rozarada rozarada komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Musím říci, že kniha je velmi čtivá, téma tíživé. Od autorky jsem přečetla všechny tři knihy. Na Houbařku, která se mi líbila nejvíce, Rekonstrukce nedosáhla.

24.10.2019 3 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Kniha mě opravdu moc bavila a přiměla mě dohledávat další informace.

13.10.2019 4 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Rozdýchávala jsem ten drsný začátek. Nakonec ve mně ale nejvíce rezonovalo téma vykořisťování původních obyvatel bělochy. Poslední třetinu knihy mě opouštěla pozornost.

05.10.2019 3 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Celkem nízké hodnocení mě odrazovalo se do čtení pustit. Nehledejte žádnou hloubku, trochu tajemný, čtivý příběh na víkend, který končí happyendem. Bavilo mě to.

25.08.2019 4 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Kniha nenadchne, ani neurazí. Kdo nemá rád sladkou červenou knihovnu alá Rosamunda nebo Steelová, ať se do toho nepouští. Samotný pravdivý příběh o nalezení bytu ale rozhodně za to stojí. Na internetu je toho k nalezení dosti (viz též "Paris time capsule"). Zajímal by mě i film.

10.08.2019 3 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Styl psaní není nijak strhující, ale doporučuji všem, které příběh inspiruje k tomu, že se pak chtějí více dovědět o historii, památkách a zajímavých lidech. Celkem příjemné čtení na dvoudenní dovolenou. V knihovně mě zaujala obálka, moc pěkná.

03.08.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Po shlédnutí seriálu mě příběh služebnice fascinoval natolik, že jsem si s radostí běžela koupit knižní předlohu. Nevím, čím to je, ale styl psaní je pro mě těžký, nemůžu se textem prokousat. Knížku časem určitě dočtu, ale jsem zklamaná.

03.08.2019 2 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Kniha mi přiblížila život urozených i prostých lidí, především žen, ve "starozákonní" době. Rozhodně stojí za přečtení, moc pěkné.

01.07.2019 5 z 5

Kniha mě nezklamala, příběhy samotářů čtu postupně. Více mi sedělo provedení prvního vydání v černobílém a na běžném papíře.

19.06.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Čím více se příběh blížil k současnosti, tím více emocí a otázek ve mně vyvolával. Všechno, co se mi po přečtení honí hlavou, by vydalo na dlouhou úvahu.
Přestože jsem vyrostla pár kilometrů od Hoslovic a moji prarorodiče (kulaci, jimž byl v 50. letech znárodněn majetek) byli vrstevníci Karla Haranta, o mlýnu se nikdy nemluvilo a vlastně se o bratrech ani moc nevědělo. Mlýn je součástí expozice muzea Středního Pootaví ve Strakonicích, co by na to asi bratři a jejich otec řekli.

19.06.2019 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

V této sérii detektivek je to můj druhý přečtený příběh. Tentokrát na téma "padlých žen", zajímavá je také zmínka o komunitě kočovníků. Četlo se to opět velice dobře. Jak už někdo napsal, trochu mi jen vadí opakující se schématičnost příběhu. Ještě si ale určitě přečtu další díl.

07.06.2019 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Příběh mě pohltil, bylo to napínavé. V blízkosti Corku jsem před pár lety pracovala a mám ho prošlápnutý. Jen za několik tuctových pasáží ubírám hvězdičku. Určitě si ještě nějaký díl přečtu.

21.05.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Jak řekla moje kamarádka, kniha je civilnější než "Do tmy". Ze začátku jsem se musela zorientovat v postavách, pak už příběh běžel.

01.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová mě nezklamala, stránky ubíhají pod rukami, ani o tom člověk neví. Život hází hrdinům klacky pod nohy, ale konec příběhu dává opět tušit smíření a naději. Přebal knihy vytvořila má oblíbená knižní designerka Lucie Zajíčková. Řadím mezi knihy svého srdce.

01.05.2019 5 z 5

Tento cestopis se mi neplánovaně dostal v knihovně do rukou a velmi mile mě překvapil. Četlo se mi parádně, autor je vtipný, sympaťák, původem Jihočech. Jako bonus jsou v knize úžasné ilustrace. Ráda si přečtu i ostatní díly a kdybych měla možnost jít na některou z projekcí, nebudu váhat.

23.04.2019 4 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Příběh Navrátilky byl silný, ale styl spaní mě nedokázal úplně vtáhnout.

12.04.2019 3 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Přečteno společně s Café Groll během dvou dnů, jsou to jednohubky, dobře se čtou. Jelikož mám Budějovice ráda a trochu je i znám, oba příběhy mě bavily.Líbí se mi, jak každý příběh odkazuje na nějakou další událost, místo nebo postavu z jiné knihy (včetně sběratele sněhu). Jen tak dál, těším se na další příběhy.

08.03.2019 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zařazuji mezi svoje nejoblíbenější. Zápletka napínavá, skvělý formát knihy. Když jsem četla večer, chvíli jsem se pak i bála. V Budějovicích kolem Staroměstské jsem strávila několik let života, tak mě tato kniha celá hodně bavila.

01.02.2019 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi čtivé příběhy tří žen z různých koutů světa, které se nečekaně propletou, přestože se nikdy nepotkají. Nejvíce mě zaujal příběh indické ženy a její dcery. Nikdy jsem v Asii nebyla, tak je těžko uvěřitelné, že někdo žije v takových podmínkách.

31.01.2019 3 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Nikdy jsem si neuměla představit, jak těžké bylo zavádět "nové pořádky" v prvních dnech po vzniku Československé republiky, v době bez médií. Asi ve 2/3 mě začala opouštět pozornost, přišlo mi, že se zápletky pořád opakují a nešlo se tím nějak prokousat. Úplný závěr opět dobrý. Kdyby to šlo, dala bych tak 80%.

23.01.2019 3 z 5