Roux Roux komentáře u knih

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Dlouhou cestu na malou, rozzlobenou planetu to nepřekoná, ta je zkrátka jedinečná a úžasná. Na druhou stranu jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla více o Chilli. Tahle technička ve vesmírů Poutníků získala svůj jedinečný rozměr. Navíc jak Becky dokázala vystihnout jak chování dítěte, tak puberťáka se mi hodně líbilo. Lovelace mi celkově moc k srdci nepřirostla, ale bezesporu je to zajímavá postava. Těším se co přinese Zpráva o životě vesmířanů.

17.09.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Další opěvovaná knížka, která je dle mého velmi přeceňovaná. Ano, chápu, že již několik let nejsem cílovka, ale zastávám názor, že i kniha pro mládež se dá napsat dobře. Do druhého dílu se mi nechce ani nijak pouštět.

17.09.2019 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Nemohla jsem odolat a tuhle knížku si musela zkrátka přečíst. Nemůžu ovšem říct, že by se jednalo o něco světaborného. Bohužel jsem zklamaná. Samozřejmě už od začátku víte co se s Terry nakonec stane, ale.... Teď to asi vyzní hnusně: Holka, mohla sis za to sama.

17.09.2019 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zdá se mi, že prvotním záměrem nebylo napsat knihu, ale zkrátka si psát deník, který po čase vyšel jako kniha (to jen na úvod, jelikož se mi zdá, že spousta komentujících si toho nevšimla). Mě osobně se kniha líbila, jako spousta ostatních jsem se dozvěděla nové informace o Japonsku, které mám velmi ráda. Obdivuji Veroniku, která dokázala překonat prvotní překážky a postupem si na nový život zvykla.

17.09.2019 4 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Tohle je jeden z mála případů, kdy se mi seriál připadal lepší. Když jsem zjistila, že tahle vizuální bomba je podle knihy, ani vteřinu jsem neváhala a sehnala ji. Líbí se mi, že se seriál více méně drží předlohy, ale tím to pro mě asi končí. Absolutně jsem se nemohla začíst, postavy mi přišli dosti mdlé, v určitou chvíli jsem knihu četla jen setrvačností. Do dalšího dílu se pustím, jsem zvědavá, na druhou stranu si od něj příliš neslibuji.

05.09.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Eliška jako devítiletá holčička příjde domů, kde nalezne mrtvou matku a bratra. Otec se zhroutí a utápí se v alkoholu. Eliška je svěřena své podivínské tetě. Zhruba po deseti letech začíná, již jako mladá slečna, pátrat po tom co se vlastně osudového dne stalo. Od Rekonstrukce jsem dle názvu očekávala něco malinko jiného, moje chyba. Místo toho jsem dostala velmi věrohodně vykreslenou postavu, která poukazuje na to, že nic není černobílé. Trošku mi připomínala mě, když se něčím stanu "posedlou" a neustále to řeším. Samozřejmě v mém případě se jedná o prkotiny, v jejím případě se jednolo o událost, která ji navždy změnila život. Samotná její postava mi připadala protivná a sobecká, na druhou stranu věřím, že takhle nějak by se mohl chovat člověk, který by se do stejné/podobné situace dostal.

08.06.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Text obsahuje spoilery:

V první řadě bych chtěla podotknout, že Theo Cray se ze začátku skutečně chová jako vědec a ne jouda, na kterého byl z řad čtenářů, několikrát titulován. Je to jako by jste chtěli po Sheldonu Cooperovi, aby se choval normálně. Osobně jsem zcela chápala jeho chování. Trošku mě zarazilo, jak moc osobně si bere smrt studentky, kterou téměř neznal, ale je pravda, že tohle jsem si zase tak živě nedovedla představit, zvlášť po tom, co vás několikrát ujistí, že se zkrátka chová a vnímá věci jinak než ostatní. Střed mi přišel lehce vyplňovací. Část, kdy nachází oběti bych asi trošku upravila, více si s ní pohrála. Ovšem ta část, kdy Theo loudá lesem a odhaluje začátky vraha, mě nenechávala chladnou. Velice napínavě napsané. Samotný vrah se nám následně proměnil v robokopa těžké váhy a nějak nevěřím tomu, že by kosil všechny jak smyslů zbavený. Celkově knihu hodnotím velice kladně. A ta obálka :D Ta je!

07.06.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Za mě je Dívka ve věži určitě lepší než první díl (opravdu je to asi tím knězem, který v tomto dílu nedostal tolik prostoru). Knihu určitě doporučuji.

27.05.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc - kniha se mi zdála dle anotace celkem zajímavá a i několik komentářů u booktuberů na instagramu rozhodlo o tom, že jsem po ní nakonec sáhla. Mám ráda hlavní hrdinky, které jsou silné, nemilosrdné a jdou si pevně za svým (a bohužel jsem zatím žádnou takovou nedostala). Proto jsem dala šanci Mie (škoda, že tohle krásné jméno mi znelíbil Bjork se svým "Pojď Mio, pojď.").
Budu zde psát zřejmě více kritiky, než pochvaly, jelikož pro mě Kristoff není bohužel žádný génius. Celý svět, příběh i schopnosti hlavní hrdinky má hezky vymyšlené, jen mi bohužel příjde, že to nemá dotažené. Poznámky pod čarou jsou naprosto rušivé a vůbec jsem nepochopila proč je nezakomponoval do textu. Po nějaké době jsem to vzdala a přestala je číst. Mia samotná je taky trošku rozpoluplná. Chápu, je to 16letá holčina. Ale i s jejím charakterem se dalo dle mého více vyhrát. Ty erotické části - neříkám, že nejsou dobře napsaný, to tedy ano. Jen, je to přeci YA a nevím jak vy, ale já bych nechtěla, aby tohle moje 12leté dítě četlo.

