Rowana Rowana komentáře u knih

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Svým způsobem napínavější a zajímavější než první díl. Prostě už jen z toho důvodu, že vím, jak to s panem Jackabym je. A také jeho půvabná asistentka už není takové telátko jako v prvním díle. A těch naprosto úžasných fantasticky nevšedních zvířátek, co tady je! Mám pro ně slabost ve filmu z jiného světa, a tady jsem si jich také užila do sytosti. Nad chundelatými kuličkami koťátek s náznakem šupin v srsti jsem se mohla rozplynout, než člověku postupně došly všechny důsledky jejich existence. A že to panečku byly důsledky!
Moc si přeji, abychom se dočkali i dalšího pokračování nevšední kariéry pana Jackabyho a jeho přátel. Ó, ano, to si přeji moc.

14.02.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tento příběh byl opravdu děsivý. Oprava - tento příběh byl SKVĚLÝ a děsivý. Když jsem četla druhý díl (Noční lov), měla jsem trochu obavy, aby autor nezabředl do nějakého stereotypního schématu, do kterého vždy naskládá jen novou zápletku. Naštěstí se tak nestalo, to prokázal už v předchozí knize (Temné hlubiny). A v této opět přišel s novým pojetím. Už někdy zhruba od poloviny knihy víme "kdo je vrah", známe ho, vidíme mu do hlavy, můžeme s ním na kafe a na pokec. A je zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vyšetřování, okamžiky, kdy to vypadá, že ho už už mají, a ono třeba nic.
Navíc podkresleno kariérním vývojem i osobním životem kolem vyšetřovatelky samotné. Erika je přesně ten typ člověka, kterého když vyhodíte dveřmi, je schopný se vrátit oknem, pokud si myslí, že to tak je potřeba a správné.
Knížku komentuji asi s týdenním odstupem, potřebovala jsem, aby ve mně příběh trochu odezněl, protože byl fakt děsivý.
Jsem zvědavá na další nápady pana Bryndzy.

03.04.2019 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Jsem nadšená. Knihu jsem měla k dispozici ve zvukovém provedení v podání Zuzany Slavíkové, která v jejím přednesu je rozhodně jedinečná. Je tam tak zhruba deset hlavních či hlavnějších postav a ona svým hlasem, intonací dokázala každé z nich vtisknout nezaměnitelnou charakteristickou osobnost. Při poslechu jsem před očima viděla kostnatou postavu a strohou tvář Bábi Zlopočasné i buclatou spokojenou tvářičku a kyprou postavu Stařenky Oggové, o Magrátě a dalších ani nemluvě. Jediné, co mi v nahrávce zpočátku trochu chybělo bylo ono odlišení Smrtě, které bylo používáno v knihách namluvených panem Kantůrkem. Ona dunivost v hlase, která nezaměnitelně naznačovala, že mluví právě on. Je to škoda, myslím, že by se to sem klidně hodilo.
Ale nevadí, příběh je pěkný a podání také.

17.03.2019 5 z 5

Černá sekera Černá sekera David Petersen

Odhalení jedné záhady a legendy, podpořené skvělou kresbou. Napětí rovněž nechybí.

Zima 1152 Zima 1152 David Petersen

Moc pěkná kresba i příběh. Už trochu známější svět než v prvním díle. A také se mi víc líbil.
Pro děti určitě napínavé čtení.

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Pěkný komiks, myslím, že dětem se může líbit jak kresbou tak příběhem.

Jackaby Jackaby William Ritter

Docela zajímavá fantasy pojatá zase trochu jiným způsobem. Jackaby jako soukromé očko, který jako jediný vnímá bytosti a události, jež se tak trochu (nebo opravdu hodně) vymykají běžnému vnímání obyčejného smrtelníka. Až jeden uvažuje, jestli si Jackaby ve své bujné představivosti fakt jen něco nevymýšlí - až je najednou zřejmé, že to ani náhodou.
Jediný "jasnozřivec", kterého zná(me). Objeví se někdy časem třeba i další? Ten pojem tu rozhodně získává zcela jiný význam, než na jaký jsem byla doposud zvyklá.

Artemis Artemis Andy Weir

Knížka se četla moc pěkně, příběh opravdu ocejpal a nemohu říct, že bych se u něj byť jen chvilku nudila. Jen jsem měla krapánek potíže přijmout hlavní hrdinku "za svou" a fandit jí. Vzhledem k její podvratné činnosti a tak...
Ale nuda to tedy rozhodně nebyla, to ne.

17.03.2019 3 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

To byla dřina - byla moje první myšlenka, když jsem knihu konečně dočetla. Příběh nebyl špatný, Thrawn je velice zajímavá postava, kterou jsem se zájmem sledovala, a Eliho jsem měla ráda. Pryce mě dost žrala, což byl nejspíš záměr. Potud dobré.
Jenže to byla neskutečná nuda. Ne děj. Spíš podání. Nemohla jsem se začíst. Knížku jsem neodložila jen s velkým sebezapřením, že takové věci VĚTŠINOU zkrátka nedělám, a také s ohledem na vzpomínku, jak byla trilogie "Dědic imperia - Temná síla na vzestupu - Poslední povel" prostě skvělá.
Vyrozuměla jsem, že má mít Thrawn další pokračování - ještě si hodně rozmyslím, jestli do nich půjdu. Možná, když nebudu mít opravdu co číst, v nějaké té okurkové sezóně.

