Roux Roux komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

V poslední době se severskýma detektivkama roztrhl doslova pytel. Dovolte mi říct především jednu věc: Vážení autoři, kvantita, není kvalita. Druhá knížka ze série Holger Munch asi nebude patřit mezi mé favority. Přišlo mi to všechno tak trochu přitažené za vlasy. Vadilo mi, jak se neustále opakují fakta z první knihy (např. mám umřít, nemám umřít. Pojď, Mio, pojď.) a nejen ty (Sedmnáctiletá dívka. Camilla Greenová. Pentagram. Peří. Chceš se sejít?) Jedna z hlavních vyšetřovatelek neustále na chlastu (Harry Hole - už mi nepřípadáš tak divnej) a lécích. Chápu, že se tyhle detektivy snaží polidštit a ukázat, že všichni máme své problémy, ale spíše mi to příjde jako zbytečné natahování. Některé pasáže, ty opakující se, jsem přeskakovala. Chtěla jsem dát dvě a půl hvězdy. Nejdou. Takže to strouhneme na dvě.

28.10.2017 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana, má první kniha od Mornštajnové a musím říct, že jsem se jí úmyslně dlouhou dobu vyhýbala. Nelíbil se mi ten hype kolem ní a svým způsobem mě to spíše odrazovalo. Když je tolik vychvalovaná, musí být přeci naprosto úžasná. Jen.... možná jsem čekala až příliš. Neříkám, že je kniha špatná, mám ráda tento typ knih, jen zkrátka nenaplnila má očekávání.
Na druhou stranu se mi líbila propletenost a celistvost postav. Jen škoda, že na to, abych ji brala tak jako všichni ostatní, to nestačí.

17.08.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto výborný literární počin, který se velmi dobře četl. Nenacházím správná slova, abych mohla vyjádřit jak moc jsem nadšená.

05.04.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Především musím říct, že se kniha velmi dobře a i celkem rychle čte. To je její velký plus a nebýt toho, asi bych ji ani nečetla. Už mě unavují ti geniální vrahové a ve své podstatě i geniální vyšetřovatelé. Jasně, tady to bylo trošku jiný, když vezmu v úvahu jakou roli v tomto všem měl detektiv, ale i tak. Zbytek série samozřejmě dočtu, když už ji mám doma celou. Za zmínku stojí i to, že je pro mě Cole snesitelnější než nahypovený Carter.

03.05.2022 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Už je to pár měsíců co jsem dočetla Soběstačného. I po takové době musím říct, že pokaždé, když si vzpomenu na Štěpána, to se mnou rezonuje. Knížka je velice dobře napsaná. Od paní Dostálové jsem zatím nic jiného nečetla, což budu muset v nejbližší době napravit.

19.04.2022 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dle Kingovských měřítek jsou zde určité pasáže, které jsou až přehnaně natažené a říkáte si, že by se nic nestalo, kdyby tam vlastně nebyli. Na druhou stranu, má to dobře napsané a vymyšlené, to se Kingovi musí nechat. Kniha mě bavila o čemž svědčí i fakt, že jsem ji přečetla celou.

08.04.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

(SPOILER) Buď jsem trošku zaujatá nebo mi druhý díl přijde dost mizerný.
Baxterová je tak neuvěřitelně nesympatická postava, až se mi z toho chce pomalu brečet. Popsala bych ji jako živoucí trosku, která vysává energii lidem kolem sebe a vlastně ničí jakékoliv lidské vztahy, které ji přijdou pod ruky (tím nemyslím jen manželství svých přátel). Je jak parazit, který je nonstop naložený v lihu.
Wolf je tu zmíněn jen párkrát, aby jste snad neměli pocit, že čtěte úplně jinou sérii a nezapomnělo se na něj.
Jedinej sympaťák byl agent Rouche a díky němu tahle kniha ode mě neodchází s nálepkou "odpad".