Celkově nejsem zklamaná, ale ani nadšená. Jen mě mrzí, že autor nevyužil potenciál, který jeho kniha měla. Protože z Nikdynoci se mohla stát pořádná pecka. Snad budou další díly lepší.

21.05.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Začátku a konci bych s radostí dala pět hvězd, ale prostřední část, mě v celku nudila. Hlavně nemám ráda (možný spoiler) pomatené kněží. Až na tenhle zádrhel je kniha moc hezká, ze začátku na mě působila skutečně jako pohádka. Těším se na druhý díl, snad se mi brzy dostane do ruk.

10.05.2019 4 z 5

Poutník a jeho posádka mi velice přirostli k srdci a řadím tuhle knihu mezi mé nejoblíbenější sci-fi. Vlastně by se dalo říct, že je to doposud nejlepší z žánru, co jsem četla. Vleklé tempo jsem si doslova užívala a mrzí mě pouze to, že jsem knihu dočetla. Chválím autorku za krásný promyšlený Vesmír a všechny rasy v něm.

08.05.2019 5 z 5

Mimo dosah Mimo dosah Samanta Schweblin

Mimo dosah jsem kupovala zároveň s Navrátilkou. Kniha mě zaujala obalem, ale i úryvkem, který jsem si přečetla hned v knihkupectví a po přečtení mi skutečně zamrazilo.

08.05.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Od Nyxie jsem čekala něco trošku jiného. Ohromná marketingová kampaň, kde každý booktuber dostal knihu, hmotu v plechu a informaci, že se jedná o nejočekávanější sci-fi roku 2019. Když se mi v poslední době dostala nějaká young adult kniha do ruky, totálně jsem její příběh rozcupovala (při vzpomínce na trilogii Roztříštěná brečím ještě nyní). Na druhou stranu mě u Nyxie zaujala informace od čtenářů, že příběh připomíná Enderovu hru, s čímž musím souhlasit. Neříkám, že kniha je bůh ví jaká pecka, ale celkem se mi líbila (ano, sama jsem překvapená). Přečteno během dne a neměla jsem nutkání si vyškrábat oči. A přiznávám, těším se na další díl. Naposledy jsem takhle kladně, z žánru, hodnotila Hunger Games a to už bude nějaký ten pátek zpět :)

08.05.2019 5 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

Dominion, přečten za jediný den. Příjde mi, že zde příběh trošku pokulhává. Drake mi příjde o dost ufňukanější a Spálený muž méně zábavnější. Vlastně.... většina postav mi tam příjde celkem ufňukaná. Jsem zvědavá na další díl a snad se vrátí alespoň na úroveň prvního.

08.04.2019 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Celest Ng prostě umí psát. Nenapsala bych zde nich, co již nebylo zmíněno. Jen si to přečtěte, protože knihy této autorky stojí za přečtení. Vše, co jsme si nikdy neřekli se mi líbila o malinko míň než Ohničky všude kolem, ale rozhodně si tahle kniha zaslouží velkou pozornost.

08.04.2019 5 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Je to již nějakou dobu co jsem si téhle útlé knížečky všimla na instagramu a od té doby jsem kolem ní několikrát brousila v knihkupectví. Nakonec jsem přestala přemýšlet zda ji koupit nebo ne a prostě si ji vzala. Rozhodně jsem udělala dobře, protože ačkoliv je knížečka spíše útlá, rozhodně patří mezi skvosty, které musím mít v knihovně. Při čtení mnou projelo několik různých pocitů a po přečtení jsem nad ní musela dlouho přemýšlet.

08.04.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dle Kingovských měřítek jsou zde určité pasáže, které jsou až přehnaně natažené a říkáte si, že by se nic nestalo, kdyby tam vlastně nebyli. Na druhou stranu, má to dobře napsané a vymyšlené, to se Kingovi musí nechat. Kniha mě bavila o čemž svědčí i fakt, že jsem ji přečetla celou.

08.04.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Neřekla bych, že Holanďanka je vyloženě špatná kniha, ale že bych z ní byla nějak odvařená se taky říct nedá. Hodnotím ji spíše jako průměr. Ke konci jsem se začínala nudit a když už se v ní zase začalo něco dít zajímavého, tak byl vlastně konec. Nutno říct, že dosti zvláštní a přinesl mi jisté zklamání. Různé časové dějové linky mám většinou v knihách ráda, ale zde mi vyloženě přeskakování vadilo.

08.04.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přiznávám se, že jsem měla trošku strach si přečíst něco od Bryndzy, protože v poslední době jsou ty nejvíce opěvované knihy, pro mě tím největším zklamáním. Ke čtení jsem se odhodlala až ve chvíli, kdy vyšel již šestý díl a všude na něj byla soutěž. A světe div se, ona je ta kniha fakt dobrá. Jasně, jsem někdy hnidopich a určitě bych si našla něco co mi úplně nesedlo, ovšem jako celek se mi kniha celkem hodně líbila. Až jsem z toho byla překvapená. Určitě dám zbytku série šanci a ostatním ji také doporučuji.

08.04.2019 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Naprosto výborná kniha, která Vás vtáhne do historie. Líbí se m propojení tří různých stylů vyprávění. Grace na Vás celou dobu z knihy hledí jak nevinná laňka. Ovšem kdo ví, jaká ve skutečnosti byla? Rozhodně se jedná o zajímavé čtení, které ráda doporučím dál.

16.02.2019 5 z 5