Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Se smrtí v zádech Se smrtí v zádech Miroslav Žamboch

další kousek ze série JFK, který je jen průměrný a s dosti slabým příběhem, doufejme, že se to časem zlepš

24.06.2013 2 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Opět jen mírný nadprůměr (v rámci série JFK). Při finálovém líčení bojů ve vzducholodi jsem se i trošku ztrácel.

Meč a kříž Meč a kříž Jiří Kovařík

Poté co jsem přečetl jednu kapitolu poslední knihy ze série neodolal jsem a sehnal si první díl abych četl chronologicky. Ani první z knih o středověkých rytířích nezklamal. Autor dokáže podat dějepis tak, jako by to byla napínavá severská krimi a ač jsem toho o středověku přečetl celkem dost, zde jsem nalezl hromadu nových informací a zajímavých drobností. Ačkoliv jsem těsně před prvním...

24.06.2013 4 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

povedenější kousek z knih o JFK, zejména svatební scéna je výtečná xD

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

opět lepší z děl ze série JFK, která začíná v blázinci

24.06.2013 3 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Tak takhle to tedy bylo? Další příběh ze série Agent JFK přináší vlastní verzi slavných závodů do vrchu (Jeruzalem 33) a zejména scéna porcování současného papeže motorovkou pobavila. Tohle by měl zfilmovat Troška!

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Zatím určitě nejujetější díl série o Agentovi JFK. Chvilkami jsem si opravdu říkal, zda si pan Procházka nedal nějaké houbičky na "žízeň". Teď je otázkou, zda je to pro vás správné doporučení. . )

Na krásné modré Dřevnici Na krásné modré Dřevnici Antonín Bajaja

rodinná kronika ze Zlína a okolí, mírně nostagické vyprávění je jemně okořeněno experimentálními postupy psaní, asi ještě jednu hvězdičku si může připsat ten, kdo pochází ze Zlína a určitě se kniha čte těm, kdo zažili druhou okupaci (68-89)

24.06.2013 4 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Takhle by mohl vypadat pan Šeda, kdyby jej napsal někdo, kdo má vkus, fantasii a styl. A kdo ví o čem je BDSM. Toto není stejný hřiště, to je úplně jiná liga a jiný sport.

24.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Vždycky kroutím hlavou, že v době, kdy klasická vaginální soulož je braná téměř jako úchylka, se nejdou čtenářky, které vidí za odmítáním pana Šedy puritánství. Když jsou narážky na anální či orální sex, či jiné praktiky málem i ve Večerníčku a určitě v South Parku na který se dívají děti ze ZŚ se svými rodiči, tak špatně napsaný pseudo BDSM opravdu nemá šanci šokovat téměř nikoho.

24.06.2013

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Klasický Rudiš. Příběh ze současné Prahy, kdy se několik postav různě proplétá a naráží na sebe ve shodu velkoměsta. Krátké punkové kapitoly, oholené až nadřeň a provoněné nostalgií, sexem, drogami a doplňené "starou" i novou hudbou aby se osudy všech postav ve finále spojily v jednom velkém big bangu uprostřed jednoho rockového konzertu. Kill All Barbies!

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

klasický Urban ale Stín katedrály se mi líbil víc, zde se mi už zdál příběh zbytečně byzardní

HHhH HHhH Laurent Binet

Většinou se hodně stydím za to, že jsem Čech a tato kniha (kterou napsal cizinec) ve mně na malou chvíli probudila jiskérku vlastenectví. Kniha je čtivá a "rychlá". Velkým množství kratičkých kapitol mi připomněla Rudišovy romány (zejména Potichu). I když se o historii dost zajímám, tak jsem zde našel mnoho drobností, které jsem četl nebo slyšel poprvé.

Na prahu neznámých světů Na prahu neznámých světů Milan Bauman

aneb jak si za bolševika představovali budoucnost

23.06.2013 3 z 5

Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho František Marek

celkem povedený historický román

Podoba Podoba Tana French

Zajímavý mix detektivky, psychologického a utopistického románu. Možná bych zkrátil závěr po odhalení hlavní hrdinky ale závěrečný rozhovor (či spíše monolog) Daniela o ceně svobody je hodně dobrý. Už předcházející příběh "V lesích" je výborný ale toto je ještě o kousek lepší

Mýty o socialistických časech Mýty o socialistických časech Josef Mlejnek

Vzhledem k tomu, že jsem ještě zažil okupaci (68-89) tak jsem se nedozvěděl nic nového ale je fajn, že někdo připomněl, že za komančů nebylo zas tak dobře, jak si lidé s krátkou pamětí myslí.

23.06.2013 3 z 5

Invalidní sourozenci Invalidní sourozenci Egon Bondy (p)

Jedna z povedených Bond(y)ovek. Jde o takovou pohádku o unergroundu. četl jsem to první "pookupační" vydání, které má mnohem hezčí obálku. Kniha je mírně poznamenaná dobou vznika a můj dojem z ní byl poznamenám i dobou, kdy jsem ji četl (první půlka devadesátek).

23.06.2013 4 z 5

3x Egon Bondy 3x Egon Bondy Egon Bondy (p)

Bondy ve své "popovější" poloze. Čte se příjemně, pokud nenosíte tričko "Kill all hippies" .)

Japonsko za zrcadlem Japonsko za zrcadlem Alan Macfarlane

Na úvod jsem čekal, že kniha bude o něčem jiném. Čekal jsem, že se dočtu něco o tom, jak my Japonci děláme to či ono. Jak jíme a co jíme, jak se bavíme či o pačinko hernách a karaoke barech.
Nakonec sjem byl příjemně překvapen, že autor moc nepíše o tom, co ajak Japonci dělají ale spíš proč to dělají. proč to mají Japonci v palici srovnané úplně jinak než zbytek světa a proč se tolik lyší i od svých saousedů jako je Korea nebo Čína. Jak k tomu došlo, že pás poměrně malých ostovů v \"přesné\" vzdálenosti od mocné Číny splodil takovou civilizaci, která se navenek nijak neodlišuje od moderní Ameriky nebo Západu ale pod povrchem, kam je velmi těžké proniknout, najdeme kulturu, které nemá na světě obdoby. Rozdíly které ukrývají Japonci v hlavě jsou tak velké, že nejen evropané nedokáží Japonce pochopit ale ani Japonci nedokáží pochopit mnoho evropských pojmů, jako je např. náboženství.Spoustu věcí nedovedou Japonci gaidžinům vysvětlit a to ani poté, co cizinec už žije v Japonsku několik let.
Japonská kultura, myšlení i společnost jsou skrnaskrz \"zenová\". Neuchopitelná, nejednoznačná a nezařaditelná do jednoznačných škatulek (dobro vs zlo, realita vs duchovno) I když....
Ač je kniha vysázena neestetickým \"krabím\" písmem, autor nakonec správně dojde k závěru, že japonská <dosaďte si cokoliv> je nejlepší, nejsprávnější a nejhezčí na světě.