Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

když pominu naprosto nesmyslný a amatérský obal, vyklubala se z toho celkem povedená detektivka

30.06.2013 4 z 5

CSS Kaskádové styly - Kompletní průvodce CSS Kaskádové styly - Kompletní průvodce Petr Staníček

Starý zákon Svatého Pixyho, naštěstí dnes již můžeme některé zákony v něm obsažené hodit za <head />

30.06.2013

CSS – hotová řešení CSS – hotová řešení Petr Staníček

na Novém zákoně se již podílelo více evangelistů ale i tak je celkem užitečný, stále mi ale vrtá hlavou zda text na hřbetě knihy je chyba nebo "vlastnost" (či spíše virál)

30.06.2013 3 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

na LOTRa to nemá ale na žánr fantasy jde o celkem povedený kousek

28.06.2013 3 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

trošku thriller o tom, co všichni tak milujeme na Japonsku . ) když si odmyslíte japonské reálie je to taková modernější a temnější verze Svěrákova Kolji, příběh o hledání přátelství mezi dvěma jedinci z různých prostředí

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Dobře napsaný humoristický román srovnatelný například s Jirotkovým Saturninem, jen s tím rozdílem, že v Saturninovi bylo méně vyhřezlých střev, nábytek nebyl potažený lidskou kůží a pokud si dobře pamatuji, tak tam nebyla žádná nezletiletá majitelka veřejného domu xD Pokud bych měl charakterizovat jedním slovem, pak to slovo bude: kurvahustopřísný. Nebo možná potoky krve.

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Sice se děj odehrává o kousek dříve než většina McEvanových knih ale četla se mi velmi dobře a že pro jednou do sebe hrdinové neládovali herák a extošky nakonec tak nevadilo..

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

80ková Británie očima puberťáka

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Hodně černá a krvavá satira. Scény se slonem výborné. Pokud znáte film Battle Roayale (mimochodem je BR několikrát zmíněna v textu) tak je to něco podobného. Jen namísto puberťáků si dosaďte seniory

Otčina Otčina Robert Harris

slušná krimi odehrávající se v 60. minulého století v 3. Říši (EU), na pozadí studené války se jako sekundární příběh rozehrává románek americké novinářky a důstojníka SS (kriminalisty)

Fragment Fragment Warren Fahy

celkem slušný "zoologický" horror .)

Korejští otroci v Číně Korejští otroci v Číně Jaroslav Ignatius Vokoun

King je proti této útlé knížečce červená knihovna.

28.06.2013 4 z 5

klasika na kterou se odkazuje hodně knih a filmů z anglosaské oblasti

28.06.2013

Kukaččí vejce Kukaččí vejce Cliff Stoll

parádní "detektivka" o sledování mazaného hackera putujícího zákoutími unixu

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

výborná detektivka s hromadou mrtvol v závěru, a tak to má být xD

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Výborný historický román ze starého dobrého Egypta.

Alexandr v tramvaji Alexandr v tramvaji Pavel Řezníček

surrealistická lahůdka, i když tak výživná jako Vedro

Vedro Vedro Pavel Řezníček

Nemám rád vedro. Nemám rád léto, sluníčko a žízeň. Ale když je vedro hlavním hrdinou surrealistického příběhu, tak mi to vůbec nevadí, spíše naopak.

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

přes slibný začátek, se to ke konci tak nějak rozplizne do ztracena, škoda

28.06.2013 3 z 5

Příběh 47 róninů Příběh 47 róninů John Allyn

Příběh je sice sepsaný "bílým ďáblem" ale samotný příběh je klasicky japonský a navíc postavený na skutečných událostech. Docela rád bych si přečetl verzi od nějakého Japonce...