07.05.2022 2 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Mé sváteční přání se vyplnilo a dostala jsem tuhle knížku. Už když jsem četla anotaci, bylo mi jasné, že ji nutně musím mít v knihovně, kde zaujme své čestné místo.

Velice čtivé, kniha která mi vytrhla trn z paty a kterou jsem dokázala během velmi krátké doby přečíst. Nebude překvapením, že mou nejoblíbenější postavou byla Nina. Miluju příběhy z Ruska a silné ženské postavy. A to Nina dokonale splňovala.
Trošku mě mrzí, že všichni pátrají po Lovkyni, ovšem v podstatě o ní toho až tak moc nezjistíte. Nebylo by na škodu zahrnout do příběhu daleko víc její život. Ty drobné útržky mi zkrátka nestačily.

Každopádně, knihu velice ráda doporučuji a určitě si ráda přečtu další od autorky.

17.08.2021 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Jedním slovem Kotletovina - a Kotletu prostě máte rádi nebo ne. Já patřím k té první skupině. Baví mě, že u knih na kterých dělá nebo spolupracuje nemusím přemýšlet. Baví mě, že je to prostě taková s prominutím chujovina. A hlavně mě baví to, co dokáže vymyslet. Musíte mít určitý talent, aby jste to dokázali podat tak jako on. Můžete mít stejně bizarní nápad, ale určitě to nezvládnete napsat, tak dobře.

26.08.2022 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Naprosto výborná kniha, která Vás vtáhne do historie. Líbí se m propojení tří různých stylů vyprávění. Grace na Vás celou dobu z knihy hledí jak nevinná laňka. Ovšem kdo ví, jaká ve skutečnosti byla? Rozhodně se jedná o zajímavé čtení, které ráda doporučím dál.

16.02.2019 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Musím říct, že knížka se opravdu tváří velmi nenápadně, ale vlastně je celkem dobrá. Mě se alespoň líbila... Trošku mi vadí některé pasáže, které se táhnou jak týden před výplatou, ale jinak to bylo pěkný počtení.
Nejvíce mě samozřejmě navnadil konec, protože teď samozřejmě vyžaduji další díl a tajně doufám, že nějaký bude. Možná se mi to zdá, ale něco mi říká, že teprve teď příjde pořádná zábava.

20.08.2022 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na Vyhnání Gerty Schnirch jsem se celkem těšila. Zajímavé téma o kterém se chcete dozvědět víc. Kniha jako taková není špatná, osobně mi jen nesedí styl psaní paní Tučkové.

05.04.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Někde jsem vyrozumněla, že Chris Carter je nejlepší ve svém oboru. Nevím co četli ostatní čtenáři, ale takhle si knihu od nejlepšího v oboru rozhodně nepředstavuji. Nevadilo mi ani tak množství mrtvol a jejich drastický konec života, ale spousta nesrovnalostí, nevysvětlených věcí, to jak geniálního vraha nahání geniální detektiv a chybějící modus operandi. Ani se nedivím, že její prodej je zahrnutý v Levných knihách.

02.02.2019 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Dlouho jsem přemýšlela a zvažovala zda knihu koupit či nikoliv. Posledních pár poukázek do knihkupectví ovšem rozhodlo. Hezky napsaná kniha, která se velmi dobře čte. Ráda bych pochválila člověka, který navrhoval obalku, protože je úchvaná. Hlavní hrdinka mi lehce připomínala Vin (v Sandersonových Mistbornech), až na to, že Ilan se skutečně chovala jako dítě, kterým je. Určitě doporučuji přečtení a těším se na druhý díl, který co nevidět pořídím do knihovny.

