rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Za mě je kniha perfektní počin, určitě bych vyzdvihla grafickou stránku a ilustrace, ty jsou parádní. I obsahově je to dílo velmi zdařilé, poučné, byť určené asi pro mladší ročníky. Avšak i pro ostatní je to velmi zajímavé čtení. Některé osobnosti jsou nám notoricky známé, některé vůbec, přitom by zasluhovaly, aby o nich se o nich vědělo. Zároveň s knihou jsem si některé postavy googlila, abych se dozvěděla víc. Je vážně škoda, že jsme se o spoustě těchto žen ve škole neučili. Proč?

15.12.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Za mě to nebylo vůbec špatné. Pravda, těch jmen bylo trochu moc, ale nepletlo se mi to. Děj mě vtáhl hned a nepustil až do konce, i když už jsem brzy tušila, odkud vítr vane. Určitě vyzkouším i další autorčiny knihy.

14.12.2023 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Tato série je pro mě srdcová záležitost, ale tento díl mě tolik netáhnul. Jak už bylo zmiňováno, Kate toho zase přežije až moc a taky mi chybělo dovysvětlení ohledně minulosti biskupa. Fajn ale byla minulost Kate, zase jsme se dozvěděli něco z jejího dospívání.

13.12.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tim Weaver je sázka na jistotu. Tentokrát mi to přišlo sice trošku překombinované, místy jsem se ztrácela, ale v zásadě mě to bavilo. A konec nám naznačil, kudy se asi bude ubírat další díl. Už teď jsem napnutá.

13.12.2023 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Kniha může trochu připomínat tvorbu Julie Caplin, jak už je tu dříve zmiňováno. Trochu ano, ale zároveň mi místy připominá Staré odrůdy od Ewalda Arenze. Asi tím vztahem k přírodě, popisem přírody. A to vše je okořeněno severskou přímostí a drsností.
Moc pěkná, i když poměrně smutná kniha. Ale její čtení je i přesto takovým pohlazením po duši.

04.12.2023 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Zpočátku mi to přišlo trochu nemastné neslané, ale tak od půlky se to rozjelo a nakonec to bylo docela fajn. Prostě takový romantický průměr.

01.12.2023 3 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Celkově mi tato série "S láskou" přijde slabší než romatické útěky. Ale tento díl mě bavil trochu víc než přechozí. Možná to bylo lokací a závanem luxusu. Každopádně hlavní hrdinové mě bavili, včetně pubertačky, která to okořenila.

27.11.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Ač jsem se tentokrát dočkala více popisu města, míst a gastronomie, tak mi hlavní pár moc nesedl. Předchozí díl mě bavil rozhodně více.

27.11.2023 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

To, co mě zpočátku na Carterovi bavilo - klasicky vystavěná detektivka s pohodovým vyšetřovatelem, který nepropadá alkoholovým a jiným démonům, mě už, abych pravdu řekla, trochu začíná nudit. Čtivé to je, řemeslně výborně zpracované, Roberta nejde nemilovat, ale je to furt stejné. A obzvlášť tento díl mi přišel neoriginální, podobné téma už tu jednou bylo. Trochu mě mrzí, že Carlos tam hraje stále druhé housle. A taky se mi poměrně často stane, že vraha odhalím, protože pro ně nechodí daleko...

27.11.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tenhle typ romatických knih mám moc ráda. Jsem vždycky ta, co hodnotí plným počtem, ale tentokrát jsem fakt zklamaná! Kniha mě zlákala zajímavým neotřelým prostředím, kde se měla odehrávat. Ale bohužel. Postavy mi celkově vzato byly sympatické, ale chovaly se jako puberťáci a to mi fakt k vědeckému prostředí a hlavně jejich věku nešlo. Navíc celá ta zápletka, kvůli které to všechno vzniklo... No ale chápu, bez toho by to být nemohlo.
Jinak se teda kniha četla dobře, nemůžu říct, že bych se nebavila. Ale ta poslední kapitola z pohledu Adama, to bylo fakt zbytečné... Kvůli ní 2,5/5.

17.11.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Hlavní hrdinka byla zpočátku na pár facek a Paříž by tam člověk taky pohledal... Ale proti prvnímu dílu z této série, který jsem četla už atrašně dávno, se mi to jako celek líbilo mnohem víc. Taková ta klasická šablona této autorky, ale pořád mě to baví. Když si chci odpočinout od detektivek, sáhnu po ní.

Jen si neodpustím poznámku. Nevím, jestli to je i v papírové knize nebo jen v eknize, ale francouzské město, kde hlavní hrdinka původně žila, se jmenuje Besançon ne Bresançon.

17.11.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět jízda, ale tentokrát jsem pachatele tušila.

06.11.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Na tomto dílu se mi líbílo jednak to, že se autor odklonil od obvyklého mustru, i to, že jsme se dozvěděli konečně o Robertově minulosti. Co mi ale vadilo byla celková šílenost ohledně vraha. To bylo na můj žaludek už příliš.

02.11.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle byl fičák! Uf! Nechápu, kam na to pan Carter chodí, ale nic tak šíleného jsem doteď nečetla a to už jsem toho přečetla hromadu.
Jinak se mi líbilo zakomponování linky s Michelle z FBI. Doufám, že se s ní ještě potkáme.

30.10.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Asi by to bylo fajn, kdyby to byla celá kniha. Ale takhle to opravdu působí jako školní práce. Třeba se tato dvojice ještě v nějaké kompletní knize objeví.

27.10.2023 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

I přes vážné téma mi styl knihy nesedl. Romantika byla fajn, ale bylo toho nějak moc. Kniha je hodně podobná romantické sérii od Julie Caplin, ale ty mě baví více.

24.10.2023 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Pro mě bohužel nejslabší díl. Přišlo mi to strašně překombinované. Začátek vypadal slibně, ale pak se do toho začlo přimotávat FBI, bitcoiny, terorismus atd., že jsem se v tom začala ztrácet a dočetla jen silou vůle. Zápletka s manipulativní hrou je sama o sobě zajímavá a děsivá, ale to všechno kolem ji trochu zastínilo. Pachatele jsem si netipla, tak aspoň nějaké překvápko.

20.10.2023 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tento díl mě bavil ještě víc než první. Zápletka byla výborná, až do konce jsem neměla tušení, jak se to vyvine. Super! A jdu na další díl :-)

19.10.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Uf, to bylo hodně drsné. Na první díl série ale dobré čtení. Hlavní postavy jsou sympatické, obzvlášť Tilly jsem si oblíbila. U vraha jsem trochu sice tušila, odkud vítr povane, ale i tak jsem se bavila.

19.10.2023 4 z 5

Sex, lži a rande přes internet Sex, lži a rande přes internet Rachel Gibson

Podle názvu a obálky jsem čekala nějakou prostoduchou kravinu, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Ano, je to spíše oddychovka, ale kombinace romance s detektivní zápletkou byla neotřelá a já se do knihy velmi rychle zažrala.

05.10.2023 5 z 5