Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

příběh o bohatém a úspěšném mladíkovi, který z nudy začne zabíjet lidi, nudný 80tky, celé kapitoly věnované popovým kapelám, podrobné líčení nákupů a návštěv restaurací a sem tam nějaké to sadistické vraždění nebo mučeníčko, taková červená knihovna podle La Vaye xD

03.07.2013 3 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

takové drsnější Beverly Hills 90210 s gay nádechem...

03.07.2013 3 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Začátek mne sice vylekal a už jsem si říkal, že plůjde o vyhozenné peníze ale nakonec se to slibně rozjelo a je jen škoda, že konec byl takový do ztracena.

30.06.2013

film je lepší, mnohem lepší (ale kniha špatná není)

Frabato Frabato František Bardon

tak trochu životní příběh, tak trochu beletrie

Neuromancer Neuromancer William Gibson

klasika klasik, příběh, který spoluvytvořil nový žánr

Prozacový národ Prozacový národ Elizabeth Wurtzel

celkem čtivý příběh jedné příslušnice chemické "generace"

Lemprièrův slovník Lemprièrův slovník Lawrence Norfolk

Sice na druhý pokus ale poté!! Autor "vykrádá" pana profesora Eca mnohem dříve a lépe než pan Hnědý. Škoda, že jej téměř nikdo nezná, zatímco pan Hnědý má své revivaly.

30.06.2013 5 z 5

Magický život Aleistera Crowleyho Magický život Aleistera Crowleyho Martin Booth

kniha, která je jakýmsi Alešovým životopisem nemůže být nudná!

30.06.2013 5 z 5

Cybercomics Cybercomics Egon Bondy (p)

Ukázka toho, že dobrý cyberpunk nemusí psát jen mladí geeci ale bravurně jen zvládne i filosof "nad hrobem".

Moře a jed Moře a jed Šúsaku Endó

Hodně drsná "Růžovka"! realistický příběh lékaře, který se účastnil vivisekce amerických zajatců.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

sbírka pár známých kousků : Nadaný žák a vykoupení z věznice Shawshank +dva méně provařené kousky (přičemž tělo bylo myslím již též zfilmované ale nemá takový "kultovní" status jako Shawshank)

30.06.2013 5 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

11 krátkých japonských detektivek, většinou buď s příchutí černého humoru nebo drsnějšího tajemna

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Knížka mně hodně pobavila (bohužel). A to jsem ještě nemohl tušit co za zvíře přijde na Hrad po něm.

30.06.2013 4 z 5

Aztékové: Půvab a krutost indiánské civilizace Aztékové: Půvab a krutost indiánské civilizace Markéta Křížová

velice zajímavé čtení o jedné mocné civilizaci a její přesahy do tváře současného Mexika

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

celkem slušná fantasy, ale spíš pro mladší

30.06.2013 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Britský manuál pro přežití v "divočině" zejména Paříže, hodně mne bavily "slovní hříčky", neboli britské čtení francouzských slovíček a stejně tak i francouzské čtení angličtiny.

Bible Bible neznámý - neuveden

Obsáhlá fantasy sága, která trošku trpí zbytečným neustálým vyjmenováním potomků postav a někdy sklouzne i do nudného popisu různých podivných rituálů a náboženských úkonů.Jazyk je hodně "zaprášený" a kvalitě knihy též nepřispívá mírná roztříštěnost literárního stylu různých autorů, kterých je více než členů Kelly Family (nebo Manson family - pokud neznáte hvězdy pedo popu),..

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

pěkně depresivní varianta Nahého oběda, smažky, fízlové v utajení, všudypřítomná paranoia a schizofrenie..

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

krátké temnější povídky, které spojuje motiv vody