Rozinka28 Rozinka28 komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Jestli jsem na to kdy zapomněla, tak teď už je mi jasné, že mám v srdci ještě stále kus teenagerské romantické lásky. Je jedno, kolik let člověku je, pokud to v sobě máte, tak vás vyprávění vtáhne do děje jako nic.
Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, vtipné dialogy, romantické scény i závěrečný rozkol opepřují celý příběh. A ačkoliv víte, že stejně budou nakonec spolu, podvědomě jim držíte palce, aby to vyšlo. A teď hurá na druhý díl série.

09.10.2018 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

K Herriotovi se vracím už léta, stále a stále dokola. Všechny jeho knihy jsou psané realisticky, humorně a s jistým klidným nadhledem, ať už se jedná o veselé nebo smutné příběhy. Člověk z nich cítí lásku autora k životu, zvířatům, lidem i krajině, kterou krásně popisuje.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

První kniha z mafiánské série, kterou jsem četla jedním dechem a moc mě bavila. Děj plyne hladce, nikde se nezasekává na hluchých místech, všechny postavy jsou mi velmi sympatické a na konci člověka až mrzí, že příběh končí. Určitě vřele doporučuji, kniha patří mezi mé blíbené, ke kterým se ráda vracím.

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

K této knize jsem si odskočila od složitěji psaných románů Jane Austenové. Nabízí něco málo přes třista stran, které lze s nadhledem zhltnout v jediném dni, protože příběh je čtivý. Narozdíl od v současnosti tolik čtených erotických bestlleserů se tu setkáte s klasickým uzavřeným dvořením gentlemana a s hrdinkou, která se nevzdává své otevřenosti, přesto je lehce naivní a sebekritická. Ano, dopředu tušíte, jak příběh dopadne, ale co na tom záleží? Pokud chcete zpomalit své myšlenky a na chvíli si oddechnout v době, kdy se tolik nespěchalo, pak vás má příběh tendenci zaujmout.

29.12.2018 5 z 5

Dokonalá milenka Dokonalá milenka Stephanie Laurens (p)

Přečetla jsem na přeskáčku několik knih z Cynsterovské ságy a tento příběh řadím mezi ty nejpovedenější, co mě bavily. Nechyběla tu detektivní zápletka, která se ovšem netáhla, jako tomu je v jiných dílech této autorky. Simon mi byl sympatický, mám ráda dominantní typy mužů, ale fandila jsem i sebevědomé Portii, která nešla s kůží na trh lacino a pěkně ho přitáhla za kšandy, místo aby nad ním od první chvíle vzdychala. Za mě paráda.

22.11.2018 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Po prvním dílu (Božský bastadrd) je Hráč mou druhou nejoblíbenější knihu této série. Hannu i Willa jsem si oblíbila, jejich povahy jsou realistické a pochopitelné. Děj se netáhne, spíš se příjemně vyvíjí. Mám doma celou sérii, ale k prvnímu a třetímu dílu se vracím nejraději.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Dlouho jsem se na knihu těšila, o to rychleji jsem ji však odložila. Jak se již některé čtenářky zmiňovaly, děj je zasazený do dokonalého prostřední i ročního období pro takovýto typ příběhu. Nicméně to je také vše, co zaujme. Popisy jsou sice obsáhlé, ale děj utahaný. Vždy jsem přečetla několik stránek a odskočila si k časopisu, protože se kromě neustále se opakujících dějových smyček vlastně nic nového nedozvíte. A když už, tak je to sotva uvěřitelné až hloupoučké. Za sebe se ke knize už nevrátím a případné další autorčino dílko, kterému dám šanci, si nejprve půjčím z knihovny.
PS: Nebála jsem se. A to jsem nějaký strašpytel!

01.09.2020 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nabíječ mne nijak neoslovil. Děj (pokud nějaký byl), se táhl a až na konci jsem se alespoň zasmála. Obě hlavní postavy mi přišly bezduché. Dočetla jsem ji sobě navzdory.

19.02.2018 1 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Z celé série mne Vikomt bavil nejvíc. Knihu jsem četla několikrát a vracím se k ní, baví mne oba hlavní hrdinové, detektivní zápletka, jejíž vývoj vrcholí až na konci knihy, i humorně popsaný počínající vztah Jane a Edmunda.

