Ronin Roujin

NenalezenáNenalezenáRemigiusz Mróz

Ten popis je trošku zavádějící. Nieodnaleziona je minimálně nějaká dvacátá autorova kniha a ani v rámci thrillerů to není jeho první dílo. Minimálně Behawiorista má světovou úroveň.

11.10.2018

PornoPornoIrvine Welsh

Trainspotting II aneb čekání na Begbiče
Trainspotting II aneb Jak šikanovaný chudák skrzevá svůj megaohon ke štěstí přišel
Trainspotting II aneb Vykoupení z věznice Leith
Trainspotting II aneb Koksové deníky
Trainspotting II aneb Čtyři muži na tripu o kundičkách nemluvě

Trainspotting jsem nečetl ale je to můj oblíbený film. Sviňáka, Acid House a Noční můru jsem četl. Na Heráky se těším jak smažka na čerstvě uvařený matroš.
Volné pokračování legendárního Trainspottingu je boží. Setkáváme se v něm jak s Rentonem, tak Šoufkem, tak Spudem a po pár kapitolách se z basy vrací i řádně nasraný Begbie.
Autor výtečně líčí jak věčně vyjetého suveréna Šimona, tak Spuda, který stále válčí se svou sympatií k zábavní chemii. A Begbie je prostě Begbie.
Finální duel mezi Begbiem a Rentonem je epický jako v nejlepších samurajských filmech.
Tahle kniha vás nakopne jako pěkně tlustá lajna toho nejlepší kolumbijského pudru. Velice doporučuji.

04.03.2015

Led pod kůžíLed pod kůžíVilma Kadlečková

Dvojka jede ve stylu jedničky a vše se zostřuje a temní. Těším se na další díly.

22.02.2015

Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť?Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť?Francis MacNutt

Už samotný název knihy ji posunuje do žánru pohádek nebo humoru. Když tu není kolonka odpad, kde by mohla dělat společnost Mein Kampfu a Komunistickému manifestu.

01.02.2015

Perunova krev I.Perunova krev I.F. Kotleta (pseudonym)

Když bych si měl vybrat mezi Kulhánkovými padawany, tak rozhodně volím spíše Kopřivu. řekl bych, že v asfaltu překonal i svého mistra. Sice jen o kousek ale překonal.
U Kotlety (alspoň tooto) je asi z celé knihy nejlepší doslov, kde neznámý polský benderovec vypráví o pohnutém životě autora i jeho rodičů, zejména jeho matky, která zatápěla bolševické svoloči více než bratři v triku Mašíni.
Samotný příběh je mix kulhánka se slovanskou mytologií, bez toho aby autor sklouzl stále populárnějšímu slovanofašismu. Jediný originální prvek je hlavní hrdinka s nemodelkovskými proporcemi.

01.02.2015

Nonstop knihkupectví pana PenumbryNonstop knihkupectví pana PenumbryRobin Sloan

sad ztzz trztr tzt rtu tr

28.01.2015

Čekat Vaše odpověďČekat Vaše odpověďDan Chaon

Postmoderní koktejl hledání vlastní identity, spikleneckých teorií a post mileniálního trauma.

21.01.2015

Dřevěný nůžDřevěný nůžJiří Hájíček

Krátké a přesto dost pomalé příběhy z vesnice mapující její proměnu od roku 86 do roku 96.

12.01.2015

Poslední na odstřelPoslední na odstřelDavid Baldacci

Klasický baldacciovský thriller, jen škoda neschopného překladatele.

Černý kódČerný kódMarianne de Pierres

Povedené pokračování.

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Zatím nejnapínavější díl z případů oddělení Q.

Černá sanitka: Druhá žeňČerná sanitka: Druhá žeňPetr Janeček

Pěkně setříděná a okomentovaná sbírka urban legends. některé jsou celkem čerstvé, např. o sbírání víček od PET lahví.

