Jeruzalémský masakr motorovou pilou

kniha od:

Jeruzalémský masakr motorovou pilou https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442/jeruzalemsky-masakr.jpg 3.2 128
Koupit Koupit eknihu Bazar

Atentát na papeže je banalita, která nevyvede Johna Francise Kováře z míry. Dokonce si zajistí v chrámu svatého Petra místo v přední řadě, aby zhodnotil práci profesionálů. Jenomže řev motorové pily a plátky masa naporcovaného papeže slouží jako vstupenka k jinému představení: únosu Ježíše Krista! To je něco, do čeho se musí JFK se svými kolegy vložit. Tím spíš, že únoscem nemá být nikdo jiný, než SS obersturmbannführer nacistických Waffen SS, proslavený brilantním únosem Benita Mussoliniho. A pokud mise skončí pro JFK fiaskem, svět se změní a černý Otto nastoupí na Johnovo místo. Vyhazov je to poslední, s čím si John F. Kovář dělá starosti. Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Komentáře (29)

Komentáře 29 Recenze 5

Poeta.kno
Poeta.kno
08.09.2023 2 z 5

Nevím čím to, ale tento příběh se mi moc nelíbil...

azertaaz
azertaaz
21.06.2023 2 z 5

Tenhle díl mi opravdu nesedl. Bylo to takové divné i na JFK.


olga8832
olga8832
02.11.2022 5 z 5

Mám ráda Nefa, mám ráda podobné akční scifi, mám ráda hlavní hrdiny, kteří umí jednou rukou vypořádat 12 protivníků a mezi rty cedit hlášky... rozjezd super... pak se to trošku zadrhlo, řeknete si... no teda... sakra... ale chce to brát s nadsázkou a trošku s odstupem. Příběh asi každému nesedne, ale líbilo se mi.
Rozhodně nedoporučuji věřícím, kteří si neumí z víry udělat srandu...

blindone
blindone
01.09.2022

Spousta zábavných klišé, někdy kostrbaté, ale jsem moc rád, že se to ke mně dostalo.

duben
duben
31.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Nebavilo mě to, protože to nezapadalo mezi ostatní díly. Zatímco předchozí série vše vysvětluje technologií nebo magií, tak tady je najednou všemohoucí bůh a tečka. Hlášky nebyly vtipné, Kovář se choval jako úplně jiná osobnost a celé mi to prostě nesedělo. Přečteno "z nutnosti", abych mohl číst další díly.

Doug
Doug
28.02.2022 3 z 5

Mám rád tvorbu Ondřeje Neffa, mám rád sérii s agentem JFK, mám rád hláškující hrdiny, ale podle mého názoru se tyto elementy v této knize nepodařilo konzistentně spojit. JFK i JB tady působí jako dva troubové (ano, jako Pat a Mat, toto přirovnání je trefné) a celkově se tady postavy chovají jinak než v předchozích knihách série. Oceňuji neotřelý nápad a příběh, ovšem uvítal bych méně poučování autorem v podobě zbytečných detailů.

Polinius
Polinius
03.12.2021 5 z 5

Zpočátku to působí jako úplná parodie a že si autor tropí jen žerty. Celkově to však dává nějaký dějový oblouk a vzhledem k Biblickému námětu byla asi potřeba větší nadsázka aby se někdo nenaštval.
Tohle je přesně ta kniha která bude rozdělovat čtenáře.
Buď budete brát podobné šestákové romány jako brak a tohle je výborné čtivo pro nedospělé chlapce všech věků a pohlaví a nebo očekáváte něco jiného a narazíte.
Předchozí díly jsem četl už dávno a proto nemohu posoudit jak byl trefen charakter postav.
Zpočátku se mi to četlo špatně, protože jsem měl neustále pocit, že mě autor uráží a myslí si že čtenář je idiot a že by složitější zápletky a prostředí nepochopil.

olaf7277
olaf7277
21.03.2021 5 z 5

Hodně dobré čtení.Asi se porozhlédnu po dalších knihách od Ondřeje Neffa.

mulderka
mulderka
07.12.2020 4 z 5

Bavilo mě, stejně jako většina z těch dávnějších dílů série s JFK. Styl mi trochu připomněl Milénium, hlavně Zemi bojující, tu baštím z Neffova díla nejvíc dodnes. Obálka by asi měla být opatřena výstrahou Věřícím /zvlášť katolíkům/ nepřístupno, nemuseli by tu řežbu skousnout.
V rámci série dávám čtyřku, protože čím by se asi daly hodnotit některé z posledních dílů, které jsou úplně katastrofální???

Snowflake2000
Snowflake2000
16.10.2019 2 z 5

Tato kniha je dosti nevyrovnaná. Někdy zábavná, jindy až trapně přehnané situace. A konec využívá klasické Deus ex machina premisy, a to až doslovně a vymaže kompletně děj.

martin6849
martin6849
13.11.2018 5 z 5

Je to Neff, takže je to divné. A to se mi na tom líbilo. Vtipné, zajímavé, jeden z nejlepších dílů zatím.