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Chladnokrevný ničema vlastně vůbec není bezcharakterním mužem, spíš naopak. Hlavní hrdinka mi nesedla svou konzervativností, ale celkově je kniha čtivá a zpříjemnila mi několik večerů.

19.02.2018 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Zase trochu jiný příběh, který se zabývá tématem adopcí z obou jeho stran. Chvílemi mi přišlo, že autorka neví, na kterou dějovou linku se soustředit více - na tu adopční nebo na tu erotickou mezi hlavními hrdiny. Ale konec dobrý, všechno dobré.

01.02.2019 4 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Neurazí, nenadchne. I v historických romancích se dají nalézt knihy plné vtipu a pošťuchování, i přes svázanost tehdejší etiketou. V této knize mi právě tohle chybělo. Jinak děj plynul pozvolna a četl se lehce, žádné velké zvraty, ideální, pokud si chce člověk odpočinout od zmatku okolního světa.

07.10.2018 3 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem neměla zájem číst extra zápletku a potřebovala jsem si odpočinout od složitější literatury. A byla to dobrá volba. Pokud nehledáte vyhrocené dějové zvraty, pak míříte na správnou knihu. Čte se lehce, postava Simona osvěžuje svým handicapem celý žánr historických romancí.

17.09.2018 5 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

První kniha, co mi z této série přišla pod ruku. Sympatizovala jsem s cílevědomou Marií a vlastně i chápala Filipovo chování a rozpaky z lásky k ženě jiného společenského postavení, vždyť v té době bývaly oprávněné. Mrzí mne pouze konec, kdy se vše najednou během pěti stránek otočilo o 180°. Byl zbytečně uspěchaný.

19.07.2018 4 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Knihu jsem četla jako druhou ze série. A i tak v ní vidím plno shodných popisů, jako ve Scotland street. Všichni muži jsou neobyčejně krásní, mužní, silní. Ženy mají husté vlasy a nadpozemskou krásu... No, dobrá.
Faktem ale je, že příběh bývalého trestance a jeho dcery se odlišuje od ostatních románů, kde hlavní hrdinové většinou řeší jen sebe a svůj protějšek navzájem. K tomuto dílu se vrátím, až budu opět chtít odpočinkovou četbu.

25.06.2018 5 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Budu výjimkou v komentářích a napíšu, že se mi druhý díl série líbil víc než první. Vane postrádá Ďáblovo "teď-hned-jak já chci" a to je mi mnohem sympatičtější. Dějová linka se zlodějem a Přízrakem nebyla vůbec špatná, plynula lehce až do konce a tak nebyla potíž přelouskat celou knihu během jediného deštivého dne. Oddechové, nenáročné čtení s dobrým koncem. Co víc si od románu přát?

10.05.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Sem tam mě Gideon vytáčel a nevěděla jsem, co si o něm myslet. Ale druhý díl série byl stejně povedený, jako první i třetí. Byla jsem ráda, že jsem si vypůjčila celou sérii najednou a nemusela tak čekat na pokračování příběhu, protože ten mě tak neuvěřitelně vtáhl do děje, že jsem se od knih jen velmi těžko odtrhávala. Celou sérii si moc ráda přečtu znovu.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První díl série jsem začala číst s tím, že jsem neměla tušení, do čeho jdu. Už v jeho polovině jsem byla ráda, že jsem si vypůjčila celou třídílnou sérii najednou a nebudu tak muset čekat na další pokračování.
Zprvu jsem se nemohla začíst do děje, ale jakmile Gwen začala skákat časem, už jsem byla ve svém živlu. Od rozečtené knihy jsem se jen nedobrovolně odtrhávala. Autorka píše velmi pěkně, vtáhne člověka do děje.
Upozornění pro ty, co chtějí číst a ještě neviděli film: Filmové zpracování k příběhům vůbec nesedí. Ani místa, ani okamžiky, ani děj, ani vizáž postav. Doporučuji přečíst knihy a teprve pak "proklikat" filmy, protože dle mého bylo filmové zpracování odpadem první třídy!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Třetí a závěrečný díl povedené série. Četla jsem jedním dechem, stejně jako předchozí dva díly, a to je co říct. Celkově mě příběh bavil a i třetí díl mi kápl do noty. K celé sérii se budu ráda vracet.

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Měla jsem Adriana ráda v dětství a mám ho ráda i teď.