Vždy s láskou, Petra

Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život… Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou. Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy. Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8965/vzdy-s-laskou-petra-8965.jpg 3.6103
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, BB art

Kniha Vždy s láskou, Petra

Jirinamac

O modelky jsem se nikdy nezajímala, tudíž jsem Petru před touto katastrofou neznala. V reportážích mi její úsměv přišel dost hraný a nejvíc mě štvala její mluva, kdy to vypadalo, že už ani česky neumí. Ale je dobře, že dokáže zúročit toto neštěstí ve prospěch dobré věci a pomáhat tam, kde je to třeba. Trochu mi vadilo, že knížka je překlad a asi né moc dobře přeložený. Mimochodem, čočka jednu chvíli byla u nás též nedostatková.

MonikaMa
27.11.2018

Jedna z mojich najoblubenejších knih. Prečítaná 4krat a určite nie naposledy.

kattyzhor
29.10.2018

Hezká autentická knížka, která popisuje život modelky se smutným příběhem o dovolené v Thajsku a o tsunami.

Evina.Cetba
23.10.2018

Zajímavé. Knížka se mi líbila, akorát mám nějaké výhrady. Například Petra, jinak velice sympatická modelka, tvrdí, že v Československu byl tak veliký nedostatek jídla, že jsme museli jíst takřka stále jen čočku. Netvrdím, že nebyla fronta na banány, ale že by nám chybělo maso atd.? To mi fakt nepřišlo a nevím, co si o nás musí cizinci myslet. :) Spíše se její matce nechtělo vařit, tak sáhla po osvědčeném rychlém receptu. Nebo to byla součást diety? Jídelníček mojí rodiny byl poměrně pestrý a v regálech šlo dohledat i jiné zboží než tato luštěnina.
Co už šlo Petře věřit více, bylo, že v současnosti máme v obchodech nekvalitní potraviny, i po kuřeti v biopotravinách prý modelka u nás přibrala několik kilogramů po chviličce. Je fakt, že se do ČR mnohdy nevyváží nejkvalitnější potraviny, i když nyní je všeho zdánlivější dostatek.
Jinak její životní příběh je pozoruhodný, Petra je životaschopná, silná... I uvažování a způsob života modelek je zde slušně vykreslen. Autorkou je sama modelka, poměrně dobře napsáno.

LaCoccinelle
25.02.2018

Knížka se četla dobře, vadily mi slova "modelink" a "cunami". Ale to je pouze subjektivní pocit. Jinak příběh velice smutný, konec knížky dočten v slzách. Petra je bojovnice.

josska
20.01.2018

KNížka se mě líbila,pěkně se četla,byla i smutná a má pěknou obálku no a hodila se mě do výzvy

Kaetana
24.10.2017

Kniha se mi moc líbila

EnaryFeniel
15.08.2017

Úryvek hned prvních stránek jsem přečetla známému a ten jen mávl rukou: ,,No jo, modelka, lepší kdyby jela na hory.'' Překvapila mě lhostejnost s jakou to řekl, nevím jak moc vážně to myslel, ale přírodní katastrofa se nedá ovlivnit. Člověk nejlépe pochopí, když se ocitne tváří v tvář, do té doby nemáme ani zdání. A srovnávat mi to s kluzkou vozovkou a silným větrem.. tuna valící se vody se nedá ani strhnout na stranu, ani zastavit. Nebezpečí číhá všude, na silnicích končí denně desítky životů, ale většinou bezohledností řidičů. Taková voda, tornádo, sopka své působení nijak neovlivní. Nikdy člověk neví, co se může stát, nikdy není připraven, záleží na reakci a štěstí. My si také nikdy nepomysleli, že by u nás roku 2013 mohlo být čtyři a půl metru vody.

Autor knihy

Petra Němcová