NightGepard
NightGepard
05.11.2018 3 z 5

Ze začátku to bylo takové divné, ale po setkání s Ježíškem to nabralo grády. Řezat duchovní motorovou pilou na plátky? WTF? A opět další autor, který popisuje ukřižovaní. Tentokrát ještě podrobněji než Roman Bureš v trilogii Propast času. Je to za mě ale jeden ze slabších dílů.

Ingenír
Ingenír
22.10.2017 5 z 5

Ondřej Neff dostal sérii JFK na jinou úroveň. Dojemně dobrodružný krvavý příběh plný překvapení a tak trochu i srandy.
Knihu jsem si sehnal v elektronické podobě, protože už se nedá sehnat. Někteří jedinci za ní chtějí i 600 korun. Ať si jí nechají. Série JFK začala tento rok vycházet znovu a tak desátý díl bude k mání někdy koncem příštího roku. Vydřte.

witchersbitch
witchersbitch
07.07.2017 5 z 5

tak tohle bylo neskutečné! :-D asi zatím nejlepší díl co jsem četla

NemmamSlov
NemmamSlov
08.05.2017 3 z 5

Na to, ako mi dalo zabrat ziskat tuto knihu, tak som bol z tejto casti dost sklamany. Cakal som od tejto knizky omnoho viac, napad nebol zly. Papez rozkrajany motorovou pilou a zachranovanie samotneho Jezisa Krista s agentom 007, uz len tie to veci stoja za to aby si to clovek precital. Ale aj tak sa mi to citalo tazko, bojoval som z tou to castou aby som ju vobec docital.

whiolet
whiolet
12.03.2017 2 z 5

Nudila jsem se a bohužel jsem se nudila už od samého začátku. Osobně si myslím, že třeba Vladimír Šlechta pojal osobu JFK o dost lépe.

T800
T800
23.02.2017 5 z 5

Tohle je šílený. A tak nádherný, že ještě dva dny po přečtení, dostávám záchvaty smíchu. Ty Johnovo buráky, to je geniální. A vlastně celý příběh je boží. Tohle by stálo za nafilmování. Jsme bohužel maličká zemička a tak si nás asi Lucas nevšimne. Škoda.
Vzhledem k tomu, že tato kniha se nedá sehnat za normální peníze, jsem si jí zadara stáhnul v elektronické podobě. Ještě že máme tu demokrácii.

Terva
Terva
10.08.2016 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou.
Od: KILLERa Kvantový Inteligentní Interrealitní Retranslátor EF báze
HUMAN IV tech
Komu: GODovi - Centrální Nad-inteligenci EF
Subjekt: Agent John F. Kovář
Poznámka: materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit
deformace kauzality.

Když máte šéfovou, která vám umožní vstup na inkriminované místo, ale zakáže vám jakékoliv vměšování – poslechnete jí? No, říkejte to Johnu Francisovi Kovářovi. Opak máte jistý.

Chystá se atentát na papeže, ale pozor! To není naše věc. I kdyby papeže na plátkovali na kousky, na rovnováze paralelních světů to nic nezmění. My se staráme o to, aby nám neunikaly technologie z jednoho paralelního světa do druhého.
Dáváme pozor, aby X-Hawk zůstal tam, kde je zalezlý, a nevystrkoval tu svou ptačí hlavu. To je naše starost. Žádné zasahování. Rozuměno?“
Nezbývá, než se řídit úslovím mé babičky: necháme se překvapit, řekl Kovář.

Pan Neff se drží rozjetého způsobu akcí alá Žamboch & Procházka a tak v jeho příběhu spojuje opět do jedné akce dva agenty. Tím jsou komtesa Andrea de Villefort a nikdo jiný než John Francis Kovář. K tomu Ondřej Neff přidává svůj specifický ironický humor a spousty krve.
A klasickým známým padouchem je Baron Xaverius Hawk.
Ještě jedna velmi známá, ale v této sérii nová, postava tu hraje, ale na to si musíte přijít sami – neřeknu.

Malá ochutnávka:
Oba agenti čekali, že přístup ke Chrámu Božího hrobu nebude snadný,
však také na zlatě zdobené pozvánce nechybělo upozornění, aby se
dostavili tři hodiny před začátkem mše. Zatím prošli osmi rentgenovými
rámy, dvěma pachovými komorami, podrobili je sedmi výslechům a osmi
osobním prohlídkám. Potěšilo je, že gynekologické vyšetření (Villefortová)
a rektoskopické (oba) proběhlo decentně, v náladě bezmála hravé.

Zajímavostí určitě je, že zde Kovář není odvolán na akci z dovolené, tak jak je v této sérii skoro pokaždé, ale že je na dovolené. Sice nesmí do Palestiny, má ji zakázanou od své šéfové Ljuby Bytewské, ale to Kováře moc nežere. Cestování na zapřenou, to už zavání dobrodružstvím. Nesnáším nudné dovolené.
Navíc, Ondřej Neff to pojal velmi akčně a už série přestřelek v úvodu příběhu, dal laťku akce hodně vysoko. Pak přidal velmi zajímavou zápletku a já se začal modlit k Ježíši Kristovi, aby to vše dopadlo dobře.

