Rou Rou komentáře u knih

Příběh muže, který zabíjel z lásky Příběh muže, který zabíjel z lásky Miroslav Skačáni

Super kniha na zamyšlení, ukazuje mnoho pohledů nejen na trest smrti, ale i na různé varianty trestů a pocity všech zúčastněných - pachatelů, jeho nejbližších, soudců i rodin poškozených. Téma i příběh by se ale dal zpracovat ještě poutavěji, na konci už mě forma vyprávění začínala nudit.

03.04.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha se četla dobře, byla napínavá, závěr drsnější než jsem čekala. Jediné co mi vadilo byla přehnaná péče o dva teenagery, přišla mi na můj vkus péče o ně poněkud přehnaná, už jsem na ně začínala být alergická :)

17.11.2016 4 z 5

Podvržené dítě Podvržené dítě Madeleine Brent (p)

Název a cirkusové prostředí mě dost odrazovalo, ale kniha se četla moc dobře, byla napínavá a zajímavá, romantiky polehku. Líbil se mi popis denního rozvrhu vyšší společenské vrstvy na začátku 20. století. Jen těch náhod bylo v knize celkem hodně...

27.10.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavá kniha hned od první stránky, i přes počet stran přečtena během pár dní. Výborně se četla, vyhovovaly mi krátké kapitoly. Pár situací bylo sice trochu nereálných, ale jinak super.

21.01.2015 5 z 5

Šťastně dojeď, dlouhý vláčku Šťastně dojeď, dlouhý vláčku Josef Hiršal

Krásná knížečka pro všechny malé kluky, které nenechá žádný vláček v klidu. Nejvíc mě potěšila básnička, která ilustrace doprovází, má hlavu a patu a věrně popisuje jednotlivé vagonky na obrázcích.

23.10.2013 5 z 5

Hlas volajícího na poušti Hlas volajícího na poušti Guram Gegešidze

Zajímavé čtení, jednoduše psané, dobře se čte, jen mi dělala problémy nezvyklá gruzínská jména a množství postav, takže se mi dost pletly.

01.10.2013 3 z 5

Poslední harém Poslední harém Peter Prange

Myslela jsem, že půjde jen o romantiku a popisování života v harému, ale opak byl pravdou. Kniha popisuje osud dvou kamarádek, turkyně Fátimy a arménky Elisy, které jsou již v dětství po tragédií v jejich vesnici prodány do sultánova harému. Tam žijí bez znalosti okolního světa až do okamžiku, kdy je poslední sultán svržen a harém rozpuštěn. Dívky osud rozdělí a každá se musí s nastálou situací naučit žít sama. V knize je popisována doba první světové války v nově vznikajícím Turecku i řešení arménské otázky. Kniha je dost pesimistická, přesto, že každá z dívek žije po rozpuštění harému v úplně jiných podmínkách, pro obě je to velmi těžké období a zvlášť Elisa jako arménka musí často bojovat o holý život.

07.03.2013 4 z 5

Kočka v rouše vlčím Kočka v rouše vlčím Lydia Adamson

Zápletka i závěr se mi líbily, ale dalo se jít do větší hloubky, vše detailněji popsat, takhle mi to přišlo jako jen výtah z knihy.

20.02.2013 3 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Super knížka, moc se mi líbila. Připomíná mi knihy od A. Haileyho - lékařské prostředí, výzkum, tajemství, které se jedna strana snaží odhalit, druhá skrýt pomocí úplatků, kontaktů na vlivné lidi, výhružkami smrtí... Včera večer jsem sedla k poslední třetině knihy a četla až do konce.

12.02.2013 5 z 5

Medailon osudu Medailon osudu Laura Thorne

Romantická, oddychová, dobře v ní dopadnou všichni, co mají aspoň kousek srdce v těle. Četla se mi dobře, byla rychle přečtená.

05.02.2013 4 z 5

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Celá kniha na mě působila jako podprůměrný sloh ze základní školy. Knihu omlouvá jen to, že ji nenapsala spisovatelka a že celý výtěžek z prodeje šel na charitativní účely.

15.10.2012 1 z 5

Ančiny veselé kamarádky Ančiny veselé kamarádky Jaromíra Hüttlová

Milý pohled do dětství, které se dalo prožít v první polovině minulého století. Moc příjemně se četla, i když už nejsem věková kategorie, pro kterou byla knížka určená :)

25.06.2012 4 z 5

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Rychlovka na jeden den, ale - čtivá, zajímavá, ze života, o kterém většina z nás raději jen čte...

10.06.2012 4 z 5

Popraviště v parku Popraviště v parku Jan Cimický

Povedená detektivka přečtená za jeden deštivý den. Není v ní nic složitě konstruovaného, je jednoduchá a nezamotaná. To někomu sedne a někomu zas ne. Pro mě dobrá oddychová detektivka :)

26.10.2011 4 z 5

Osudu neujdeš Osudu neujdeš Stuart Woods

Od této knížky jsem to vůbec nečekala, ale byla super. Četla se parádně, odehrávala se v zajímavém prostředí a napětí, detektivní zápletky a romantika se skvěle doplňovaly. Popis ostrova Cumberland byl skvělý, ráda bych ho viděla na vlastní oči :)

26.10.2011 5 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Knížka se mně moc dobře četla, je psána jednoduše, ale poutavě, podobným stylem, jako psal Ch. Dickens. Děj mě zaujal hned od začátku a těšila jsem se na každou další chvilku, kdy budu moct pokračovat ve čtení.

26.03.2011 5 z 5

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

Velmi působivý a čtivý příběh. Doporučuji všem k přečtení.

12.02.2011 5 z 5

Sbohem, pane profesore Sbohem, pane profesore James Hilton

Milá, útlá knížečka, příjemně mě překvapila.

12.02.2011 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knihu jsem sice přečetla v rekordním čase, protože je děj velmi hektický a nutí čtenáře dozvědět se více. Je to už několikátá kniha od Dana Browna kterou jsem četla, takže už mi to dost přišlo 'na jedno brdo'. Navíc mi přišel bližší děj zasazený do Evropy než do Ameriky. Ale četlo se dobře, kdo není zatím Brownem přesycen, bude nadšen.

14.01.2011 4 z 5

Malý koncert Malý koncert František Hrubín

Moje oblíbená knížečka poezie. Doporučuji.

13.01.2011 5 z 5