17.12.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka Vás sice nedostane počtem stran, ale za to celkem hezky zpracovaným příběhem. Někdy si myslíme, že někoho skutečně známe, na povrchu vše působí tak jak má být, možná až příliš dokonale. Čím hlouběji pronikáte, tím větší zděšení Vás čeká. Neodpustím si jednu lehce spoilerovou poznámku: Lidi, kteří tady kritizují jak by se zachovali v této situaci jinak: Vy jste v ní byli? Když jste v klidu a máte čas přemýšlet nad tím co by jste v dané situaci udělali, rozhodujete se jinak než ve stresové situaci. A někdy Vás hlava uvězní natolik, že nevíte jak dál.

Za mě velmi podařené dílo.

17.11.2017 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Když se mě někdo zeptá, která kniha je dle mého názoru nejlepší, vždy bez zaváhání řeknu Já, poutník. A z tohoto trůnu ji jen tak nějaká jiná kniha nesesadí.

08.10.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Celkově knihu hodnotím velmi kladně. Jsou věci, které se mi líbily hodně, ale najdu v nich i spoustu takových, u kterých si říkám, zda to za to stálo.
Celý příběh jako takový se mi líbil, především "dětská" léta a přátelství hlavních hrdinů a následně poslední část knihy.
Myslím si, že jsem celkem otrlá, takže násilí a sadismus vyobrazený v knize mi nevadí, jen si říkám jestli ho nebylo příliš. Po čase jsem měla pocit, že čtu stále to samé dokola. Příběh na tom hodně stál a neposouval se dopředu, což mi vadí. Celkově druhou polovinu knihy hodnotím kladněji.

17.04.2022 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Eliška jako devítiletá holčička příjde domů, kde nalezne mrtvou matku a bratra. Otec se zhroutí a utápí se v alkoholu. Eliška je svěřena své podivínské tetě. Zhruba po deseti letech začíná, již jako mladá slečna, pátrat po tom co se vlastně osudového dne stalo. Od Rekonstrukce jsem dle názvu očekávala něco malinko jiného, moje chyba. Místo toho jsem dostala velmi věrohodně vykreslenou postavu, která poukazuje na to, že nic není černobílé. Trošku mi připomínala mě, když se něčím stanu "posedlou" a neustále to řeším. Samozřejmě v mém případě se jedná o prkotiny, v jejím případě se jednolo o událost, která ji navždy změnila život. Samotná její postava mi připadala protivná a sobecká, na druhou stranu věřím, že takhle nějak by se mohl chovat člověk, který by se do stejné/podobné situace dostal.

08.06.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Text obsahuje spoilery:

V první řadě bych chtěla podotknout, že Theo Cray se ze začátku skutečně chová jako vědec a ne jouda, na kterého byl z řad čtenářů, několikrát titulován. Je to jako by jste chtěli po Sheldonu Cooperovi, aby se choval normálně. Osobně jsem zcela chápala jeho chování. Trošku mě zarazilo, jak moc osobně si bere smrt studentky, kterou téměř neznal, ale je pravda, že tohle jsem si zase tak živě nedovedla představit, zvlášť po tom, co vás několikrát ujistí, že se zkrátka chová a vnímá věci jinak než ostatní. Střed mi přišel lehce vyplňovací. Část, kdy nachází oběti bych asi trošku upravila, více si s ní pohrála. Ovšem ta část, kdy Theo loudá lesem a odhaluje začátky vraha, mě nenechávala chladnou. Velice napínavě napsané. Samotný vrah se nám následně proměnil v robokopa těžké váhy a nějak nevěřím tomu, že by kosil všechny jak smyslů zbavený. Celkově knihu hodnotím velice kladně. A ta obálka :D Ta je!

07.06.2019 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Celest Ng prostě umí psát. Nenapsala bych zde nich, co již nebylo zmíněno. Jen si to přečtěte, protože knihy této autorky stojí za přečtení. Vše, co jsme si nikdy neřekli se mi líbila o malinko míň než Ohničky všude kolem, ale rozhodně si tahle kniha zaslouží velkou pozornost.

08.04.2019 5 z 5