Otevřený prostor

Otevřený prostor https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423160/bmid_otevreny-prostor-4MQ-423160.jpg 3 25 8

Otevřený prostor je temnou groteskou a zároveň autentickou sondou do podivuhodného korporátního světa. Na pozadí krátkých čtivých kapitol se postupně vrství zásadní faustovský příběh dnešní doby. Proč se hezkému počasí říká bombardování? Co je to francouzská ruleta? A kdy je deadline? Pro nezasvěcené čtenáře je kniha opatřena výkladovým slovníčkem korporátního jazyka.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

los
19.11.2021 1 z 5

nuda, realita může být ještě daleko "zajímavější", tedy drsnější

Alice1974
28.10.2021 4 z 5

Výborné, hodně jsem se bavila. Je to nadnesené, ale bohužel pravdivé.

Petr70
30.06.2021 5 z 5

Výborné, doporučuji. Zvlášť lidem, kteří za sebou nějakou korporátní zkušenost mají :-).

Vyjana1
16.06.2021 2 z 5

Asi to přečtu celé. Jsem na dovolené a ostatní knížky, co mám sebou, jsem už přečetla. Ale moc se nebavím, táhne se to a celkově je to depresivní.

jiri2737
05.03.2021 1 z 5

Přečetl jsem 10 stran a vzdal jsem to. Pokud Vás zajímají duševní pochody člověka, který vysadil antidepresiva tak si užijete.

roso.mak
19.02.2021 4 z 5

Fuj, to je ale hnusně depresivní čtení. Člověk vůbec nemá chuť jít do práce.

Nenechte se odradit tím, jak je to napsané. Jo, táhne se to. Mnohdy vám to bude pripadat nesmyslné a zbytečné. Stejne jako práce, kterou děláte.

Přiznejte si to. Děláme to, abychom nechcipli hlady.

lencin
17.11.2020 4 z 5

Groteska, místy vtipná, místy mrazivá. Anaximandros byla hodně drsná kapitola.

MacBara
19.04.2020 4 z 5

Připomnělo kdysi čtené historky ze Spojených tiskáren ale obohacené o větší detail postav. Čte se to snadno, ale nezůstává jen na povrchu. Leccos zůstává jen naznačeno, leccos je takové tušení stínu a souvislosti ve světě korporátu. Kapitoly Černí rackové a Krtko a hrudka tak věrně popisovaly realitu(jen ve velmi mírné nadsázce), že to byl až tísnivý pocit. Vůbec celá část Anaximandros je taková velká katarze nejen knihy.

Igor Malijevský
česká, 1970