roso.mak roso.mak komentáře u knih

Komiksová učebnice komiksu Komiksová učebnice komiksu Toy_box (p)

Pokud byste chtěli nakreslit vlastní komiks, tato kniha klidně může být vaší biblí.

Nedovíte se tam nic o kresbě, o tom jsou jiné knihy a navíc je to čistě na vás, za to se tam dovíte o tom, JAK takový komiks napsat . Od námětu po scénář, storyboard a vlastní provedení, včetně toho, jak se prodat.

Knihu doplňuje spousta příkladů a příběhu z praxe samotné Toy Box. Vážně super kniha. Víc už k danému tématu snad napsat nejde.

19.03.2021 5 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

(SPOILER) Kvalitní závěr knihy. Jen bych vytkla Catherin, jak rychle se dokáže do někoho zamilovat. Skoro, jako by autorku nebavilo se tím zabývat. Mně to neva, já tyhle scény nemusím, ale je to trochu nepravděpodobné.

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Prima pokračování prima knihy.

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Super a odpočinková. Autorka dokázala svým hrdinům dát propracované charaktery a nechat je se v průběhu knihy vyvíjet, což je věc, která YA fantasy knihám velmi často chybí. (Občas mám pocit, že autoři/rky dělají ze čtenářů trochu blbce, protože to neva, vždyť to jsou přeci děcka), ale to se u této knihy nestane. Ne všichni z hrdinů jsou poctiví a ne všichni z hrdinů jsou Hrdinové a tak to má být.

Svět je přehledný a zajímavý, děj ubíhá přiměřeně rychle, aniž by byl zmatený, akčních scén je přiměřené množství a přiměřené délky. Za mě moc pěkné počtení.

P.S. knihy jsou tři.

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Fuj, to je ale hnusně depresivní čtení. Člověk vůbec nemá chuť jít do práce.

Nenechte se odradit tím, jak je to napsané. Jo, táhne se to. Mnohdy vám to bude pripadat nesmyslné a zbytečné. Stejne jako práce, kterou děláte.

Přiznejte si to. Děláme to, abychom nechcipli hlady.

19.02.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Absolutně nechápu, kde se bere tak dobré hodnocení této knihy. Já jsem tedy těžce zklamaná.

Nevím, zda to je tím, že tento příběh jako každý velmi dobře znám, takže žádné překvapení se nekoná. Ale myslím si, že spíš tím, že tu autorka natahuje na x desítek stran něco, co má ve skutečnosti stran jen pár.

Prostě to dopadlo, jak když se Česká televize na Vánoce snaží zfilmovat nějakou pohádku Boženy Němcové. Ve chvíli, kdy z něčeho co má čtyři strany uděláte celovečerák, dostanete akorát kýbl nudy.

11.02.2021 2 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Autor vzal všechna historická fakta, která jsou známá o Tiberiovi a Caligulovi...a nacpal to neskutečnou spoustou omáčky.

Neříkám, že to nebylo špatný. Neříkám, že jsem první dvě třetiny nepřečetla poctivě a téměř s chutí. Neříkám, že si autor nepřimyslel dvě další postavy, aby se člověk (alespoň trochu) znalý historie zas tak nenudil. Říkám jen, že nechápu ty neskutečné chvalozpěvy na toto knihu. Za mě tři hvězdičky.

07.02.2021 2 z 5

Na první přečtení jsem myslela, že to taková bomba není. Ale když jsem si ji poslechla znovu jako audioknihu, musím své hodnocení přehodnotit.

01.02.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Zatím nejslabší z knih, přestože opět pobaví. Předem upozorňuji, že je udělaná tak, aby na ni navazovala další kniha, která bude kdoví kdy.

01.02.2021 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Dvoumetrový zabiják, který nadává: Do prkýnka dubovýho? To jako vážně? Doufám, že je to ztraceno v překladu.

Na tento "jazyk" v sérii si tu už pár lidí stěžovalo, ale myslím, že v této knize to dosáhlo vrcholu.

01.02.2021 2 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Klasika která neomrzí.

01.02.2021 5 z 5

Vláda módy: Cena rychlé módy a budoucnost oblečení Vláda módy: Cena rychlé módy a budoucnost oblečení Dana Thomas

Zajímavá kniha, ktera nahlíží na módu a hlavně její problémy ze vsech stran.

První část je samozřejmě věnována fast fashion a všem jejím problémům. Další části nás seznamují s lidmi, kteří se snaží najit cestu ven, ale i s vyrobci luxusní módy a výrobou alternativních materiálů. Obzvlášť mě zaujala výroba látky z pavoučího vlákna.

Co bych ocenila, je více obrázků, klidně i černobílých. Velmi casto se tam mluvi o nějakých konkrétních šatech a člověk musí zuřivě googlit, aby našel, o čem mluví. A až kniha zestárne, čert ví, zda půjdou vůbec dohledat.

09.01.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

(SPOILER) Vitejte v KLDR. Vezeni, kde se očekává, ze budete milovat sveho žalářníka.

Dokazete si predstavit, že by vás poslali na 10 let na vojnu, kde byste spali 7 h denne a míň, v zime mrzli a permanentne hladoveli? Ze by byla velka pravdepodobnost, ze o panenství prijdete znasilnenim? Že vám zemře syn hlady?

Teď už se vám nezdá, že se máte tak špatně, co?

06.01.2021 5 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

(SPOILER) Hrdinka si pořád neco vyčítá, vubec se nikdo nestará, kde se sakra vzal Chriss a kdo mu dal ty leky a zrzoun zloun Max se tam objevi a zase mizí, aniz by neco posunul dal. Je to proste zezce nedotažený.

06.01.2021 2 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Jsem rada, ze tu nekdo vydava i ceske autory...., i když kniha není nic moc. Do výletu do hor to staci proletět, prvnich 90 stran je dost nuda. Pak se děj konečně rozjede, i kdyz me iritovalo, jak si hrdinka neustále něco vyčítá.

Série je opravdu jen dvoudílná, což je dobrá zpráva.

06.01.2021 3 z 5

Nočník neohrožené ženy Nočník neohrožené ženy Eva Benett

Pro knihu blbej formát.

03.01.2021 2 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Já nevím, já myslím že autor anotace tam hledá dost jinotaje. Ta kniha je čistě o tom, jak vést válku.

Tedy respektive o tom, jak nevést válku jako kretén.

03.01.2021 3 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

No, ten deus ex machina se kterým se vypořádal s cizáky... Jako kdyby nakladatel začal autora peskovat, že to má moc dlouhý a že už je čas končit. Ale ten konec, který odhalí, kdo a co je Obránce perimetru vlastně zač, ten se mi líbil.

02.01.2021 5 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Tak jo, jede se dál. Tentokrát jsou Ruslanovy schopnosti na mě trochu moc zázračné, proto hvězdička dolů...

02.01.2021 4 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Možná autor myslel tuto knihu jako původní završení příběhu, kterým ale není. Možná vám to bude stačit, ale spíš si myslím, že budete na Ruslanovy další peripetie zatraceně zvědaví. Slibuji, že by bylo opravdu škoda se se světem Obránce rozloučit.

02.01.2021 5 z 5