Rowana Rowana komentáře u knih

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Možná úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí. Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala a zvykla si na určitou přeplácanost, ale pak už se mi to vyprávění docela líbilo. Zvlášť když se tam objevil jeden element, který pochopitelně nebudu prozrazovat. :-)
Už číhám na druhý díl a určitě si ho příležitostně také přečtu.
Trochu mě iritovaly ty chyby v textu.

12.01.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Velice čtivé, napínavé. Jen ty chyby v textu působily dost rušivě, škoda. V každém případě si druhý díl nenechám ujít.

12.01.2018 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Nenáročná, oddechová romantika, která je jako dělaná pro čtení se slamákem na hlavě někde u vody.

03.01.2018 4 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Aidena i Briana mám opravdu moc ráda. Příběh jsem četla už několikrát a nevylučuji, že se k němu zase časem vrátím.

03.01.2018 5 z 5

Protože se stmívá Protože se stmívá Jana Rečková

Každá z těch povídek má rozhodně svůj originální nápad. Až s překvapením jsem si při čtení uvědomovala, na jak obyčejná a všední témata se dá sci-fi našroubovat. Fantazie těm příběhům v žádném případě nechybí. Ale někdy pro mě byla zprostředkovaná až příliš náznakově, až tak moc, že se mi nepovedlo autorce do hlavy nahlédnout, abych pochopila.
Četla jsem od Jany Rečkové už jiné knížky a ty se mi líbily moc. Možná proto, že měly daleko více prostoru, na kterém se mohl příběh rozvinout a zároveň mohlo dojít k vysvětlení. Možná nejsem tak úplně povídkový typ. I když povídky běžně čtu, takže možná nejsem jen ten správný člověk na čtení povídek od paní Rečkové. Zkusím se držet knížek.

03.01.2018 2 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Poslouchala jsem knížku jakou audioknihu. Absolutně mě nelákají jakékoliv zombie příběhy, ale tenhle mě zaujal svým popisem. Pustila jsem si to spíš ze zvědavosti, pak jsem zdráhavě poslouchala dál a dál, až jsem zjistila, že mě vyprávění pohltilo.
Pořád nemám ráda téma zombie, určitě nezačnu vyhledávat další knížky na toto téma, ani pátrat po filmech či dávat šanci jednomu konkrétnímu seriálu. Ale tahle knížka se mi v důsledku líbila. Zapůsobilo na mě i to, jakého se jí dostalo rozuzlení.

03.01.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Čtení je to velice laskavé, moudré, humorné a chytlavé. Jaké není? Rozhodně není nudné a určitě to není ztráta času.

03.01.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Miluji sarkasmus a nadhled ve vyprávění hlavní hrdinky, která se s rodiči vrací do Čech, aby převzali otcovo rodinné dědictví. Skvělé čtení pro chvíle, kdy si potřebujete spravit nebo pozvednout náladu.

15.11.2017 5 z 5