RoseJP RoseJP komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Já jsem nadšená, nemocniční prostředí, to je moje. Jediné, co mi opravdu drásalo nervy bylo slovo "kompl" :D to jsem vždycky málem vybuchla. Kniha rychle ubývala, happy end byl jen z jedné části, opravdu za mě super.

07.10.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od knihy jsem čekala trochu víc, vzhledem k tomu, jak byla propagovaná a na žebříčkách nahoře, ale v závěru jsem byla spokojená i tak. Děj rychle ubíhá a i když autorka mění dějové linie, neztratila jsem se a nevadilo mi to. Něco mi tomu ale přesto chybělo, jen nedokážu popsat co :D (proto nedávám plné hvězdičky)
Časem chci dát šanci dalším knížkám od autorky.

10.01.2022 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

(SPOILER) Mám výtky, ale celkově hodnotím knížku kladně, některé pasáže ale vůbec neubíhaly! Dle mého tam vůbec nemusely být.
Jsem ráda, že můžu říct, že jsem se u nějakých scén opravdu bála. Překvapilo mě to, u předchozích knížek od něj jsem to tak neměla. Oceňuji zejména popis ženy ve vaně - ještě teď mi běhá mráz po zádech.
Mám v plánu se podívat na film, jsem zvědavá jaký bude. Chystám se i na druhý knižní díl.

23.07.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka ubíhala rychle, přečetla jsem ji za dvě odpoledne. Konec mě dojal, brečela jsem, byla jsem ráda, jak to skončilo. Ale občas mi knížka přišla místy pomalá, opakující se. Asi jsem čekala trochu víc? Jak tu ostatní píšou, tak přesně - je divné, jak Laleovi vše prošlo bez povšimnutí.
Nicméně autorka píše hezky, nikde jsem se neztrácela, dávám ještě šanci Cilce! :)

25.07.2021 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Chtěla jsem si knížku přečíst už dlouho, protože jsem pár let zpátky měla filmy Stmívání ráda, tak jsem se rozhodla připomenout si tento svět i v knižní podobě.
I přes to, že mi je 22 jsem se do knížky zamilovala, jak už se tu psalo před tím - ano, je tam spoustu klišé prvků a tak, ale knížka je naspaná skvěle a čtivě. Jsem překvapená, jak moc je podobná filmu, tedy spíš jak přesný je film, občas se vyskytují v knížce scény, které ve filmovém ztvárnění chybí - měla jsem z nich velkou radost.
Rozhodně se těším na další díly! :)

13.05.2021 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Mě to vůbec nechytlo, na začátku jsem si říkala super nápad, to bude dobrý, ale na mě to bylo moc zmatený. Půlku jsem pořádně ani nestihla sledovat, ani jsem se nedokázala do žádné postavy pořádně vžít, natož si někoho oblíbit. Zkrátila bych to, a udělala zajímavější konec - ten za mě taky nic moc. Knížku jsem četla dlouho, musela jsem se k ní nutit a vracet, bohužel za mě ne.

15.12.2021 odpad!

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jsem zklamaná, čekala jsem od knížky mnohem víc, čekala jsem příběh Edny, která si Bohnicemi prošla. Knížka mohla být v daleko větším formátu, víc do detailů... V PNB jsem byla hodněkrát na praxi i jsem zavítala na zmíněný neklid, potvrzuji, že Edna vykresluje příběhy bez jakéhokoliv zabarvení. Líbí se mi styl, kterým psala, ale opravdu bych ocenila rozsáhlejší dílo. Na konci mi udělal radost příspěvek Terezy, který obsahoval zkráceně to, co lidé nechápou.

02.11.2021 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Já jsem zklamaná, z jedničky jsem byla nadšená, líbila se mi víc jak film, ale tady vůbec, hrozně se to táhlo. Jsem zvědavá na další.

28.09.2021 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Jsem naprosto nadšená dějem, který byl velmi neotřelý. Knih jsem přelouskala hodně, ale takovou podobnou ještě ne. Chvílemi jsem se bála, což se u moc knížek moc nestává. Jak už tu bylo zmíněno - určitě se kniha dala napsat ještě "temnějším" způsobem, ale to bych jí osobně už zavřela do mrazáku a vytahovala jen přes den, když je světlo :D Četla se rychle, kapitoly rychle ubíhají. Za mě super.

