Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Prázdné ulice Prázdné ulice Michal Ajvaz

celkem povedený metaromán, tok vyprávění trošku pomalejší jak u nejnovějších věcí ale celkový dojem pozitivní

28.06.2013 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Děkuji všem za skvělá doporučení. Asi si začnu vybírat nové knihy odzadu. V čele žebříčku jsou jen knihy pro děti...

24.06.2013

Slepá bohyně a jiné příběhy Slepá bohyně a jiné příběhy Jan Křesadlo (p)

Sbírečka krátkých povídek o různých sexuelních libůstkách, která v době Sexu ve městě asi nikoho nešokuje a i ty libůstky jsou nyní téměř mainstream. Ale čte se to celkem příjemně a čtenář se dozví i všeliké zajímavosti mimo oblast sexu, například z hudební oblasti

Hyperion Hyperion Dan Simmons

díky bombastickým recenzím jsem čekal více

Sefer Jecira Sefer Jecira Aryeh Kaplan

na tuto knihu se odvolává tolik knih, že jsem si ji musel sehnat a přečíst

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

číst se to dá, o kabale je tam jen zmínka a zahradníka čtenář tuší někdy od půlky knihy

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

fajn čtení, trošku kratší a na HM o krapínek slabší ale když to porovnám s tím výletem na Křivoklát... ne je to dobrá knížka ale v porovnání s jinými knihami HM je jen lepší průměr

Na vlnách Na vlnách Masudži Ibuse

povedený historický příběh, první půlka je lepší ale druhá je více podle skutečnosti, dozvěděl jsem se opět spoustu nových věcí, které jsem dosud neznal, navíc období, kdy se kniha odehrává, trošku připomíná i dnešní dobu

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

hodně zamotané, ani nepočítám kolikrát jsem si říkal, že už vím, kdo to udělal a ono hov**

24.06.2013 5 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

celkem povedená krimikomedie ovlivněná Ecem, např ukřižování Walesy připomíná dost závěr Kyvadla, kniha je někde mezi Starožitníkem a Kyvadlem

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

nakonec jsem se rozhodl, že Asfalt vítězí o prsa korejské plavkyně ale není to vůbec špatné, jen mne trošku zarazil ten konec jak od Nory Roberts

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

výborná knížka, přelousknul jsem ji za den a pokud Lemmy opravdu dokázal na speedu nespat víc jak týden, tak klobouk dolů! j en samý metal, drogy a sex, jen na konci knížky je víc metalu a míň drog

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

nevím, zda je červenka prequel Nemesis ale pro mne ano, protože jsem ji četl až jako druhou a vůbec nebyla špatná

24.06.2013 4 z 5

Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Norman Mailer

sága rodu Hitlerů, velmi vtipně napsaná

24.06.2013 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

není to tak dobré jako další knihy o HH ale i tak se to dá celkem slušně číst, u mně zatím vyhrává Červenka ale ještě jsem nečetl všechny, takže se to může změnit

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

Klasická knížka ze série JFK, dobrá a někdy i napínavá oddechová zábava

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Kvalit Kyvadla nedosahuje ale Jméno překoná. Bodíky navíc bych připsal za parádní obálku a výborné ilustrace ve stylu verneovek. Nevím, zda jsou i v ebooku, já to četl v analogu.

Chladná hra Chladná hra Tomáš Němec

knížky o JFK jsou takovým lepším "čtením do vlaku" ale když má člověk chuť na něco lehčího, tak poslouží dobře, tento díl je ale o dost slabší a i tenčí, moc mne neoslovil .

Příběhy soudce Paoa Příběhy soudce Paoa Jü-kchun Š´

trošku zklamání, příběhy jsou vyprávěny moc "tradičně" a neskonale mně štvalo prznění ženských jmen, že Češi mrší ženská jména přidáváním sexistického "ocásku - ová" jsem si už zvykl ale v kombinaci s čínskými jmény, kdy je první část jména přeložena do češtiny a příjmení je ponecháno v čínštině a doplněno přívěškem - ová, vyznělo opravdu podivně

24.06.2013 2 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Nevím proč je kniha označována jako thriller, kromě jedné scénky na konci tam nic napínavého není, navíc u thrilleru by se asi čtenář neměl smát téměř na každé třetí stránce, pokud očekáváte thriller - tak je to totální propadák, pokud humoristický román, tak se vám budete knížka líbit, já jsem se už dlouho u nějaké knihy tolik nenasmál, naposledy u Vyhlídky... kdybny šli dávat půlhvězdičky,..