Rou Rou komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jako první jsem četla knihu Věř mi a ta se mi líbila. Čekala jsem, že i tato bude taková náročnější na sledování děje a plná zvratů, ale bohužel jsem se nedočkala. Lehce mi připomínala 50 odstínů šedi a ještě do toho mi byla protivná Emma. Čtení jsem si moc neužila a ani závěr nebyl tak wow jak jsem čekala.

30.07.2019 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Namlsaná ostatními knihami autorky jsem byla tentokrát trochu zklamaná, první část se hodně vlekla, ale konec byl fajn, i když ne úplně překvapivý a nečekaný.

22.07.2019 3 z 5

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Knihu jsem přečetla za dva dny, čte se krásně. Ze začátku mi vadila délka kapitol, mám radši kratší, ale to je tak jediná věc, která mi vadila. Líbilo se mi vykreslení postav, vztahy mezi nimi i místo, kde se příběh odehrával. Hlavní hrdinka je sympatická a velmi silná osobnost, život se s ní nemazlí, takže jsem jí fandila od začátku do konce. K srdci mi přirostla i postava Hanuše a myslím, že setkání s Jindřiškou a jejich další osudy nejsou nereálné. Je to mé první setkání s autorkou a velmi příjemné překvapení, určitě si ráda přečtu i její druhou knihu. A abych nezapomněla, moc se mi líbí obálka knihy :)

14.06.2019 5 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Kniha se na můj vkus trochu vlekla, neměla spád. V prvních třech částech vlastně jen popisovala život třech sourozenců. Překvapivě se mi nejvíc líbila poslední část o Varje, byla pro mě zajímavější, hlubší a měla myšlenku, příběh se tak nějak zcelil.

04.05.2019 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Krásná knížka. Čím dál jsem se v knize dostávala, tím hůř jsem se od ní odtrhávala a chtěla jsem číst dál. Zároveň jsem si ji chtěla šetřit, abych si ji nepřečetla moc rychle. Na muže jménem Ove a ženu jménem Eleanor jen tak nezapomenu :)

04.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se četla dobře, mám ráda rozdělení do krátkých kapitol. Na můj vkus byly v knize dlouhé odborné pasáže, takže děj ze začátku neměl takový spád. I když hlavnímu hrdinovi pomáhala věda a speciální program, přišly mi jeho pokroky a nacházení dalších stop trochu přehnané. Konec byl zase přehnaně akční a to samoošetřování a dopování v sanitce taky přestřelené. Knize jsem neodolala kvůli obálce a masivní reklamě. Přečtení nelituji, byla to otázka dvou dnů, námět byl zajímavý.

19.01.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Moje oblíbená spisovatelka, ale tentokrát se mi zdálo, že náhod v situacích, kdy tým neměl žádná vodítka, bylo trochu hodně. Ale i tak super knížka :)

07.01.2019 4 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Knížka se čte velmi dobře, nezachází moc do podrobností, ale někdy je to lepší, i tak je tam hrůz dost a dost. Nejsmutnější mi přišlo to, že lidé, kteří prošli útrapami války a koncentračního tábora si nemohli oddechnout ani po skončení války a následovala další noční můra, která rozdělovala rodiny a měla neomezenou moc nad lidskými životy.

05.12.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se skvěle četla, těšila jsem se, až zas budu mít chvilku na čtení. Jen ten úplný závěr už si autorka mohla odpustit.

01.12.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Po knize Tři přání, která mi přišla o ničem, byla tahle zase lepší, celou dobu napínavá, i když nemusela být tak rozvleklá, opravdu se tam i něco stalo, mělo to hlavu a patu.

11.10.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín je moje první setkání s autorem a moc se těším nejen na pokračování Medvědína, ale i na další knihy autora. Pokud by vás odrazovalo, že je to kniha o hokeji, nenechte se. Je to kniha o lidech, životě, vztazích a osudech. A je skvělá :)

29.07.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Chtěla jsem dát 5*, kniha se mi líbila víc než Hadrový panák, bavila mě osobní rovina a vykreslení vztahů - nevztahů policistů a detektivů. Hvězdičku ubírám za závěr.

19.07.2018 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a svým způsobem napínavá. Nesnažím se předem odhalit rozuzlení nebo závěr, nebo to možná neumím, takže se mi líbilo i odhalení v závěru. Mám ráda i střídání minulosti se současností. Jediné, co mi vadilo, byla velikost písma v knize. Písmenka jsou celkem drobná.

10.07.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha se mi líbila, děj zajímavý od začátku do konce. Moc se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrává. Pro mě je to takový střed od autorky, četla jsem od ní lepší i horší knížky než je tato.

20.04.2018 4 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

Těšila jsem se na rozuzlení, propojení minulosti se současností a vysvětlení, ale ani po dočtení knihy z toho nejsem nijak moudrá. Přišlo mi, že v knize je vždy nějaká myšlenka nebo dějová linka načrtnuta, ale autor ji po chvíli zase opustí a nechá být. Tento styl se mi nelíbí.

26.02.2018 3 z 5

Zoufalec Zoufalec Daniel Palmer

Vůbec jsem to nečekala, ale knížka byla super! Autor mě dokázal vtáhnout do děje, občas mi bylo úplně úzko, jako bych v bezvýchodné situaci byla já místo hlavního hrdiny. Děj má spád, konec nečekaný, velmi příjemně mě Palmer překvapil.

13.02.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Super knížka, líbila se mi od začátku do konce, přečtená během pár dnů. Těším se na další knížky od autorky.

01.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Spousta postav, zorientovala jsem se asi po 250 stranách. Celkově mi přišla kniha slabá, oproti Dívce ve vlaku. Byla jsem zklamaná, ani závěr to nezachránil.

06.11.2017 2 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Pěkně čtivá knížka umožní nahlédnout do života dívky, která má bratra autistu a spolužáka s Aspergerovým syndromem. Popisuje jejich běžný rodinný život se všemi nástrahami, se kterými se musí vypořádávat. Doporučuji všem k přečtení. Jedná se o vážné téma, ale podané velice čtivě a občas i se špetkou humoru.

11.07.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavě psané, čtivé, napínavé až do poslední stránky. Občas jsem se v bohyních lehce ztratila a musela se o pár stránek vrátit, ale dojem z knížky mi to nezkazilo. Těším se na další knížky od autorky.

20.04.2017 5 z 5