26.03.2021 4 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Knihu jsem četla tři celé měsíce a kdybych se nenutila ji číst dál, nejspíš by zůstala rozečtená navždy. Nemohla jsem se do příběhu začíst, knížka mě vůbec nevtáhla do děje, ve kterém jsem se místy ztrácela. Občas mi to přišlo, jako několik rozdílných příběhů dohromady. Vůbec mi to nepřišlo jako horor, na který jsem se těšila.

18.03.2021 odpad!

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Začátek mě nechytl, knížku jsem četla hrozně dlouho a dost jsem se do čtení nutila... Chytlo mě až posledních 100 stránek a ani jsem se moc nebála, Osvícení bylo za mě mnohem lepší, chytlavější. Občas mi dělalo problém si nějaké věci představit - třeba páru. Jsem zvědavá na filmy.

02.12.2021 2 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Půjdu proti proudu, ale mně se knížka nelíbila. Hrozně jsem se na ní těšila, protože do ní byla zblázněná Rachel z PŘÁTEL, ale já se u ní tak nudila. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, který nepřišel. Ač byla knížka ke konci dojemná, vůbec jsem nebyla smutná. Za mě v knížce bylo všechno ač moc idealizované, ať už přístupem k životu, výchova matky, celkově všechny situace a názory.
Třeba do ní časem dorostu :)

09.08.2021 1 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Za mě druhý díl lepší, než první. Možná i proto, že jsem si ho nepamatovala z doby, kdy jsem sérii už četla :D
Tak moc fandím Dimitrijovi a Rose, sama jsem do postavy zamilovaná, po tomhle díle snad ještě víc.
Na knížce se mi i líbí, že ne všechno skončí happy endem, ale zároveň tak, aby to úplně nerušilo.
Mám strach z třetího dílu, protože si matně vybavuju co se stane, ale stejně už se nemůžu dočkat!

29.07.2021 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Sérii jsem začala číst jako mladší, po 10 letech jsem se k ní vrátila a uznávám, že knížka je určená mladším čtenářkám, ale i přes to se mi moc líbila. Stále miluju Dimitrije stejně jako před tím :D

16.07.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přečteno v jeden den, jedním dechem. Za mě super odpočinková četba s neotřelým dějem. Zároveň mi přišlo hodně věcí předvídatelných, u některých mám otazník, doufám, že se vyřeší v dalším díle, na který se moc těším! :)

21.06.2021 3 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Jsem ze série čím dál víc zklamaná, vůbec mě to nebavilo, doufám, že závěr bude lepší. Zbytečné natahování, vlastně se nic nestalo, až asi na posledních 30 stránek.

08.03.2022 1 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Na začátku jsem měla problém do knížky začíst, vůbec jsem se nechytala, když jsem četla, myslela jsem na jiné věci a tak, když tam byly pasáže se Sašou, říkala jsem si "ježiš, proč to sem motá, to mě hrozně nezajímá" no, pak se dějové linky seběhly a hned to bylo o něčem jiném. Hodně mi vadilo, že byla Saša tak naivní? Šla nahoru, jen tak, všechno tomu flétnistovi věřila a její "láska" co si vymyslela k Hunteorvi.. štvalo mě to :D
A chyběl mi Arťom! Za mě byl díl celkově slabší, uvidíme co přinese další.

16.01.2022 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přečteno jedním dechem, zaujalo mě to ještě víc, než tatér. Jsem nadšená, jak knížka ubíhala, jak pravdivě a skutečně byla napsaná. Obdivuji Cilku, jediné, co bych vytkla byl hrozně rychlý konec. To jen dostala papír, peníze a šla?
Ale celkově mám styl autorky moc ráda, těším se na další knížky.

15.12.2021 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

(SPOILER) Třetí díl byl za mě slabší, než druhý. Z dob, kdy jsem sérii u této knížky dočetla jsem si pamatovala jak končila, tak mě konec nepřekvapil, ale spíš lehce naštval - to opravdu Rose nemohla počkat, až odmaturuje? A co Lisa! Bylo mi jí tak líto. Kdyby počkala, mohla jít s ní.
Neskutečně se těším na pokračování, myslím si, že se Lisy a Rosiny cesty ještě potkají.

26.09.2021 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

(SPOILER) Já se musím přiznat, že ač knihu a autora miluju, občas jsem se ztrácela, ale je možné, že je to proto, že jsem knížku četla zbytečně dlouho. Bylo mi líto, když se Mrakoplaš a Dvoukvítek na konci rozešli!

20.06.2021 4 z 5