17.03.2019 3 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Pátrání po knihách, napětí, zrada, touha ani tajemství tomuto pokračování rozhodně nechybí. Hlavně těch tajemství se nám tu otevřelo poměrně dost. Když to užuž vypadalo, že čtenář dostane odpověď na některou ze svých otázek, šup, a zvrhlo se to v záhadu. Knížka se mi četla pěkně a určitě se těším na další. Jen jsem zvědavá, kolik dílů z toho nakonec ještě bude a jestli se dobereme i nějakých těch odpovědí.

07.01.2019 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavý nápad i provedení. Hlavní hrdina mi občas trochu lezl na nervy, ale i to je způsob jak postavě dodat na opravdovosti. Příběh má vtip, docela plyne, občas jsem si přišla malinko ztracená. Ale neodradilo mě to, časem sáhnu po dalším dílu.

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Míra chaosu mi přišla opravdu dost vysoká. Ale zas na druhou stranu, co čekat v tak extrémně chaotickém světě, do něhož se oba knihovníci ne zcela dobrovolně vypravili?
Další díl už mi leží na stole, takže dobrý, ve skutečnosti se mi to líbilo a těším se na pokračování příběhu.

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Druhý díl mě neupoutal tolik jako ten první. Což ovšem neznamená, že se mi nelíbil. Jen jsem nebyla tak uchvácená, přesto jsem spokojená a určitě se už moc těším na pokračování. Jsem zvědavá, co nového se o Kellenově světě dozvíme. A kočkoveverčák prostě nemá chybu!

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Je to třetí kniha, kterou jsem od autora četla a zatím se mi líbila nejvíc. Opravdu velice zajímavá zápletka, kdy jsem téměř do poslední chvíle nevěděla, na čem tedy sem. Podezření jsem měla, ale to se nepotvrdilo. V poslední třetině jsem nebyla schopná knížku odložit.

03.11.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Přišla mi o trochu slabší než Dívka v ledu, přesto se četla stále moc pěkně a dokázala mě udržet v napětí. Jeden drobný prvek v ději mě v ní trochu iritoval, protože stejný byl použitý i v předchozí knize. Pokud by se měl opakovat stále znova i v dalších příbězích autora, mohl by brzy působit dost nudně. Tady mi už třeba trochu vadil. Konkrétnější nebudu. :-)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Hned první knížka Roberta Bryndzy se mi opravdu moc líbila. Napínavá, pro mě nijak předvídatelná. Vyšetřovatelka nikomu neleze do zadku a taky si to pěkně odnáší. Po další sáhnu ráda.

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Knihu jsem poslouchala jako načtenou a je to první, po které jsem od Petra Maye zatím sáhla. Pravděpodobně si postupně přečtu nebo poslechnu minimálně ještě další dvě, které by měly volně navazovat. Styl vyprávění se mi líbil. Hrdina má rozhodně své mouchy a minulost, a v příběhu se toho děje o něco víc, než jen samotné vyšetřování. Trošičku jsem byla zklamaná tím rozuzlením, ale ne natolik, aby mě to odradilo od dalších knih autora.

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Dávám šest hvězdiček z pěti! Když nad tím tak přemýšlím, tak se na začátku vlastně nic moc neděje. Ale je to jeden z nejčivěji napsaných začátků o ničem, s jakým jsem se setkala. Ale pak se to "nic" začíná proplétat a zamotávat a co se tam může pokazit, to se samozřejmě pokazí, jak už to v dobrých příbězích bývá. Spousta zajímavých zvratů, překvapivých odhalení, pro mě neotřelé pojetí magie. A pojem sarkasmus dostal zase nový rozměr - v podobě parťáka hlavního hrdiny.
Knížku jsem zhltla za necelé dva dny a už jsem jak na trní, kdy vyjde druhý díl.

30.01.2018 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Příběh jsem přečetla skoro jedním dechem. Vylíčený je velice barvitě a poutavě, je i napínavý. Romantické duše si rovněž přijdou na své. Jen ten závěr mi zanechal takovou hořkou pachuť. Což je nejspíš dobře, protože počítám, že přesně takový dojem chtěl pana Vondruška ve svých čtenářích vyvolat. A povedlo se mu to bravurně.

27.01.2018 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tak tentokrát se mi konečně u detektivky stalo, že jsem měla určitá podezření, která se mi na konci příběhu i potvrdila. :-D Nevím, jestli je to dobře nebo ne, protože bývám vnímavá jak pařez, když přijde na detektivní příběhy, ale měla jsem z toho radost.
Příběh je čtivý, než dojde k vysvětlení na konci příběhu, působí uspokojivě zmateně a závěr knížky mě rozsekal.

20.01.2018 4 z 5