Rou Rou komentáře u knih

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Hodně předvídatelný děj, ale jako odpočinková kniha super, pěkně se četla.

08.09.2020 4 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Příběh o kupecké rodině z Amsterodamu 17. století se mi jako takový moc líbil, ale původně jsem čekala něco jiného. Základní linka týkající se miniaturisty s věšteckými schopnostmi a tajuplného svatebního daru úplně vyšuměla a vlastně život hlavních hrdinů nijak neovlivnila. Ale jinak to byla pěkná knížka o životě jedné domácnosti a jejích tajemství.

28.08.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zajímavý námět, četla se dobře, ale ze závěru pobytu v lázních se dalo vytěžit určitě víc. Postavy mi byly většinou symaptické, bavily mě jejich osudy, které postupně odkrývaly. Hodnotím jako jednu z lepších od autorky.

16.08.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejlepší knížka, kterou jsem za dlouhou dobu četla. Výborně se čte, i když téma je těžké, doba složitá. Pořád se k ní v myšlenkám vracím. Děkuji autorce za toto dílo :)

16.08.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Knihy od autorky mám přečtené všechny a je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Na Rakváře jsem se moc těšila, ale bohužel první třetina mi přišla chaotická, občas jsem nechápala některé přechody mezi tématy. Druhá třetina měla spád, bavila mě, to byla Bolton jak má být. Ale konec se mi nelíbil, takový splácaný, nedotažený, nevysvětlený. Vím, že následuje další díl série, ale i tak by podle mě měl být konec líp uzavřený a vysvětlený.

11.07.2020 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha se čte dobře, střídají se pohledy ze strany Julie a Agnes. Julie se neochvějně drží svého nalinkovaného scénáře, podle kterého se snaží vychovávat svou adoptovanou dceru. Štvalo mě na ní to, že se vůbec nedokázala vcítit do své dcery a řešila jen to, jak na ně bude pohlížet okolí a aby se Agnes chovala podle jejích představ. Tím dochází k mnohem větším nedorozuměním a odcizení, než by docházelo pouze z důvodu, že Agnes koluje v těle romská krev. Navíc nemám ráda otevřené konce.

03.07.2020 3 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Na knize nejvíc oceňuji styl vyprávění, vtipná přirovnání, květnatý jazyk, nepřijde mi přehnaně vulgární, Oldřiška je prostě svéráz a drsňačka. Kdyby byla lépe propracovaná zápletka a hlubší sonda do nitra pachatele, přidala bych hvězdičku. Paní Sára psát umí, tak třeba příště to bude za ty čtyři :)

25.06.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Paráda jako vždycky. Pro mě jedna z nejlepších sérií. Konec je jaký je, ale myslím, že to tak muselo dopadnout, nemůžou umírat jen záporáci, to by nebylo reálné. Kim už toho taky přežila celkem dost...

04.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jeden večer. Líbilo se mi střídání pohledů na situaci Báry a její matky, Báry mi bylo moc líto a čekala jsem, že se situace pomocí pedagogů podaří vyřešit.

28.05.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Když čtu knihy z této série, sama se cítím podivně a moc mě to baví. Líbí se mi, že vůbec nevím, co můžu očekávat, že i nemožné se tady může stát a objevit. Těším se na další díl :)

07.05.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu jsem vybrala jako oddychovku a přesně to byla. Romantická, naivní, lehce vtipná, taková pohádka pro dospělé. Krátké přehledné kapitoly, takže i přes vysoký počet stran se dobře a rychle četla. Knihu doporučuji, je milá a doba a prostředí, do kterého byla zasazena se mi líbila a přišlo mi zajímavé.

22.04.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Je to zase Jussi, takže se kniha čte dobře, je lehce vtipná, napínavá a čtivá, ale těch náhod a souvislostí mezi všemi případy už mi přišlo moc. Osobní příběhy hlavních postav mě moc baví a těším se na další díl.

15.04.2020 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Zezačátku mě nebavily pasáže popisující dění v minulosti, boje a tažení vojáků, časem těchto popisů ubývalo a i minulost byla zajímavá. Celkově se mi příběh líbil tím, že se neřešily jen věci z minulosti, ale i přítomnost hlavní hrdinky. Postav tam bylo tak akorát a byly zajímavé, jediné co mi nesedělo, bylo chování Sue, která nechala Andy samotnou bydlet na Spáčově hradě a vůbec jí neřekla, co se tam děje a že to může být nebezpečné?

29.03.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Super psychologický thriller, moc mě kniha bavila, skvěle se četla a těšila jsem se, až budu moct zase číst. Líbilo se mi podání příběhu ze dvou stran.

08.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jako oddychovka ok, ale čekala jsem víc. Postavy byly všechny protivné, nesympatické, jejich popis povrchní - ten je prostě takový, chová se tak a tak, ale proč, co za tím vězí? Chyběla mi větší hloubka a propracovanost postav. Nespisovný jazyk mi taky neseděl.

08.01.2020 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Čtivý fiktivní příběh z 2. světové války pohledem Němky. Kniha se mi líbila, dobře se četla, příběh byl zajímavý a vůbec mi nevadilo, že se autor držel historických souvislostí jen tam, kde se mu to hodilo.

04.01.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Parádní, moc jsem se na pokračování Medvědína těšila. Postavy jakoby vystupovaly z knihy a byly to mí přátelé, známí a sousedé. Většinu knih čtu jen jednou, ale tohle si začas ráda přečtu znovu.

21.12.2019 5 z 5

Trpčí než smrt Trpčí než smrt Camilla Grebe

První díl série se mi líbil víc, bylo v ní více napětí a měla větší spád. U téhle se děj trochu táhl, ale konec byl dobrý :)

18.11.2019 3 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Nebavilo mě zdlouhavé popisování soudního sporu a jeho vývoj, ale jinak byla kniha fajn, hlavní hrdince se obrátil život naruby a tím se pomalu začala proměňovat i ona. Čím blíž ke konci, tím byla kniha lepší.

05.10.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla. Jen protože jsem ji četla hned po Mlýnu od Michala Vaněčka a navíc se kniha jmenuje Heřmánkové údolí, chyběla mi tam linka o tom, co se dělo s hospodou v heřmánkovém údolí a třeba jestli se vrátila původním majitelům.

08.09.2019 5 z 5