bavit. A netušila jsem až do konce...

28.07.2023 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Předchozí dvě knihy mě příliš nenadchly a stejně tak to dopadlo i s touto. Paní Morris píše Osvětim pro mainstreem. Chápu, prodává se to. Ale nedá se to vůbec srovnat s publikacemi od jiných přeživších. Přišlo mi to zase trochu jako pohádka.

Spousta nesrovnalostí tady už byla zmíněna, jako třeba sklízení zeleniny začátkem května. On i ten vzpomínaný gladiol v dubnu určitě nemohl kvést. Když jsem si googlila SS dozorkyni Volkenrath, která byla se sestrami skoro kámoška, tak jsem o ni našla úplně jiné informace. Další věc, co mě překvapuje je, že měly ještě malou sestru, která zemřela ve 3 letech. Proč o ní ani jednou nebyla zmínka? Co se mi líbilo, tak byla třetí část knihy o životě po válce.

Nehodnotím téma, to je samozřejmě hrozné, ale zpracování knihy. A další knihu od autorky si už opravdu nepřečtu.

27.07.2023 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

2,5* Kniha se četla rychle, to je plus a téma jako takové bylo zajímavé a neotřelé. Ale tím to končí. Zkrátila bych ji na polovic, věčné omílání myšlenkových pochodů dokola mě od druhé půlky už nudilo. A hlavní hrdinka se svoji 20 let plánovanou oslavou byla na pěst.

24.07.2023 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tak tohle mě chytlo a nepustilo až do konce! Hltala jsem každou stránku. Nebylo zde žádné hluché místo. Letadla mám ráda, ráda lítám a několikrát jsem měla příležitost letět A380, byl to fakt zážitek. Dozvěděla jsem se plno zajímavých a užitečných informací, které mi kolikrát vrtaly hlavou. Takže díky :-)

24.07.2023 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nechala jsem se nalákat krásnou obálkou a nekoukla se, že se jedná o knihu pro mládež. První povídka byla fajn, líbilo se mi i propojení jednotlivých příběhů. Ale co fakt nedávám je takové to věčné americké blábolení o čemkoliv. A vadilo by mi to, i kdyby mi bylo o 20 let méně...

24.07.2023 2 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Tento typ knih mám moc ráda. Ráda čtu o dobách minulých. A jsem ráda i za obrazovou přílohu. Co mi vadilo, byla absence odstavců.

24.07.2023 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Mám to jako spousta čtenářů tady. Některé byly lepší, některé horší, ale myšlenka vydání knihy je moc pěkná.

24.07.2023 3 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Jako detektivka super, ale fakt nedávám, že děti vyšetřovatelky figurují snad ve všech případech...

19.07.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

I tento díl se četl dobře, bavil mě víc než předchozí. Lottie se asi trochu uklidnila, už mě tolik nerozčiluje. Ale nechápu, proč musí být pořád do případů zamotány její děti. Jak je psáno níže, figurování byť v jednom případě by bylo na dětskou duši až moc. Takže tohle je fakt zbytečné. Jednou fajn, je to zajímavé, ale stačilo by. A jak se koukám, tak v dalším to bude zas.

18.07.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Trochu bláznivé, trochu dojemné a k zamyšlení. Četlo se to dobře, ale Vířivka se mi líbila trochu víc.

18.07.2023 3 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Předposlední díl byl infarktový a tak jsem se celou dobu těšila na závěrečný díl, kdy měl být dán Dunje větší prostor. Bohužel jsem z něj na rozpacích. Nové postavy vyšetřovatelů mu moc nepřidaly. Dunji tam zase tolik nebylo. 3/4 knihy mi přišlo nemastných neslaných a poslední 1/4 naopak přitažená za vlasy.
Za mě určitě nejslabší díl, asi to mělo raději skončit tím předchozím. Celkově mě ale série bavila.

16.07.2023 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Vlastně nevím, jestli to je spíše k pláči nebo k smíchu. Ale jo, bavila jsem se. Ale je to přesně ten důvod, proč cestuji zásadně po vlastní ose, na tohle bych neměla nervy ani jako spolucestující.

15.07.2023 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Zajímavá kniha, taková jednohubka bez omáčky okolo. Četla se dobře, jen ten konec byl kapánek moc rychlý.

15.07.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Asi jsem četla něco jiného než většina čtenářů, jinak si nedovedu vysvětlit to vysoké hodnocení. Jako téma asi dobré, zasazení do prostředí Pyrenejí super, ale měla jsem strašný problém se knihou prokousat. Přílíš mnoho stránek, úplně zbytečných. Vesmírně dlouhé kapitoly, půl hodiny jedna. Hlavní vyšetřovatel mi vůbec sympatický nebyl a vykreslen byl ve výsledku jako docela ňouma, nebo aspoň mně to tak přišlo. Spád nabrala kniha až ve třetí třetině, ale tam toho autor zase nacpal tolik, že to nevymyslí ani v Hollywoodu nebo na divokém Západě. A ten konec s Vánocemi, ten to zabil. No jestli někdy sáhnu po pokračování, tak jedině ve chvíli absolutní nudy.

07.07.2023 2 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Dlouho jsem ji odkládala. Ale panejo! To bylo krásné. I přes všechnu tu bídu, smrt a těžký život to bylo pohlazení po duši. Doporučuji!
A těším se na další autorčinu knihu.

03.07.2023 4 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Sáhla jsem po této knize hned po Jestli mi uvěříš, která se mi líbila. Zápletka a zvraty dobrý, četlo se to dobře. Přišlo mi ale, že hlavní hrdinka řešila všechny okolo, ale o ní samotné to skoro nebylo.

03.07.2023 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha se četla rychle, ale ničím nevybočovala z celé řady psychothrillerů, které nám jsou servírovány. Prostě průměr.

03.07.2023 3 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Hlavní hrdinka je dost slušňačka, ale já vlastně taky, takže mi to nevadilo. Ten důvod, proč došlo ke všem těm zvratům byl docela blbý, ale tak je to kniha, žejo. Nějaká zápletka tam být musí. Celkově to bylo nabité dějem a postavami a dobře se to četlo. Přiznám se, že mi i slza ukápla. Určitě sáhnu i po dalším autorčině dílu. Na odreagování to bylo ideální.

28.06.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Abych pravdu řekla, začátkem jsem se musela doslova prokousat, první půlka se mi docela táhla a říkala jsem si, co to jako má být? Ale v té druhé se to zase rozjelo a byl to starý dobrý Harry a konec, ten to zachránil. Pěkně si s námi autor pohrál. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

26.06.2023 4 z 5