Šťastně dojeď, dlouhý vláčku

Šťastně dojeď, dlouhý vláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173572/bmid_stastne-dojed-dlouhy-vlacku-dK9-173572.jpg 5 19 5

Po kolejích jede vláček, rychlý vláček – náklaďáček. Od nádraží k nádraží různé zboží rozváží. Leporelo s dlouhým nákladním vlakem Kamila Lhotáka zaujme každého malého kluka. A protože jde o vlak s parní lokomotivou, určitě zaujme i tatínky, kteří svým potomkům jistě rádi vysvětlí, že dnes už takový vlak uvidí na kolejích jen výjimečně, protože technika se od prvního vydání této knížky (rok 1954!) velmi výrazně zdokonalila a zmodernizovala. Obrázky doprovázejí verše Josefa Hiršala.... celý text

Briv
13.01.2023 5 z 5

* Náš syn miluje vláčky (i všechny jiné dopravní prostředky), takže bylo jasné že i na tuto knížku přijde řada. Oba nás čtení hodně bavilo, básničky se pěkně rýmovaly z čehož mám obzvlášť radost hlavně já, protože to opravdu není standard. Ilustrace jsou velmi povedené, syn byl velmi překvapený, co se kdysi všechno vlakem převáženo. Miluje žirafy, takže vagón s ní byl top. Oba jsme si to užili. Hodnotíme 5* a doporučujeme.

jana0378
22.02.2018 5 z 5

Nemám nic zásadního, co by už nezaznělo v jiných komentářích - naprosté nadšení z nápadu, básničky mají smysl a doplňují přesně obrázky (což je u dětských knížek často výjimka než pravidlo), takže jen za to tak 90 %. A že musím dovysvětlit, že dnes mají lokomotivy jiný typ pohonu a železniční doprava vypadá trochu jinak, to není nějaký velký problém, aspoň to zabaví mě i dítě na delší dobu.

Dáma s hrnstjm
20.03.2017 4 z 5

Pěkný nápad s megadlouhým vláčkem... z dob, kdy ještě železniční přeprava měla přednost před tou silniční. Z dnešního pohledu už kniha nedává smysl, dětem je to jedno, ale je potřeba u prohlížení trochu víc vysvětlovat. Jak to, že dneska vlaky už nevozí ovčí vlnu, brambory, čokoládu, žirafy? :)

Rou
23.10.2013 5 z 5

Krásná knížečka pro všechny malé kluky, které nenechá žádný vláček v klidu. Nejvíc mě potěšila básnička, která ilustrace doprovází, má hlavu a patu a věrně popisuje jednotlivé vagonky na obrázcích.

cori
01.10.2013 4 z 5

Leporelo pro nejmenší s půvabnými nostalgickými ilustracemi Kamila Lhotáka. Parní lokomotiva se 14 vagóny veze různorodý náklad (potraviny, brambory, sladkosti, stavební materiál, traktor s pluhem, auťáky, ovčí vlnu a dokonce i cirkus s tygrem a žirafou.

vlaky leporela poezie pro děti

Josef Hiršal
česká, 1920 - 2003
1992  82%Enšpígl
2007  96%Let let
1959  92%Kocourkov
1968  89%JOB-BOJ
1957  79%Básnický almanach 1956

Kniha Šťastně dojeď, dlouhý vláčku je v