25.12.2014

Skrytý život Cypriána BelvySkrytý život Cypriána BelvyJ. Křesadlo (pseudonym)

Jde o programové porno z ranných devadesátek. Děj se odehrává v době ruské okupace a jak je u Jana křesadla zvykem je okořeněn spoustou různých zajímavostí, odkazů a citací spíše bizarního charakteru. Tak trošku Chuck Palahniuk z normalizačních Čech.
V době svého vydání mohly být zajímavé i ty sexuální scény ale dnes, kdy se vtipkuje o análním sexu i v pořadech pro děti, to už asi nikoho nepřekvapí. Nicméně autor psát umí a tak se budete smát na místech, kde to autor zamýšlel a ne tam, kde chtěl nejspíše vyvolávat erotické ovzduší, jak se vám může stát u jiných knih. xD

23.12.2014

Hrubá maržeHrubá maržeLaurent Quintreau

Takové corporate verze Božské komedie. Nebylo to nejhorší ale omezit celou knihu jen na podrobný popis postav se mi zdá trošku málo.

06.12.2014

Tak to bylo, tak to jeTak to bylo, tak to jeL. F. Hagen (pseudonym)

Další z důkazů, že alkohol a drogy jsou pro spisovatele to nejlepší. Takhle parádní a vtipné historky může napsat jen mistr alkohol. Kam se hrabe nějaká aristokratka!

07.10.2014

Za všechno se platíZa všechno se platíLiselotte Hammer

Klasičtější detektivka byť se sériovým vrahem. Mírně nadprůměrná na Nesba a MIllenium nemá ale na druhou stranu o prsa severokorejské plavkyně předběhne některé jiné skandinávské autory. Stejně jak u předcházejícího dílu s pedofily, jsme zde svědky řešení drsných morálních otázek. Víc nebudu prozrazovat abych zbytečně nespoiloval.

19.08.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Moje první setkání s Rowling. (když nepočítám filmy) Nakonec se z toho vyklubala celkem povedená old skool detektivka (odehrávající se v součastnosti). Pokud si ji opatříte ve formátu mp3, tak si připočítejte minimálně půl hvězdičky za t jak si pan Oliva pohrál s hlasy jednotlivých postav.

05.08.2014

ČíňanČíňanHenning Mankell

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Úvod odehrávající se ve Švédsku byl dobrý, „flashback‟ s Číňany v USA byl takédobrý ale část příběhu odehrávající se v současné Číně a UK se mi moc nelíbila. Zejména se mi zdálo, že to mudrování o Maovi a komunismu bylo až moc pozitivní a dlouhé a nudné. Být tam méně bolšeické propagandy, tak by kniha byla mnohem čtivější.

07.06.2014

Dědictví ztrátyDědictví ztrátyKiran Desai

Není to žádná bomba ale čte se dobře. Jen dělení knihy do kapitol a odstavců se mio zdá dost divoké. Hodně mne zaujal doslov neboli pár slov o autorce a žánru.

28.05.2014

BibleeeBibleeeSamir Hauser

Jediná kniha u kteríé jsem litoval, že ji nemám v papírové podobě. Tedy nešlo mi tolik o ten papír ale ten kříž na obálce bych si užil. xD Nejvíc mně bavil Starý zákon a Žalmy. Zejména ty starší, Při čtení mne hned naskakovala melodie...

„Vykuchej se jako samuraj
Žádný dobrý věci tě už nečekaj
Nahej v krvi jsi začal žít
Nahej a v krvi bys měl odejít‟

„Už mi stojí
Jako obama
Vydrhnu si zuby
Tvejma chlupama‟

„Ten chlap, co skočil dolů
Nestál za moc
Když padal dolů
Vypadal jak hvězda
Ten, kdo ho viděl
Si moh něco přát
Jen tlusťoch zařval:
„Nažeru se a dost!“‟

„Jen Jidáš je svatý muž
Ten vždycky ví, co mu patří
Zrada je nástroj spravedlivých
Má úpřímnost je dobrá skrýš
Proč na mě koukáš s nadějí?
Vždyť víš
Že zdrada je nástroj spravedlivých‟

„Nech mě
Už dost
Paranoia
Je naprostá bdělost
Najdem tu krysu
Se strachem jde všechno líp‟

24.05.2014

Ve zlomku vteřinyVe zlomku vteřinyDavid Baldacci

Baldacci je dobrý odechový autor ale v této knize je těch obratů, kombinací a spiknutí až moc. Prostě se mi to zdá překombinované už moc, jako by se autor vytahoval.

18.05.2014

Bohové atomových válekBohové atomových válekMiloš Jesenský

Některé části se mi zdály celkem rozumné a akceptovatelné ale v části o křížových výpravách a tempelářích autor už dost přehání. V některých pasážích knihy autor uvádí až moc podoných příkladů za sebou, což po nějaké době už unavuje. Shrnuto a sečteno: přečíst proč ne? Ale kupovat?

17.05.2014

Pražské orgiePražské orgiePhilip Roth

Útlá knížka, která se téměř celá odehrává v Praze za okupace (té ruské). Americký židovský spisovatel se pokusí v Čechách získat rukopisy povídek otce jednoho z českých emigrantů, které potká ještě v USA. Zde se dostává do prostředí disentu, které je hodně dekadentní a hodně o fuckování. Nakonec je z protektorátu Чехословакия vyhoštěn.

11.05.2014

Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJohan Theorin

Dobrá detektivka s horrorovými prvky (život po osmdesátce), kde se prolínají dvě časové linie. Závěrečná pointa je překvapivá ale nevím, zda by se vrah nechal takto lehce dopadnout.

11.05.2014

Úplněk a jiné povídkyÚplněk a jiné povídkyBanana Jošimoto

Ač se jená o džorjú bungaku, tak se mi kniha líbila. Svou atmosférou připomíná nekterá díla svého krajana Harukiho Murakamiho zejména Norské dřevo. Je to hodně o vvztazích, melancholii a smutku a balancující na hraně mezi realitou a fikcí. Gaikoku jito džosei ať si ještě hvězdičku přidají, těm se to bude líbit ještě více.

08.05.2014

Věk nenávistiVěk nenávistiPavel Renčín

Tak třetí díl se mi líbil o krapet méně než druhý. Ale jinak dobrý.

07.05.2014

Zlatý křížZlatý křížPavel Renčín

Druhý díl Městských válek je výrazně lepší jak než První díl, tak než prequel Labyrint. právě v měči se setkáváme nejen s postavami z prvního dílu série ale i spostavali z prequelu.
Děj knihy je ještě epičtejší a o překvapivé obraty není nouze. děj příběhu, který má několik sub odboček se nyní neodehrává jen v Praze ale velká část i v Brně a jiných městech v Čechách a na Moravě.
Pokud si chcete jen „odfrknout‟ tak vám tato kniha poslouží stejně dobře jako nejlepší kousky ze série Agent JFK nebo něco Kluhánky či některého z jeho epigonů.

03.05.2014

LabyrintLabyrintPavel Renčín

Sice jde o takový moderní „rodokaps‟ jako třeba knihy o Agentovi JFK ale řemeslně jsou Renčínovy knihy asi lepší. Jinak jako oddych mezi dvěmi vážnějšími knihami se to čte svižně. Nevěděl jsem do čeho jdu a nakonec šlo o příjemné překvapení. nyní už čtu Zlatý kříž.

30.04.2014

Straka v říši entropieStraka v říši entropieMarkéta Baňková

Celkem dobrý nápad / i když možná není až tak originální) ale i když je kniha zdá celkem krátká, tak samotné bajky jsou zbytečně ukecané a autroka často příliš „tlačí na pilu‟ nebo tomu můžemem říkat syndrom „poslední aristokratky‟.

25.04.2014

Jak udělat kariéru: Praktická příručka kancelářské krysyJak udělat kariéru: Praktická příručka kancelářské krysyPetr Černý

I o takových hrůzách jako je Power Point nebo MBA jde psát humorně.

24.04.2014