Už se nedivím, že tato kniha se nedá nikde sehnat. Kdo ví, kdo je za jejím vykoupením a kdo má na svědomí, že všechny výtisky z této reality zmizely.
Jedna verze je, že všechny knihy Jeruzalémského masakru motorovou pilou skoupila skupina, která si říká Kladivo na čaroděje. Pak je prý skupina obřadně spálila při svém rituálu „Znovuzrození ukřižování.“

„Do prdele,“ podotkl Kovář polohlasně...........

Obsah příběhu je odvážný a velmi dobře pojatý. Tuším, že spoustě fanatiků se to nemusí líbit. Ale když se na vše podíváte s nadhledem člověka 21. století, uvidíte, že se náramně zasmějete a hodně poučíte.
Historie musí proběhnout tak, jak má. Zvlášť takhle důležitá historie. Kdyby Krista nepřibili na kříž, vzniklo by křesťanství?
Profesor Carl Maria von Wonder o tom možná napíše velmi učené interní sdělení, jež bude
předmětem studia a samostudia všech zaměstnanců Agentury.
Například taková poprava přibitím na kříž, to není žádné sekání hlavy, kdy se udělá šmik a je vymalováno a jde se domů. Křižování, to je slavnost a tu je třeba si užít.
Tak si užívejte, tak jako já si užil tento příběh.
Náš svět si musíme zasloužit. I když je to, pravda, někdy těžké.

Yarwen
Yarwen
17.06.2016 1 z 5

Se zarděním na líci jsem zjistil, že jsem od Neffa do této doby ještě nic nečetl, přitom jsem jeho jméno mnohokrát slyšel. Myslel jsem, že sérii JFK pozvedne na vyšší kulturní úroveň, ale hořce jsem se spletl. Hlavní zápletka je do té míry naivní, že není ani tak k smíchu, jako spíš k zlosti. Text a rozhovory působí, jakoby je napsal někdo, kdo ještě nenosí v kapse občanku. Napětí rovněž žádná sláva a psychologické uchopení Kováře se také nepovedlo - tohle není Kovář (podobně jako u předchozího dílu od Hlávky, tam se Kovář vůbec nepovedl). Suma sumárum mi tenhle díl vychází zatím jako nejslabší z celé série. Howgh.

kokosek
kokosek
25.03.2014 3 z 5

Tak takhle asi ne. Neff se světem JFK moc dobře nepopasoval. Zatím z celé série to nejslabší. A že možnosti tu byly, to zas ne že ne.
Jenže kvalit alítala nahoru a dolů, a hlavně spojení Bond a JFK to nějak nejde k sobě.
No nic tak zse někdy příště, snad bude líp.

proužek
proužek
21.03.2014 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky, 3 za to, že Otto si do této doby dokáže propašovat funkční motorovou pilu, s plnou nádrží a nabroušeným řetězem. Čtvrtou získal JFK za to, že se na kříži spokojil s místem Krista, skromně přenechávaje Bondovi roli vedlejšího lumpa.

Fuksinka
Fuksinka
05.12.2013 1 z 5

Tenhle žánr "sám sebe" musí brát s nadsázkou. Neff se té nadsázky chytil a připojil výborný nápad se záchranou Ježíše. Vůbec mi nevadilo, že chvilkama balancuje na hraně grotesky. Začátek mě hodně bavil, buráky v kostele, James Bond, jenže pak nám začali hrdinové hláškovat lacinými vtípky ze 4. cenový a to tak, že jsem přemýšlela, jestli se z Kováře náhodou cíleně nesnaží udělat debila. Jo snaží, na misi v Jeruzalémě se to autorovi povedlo. Tahle trapně by se 2 zkušení agenti prostě oblbnout nenechali, natož když ví, že hlídají zasloužilého esesáka. Oslnění Ježíšem už na mě bylo moc a podivně vysvětlený konec mě teda fakt neuspokojil.
Zarazilo mě taky pár dost blbých chyb - Bondova latina, mrcha Nikita se najednou stává kladnou postavou atd.... Největší chybou ale bylo, že ze sympatického Kováře nejdřív udělal přisprostlého burana, pak blbečka a nakonec zmanipulovaného idiota, zamilovaného do Ježíše. Byl to ještě vůbec Kovář?
Příště by to možná chtělo přečíst si pečlivěji předchozí díly, nebo raději už JFK nepsat.

Budulman
Budulman
27.07.2013 3 z 5

Podle komentářů jsem čekal bůhví co, začátek jsem se musel opravdu nutit přelouskat, docela rozpačitě jsem četl další a další větu, chvilkama mi vrtalo hlavou, jestli to Ondřej Neff myslí vážně, chvilkama jsem si říkal, jestli to autoři serie vůbec před vydáním četli, jestli si dělá z celé serie jen srandu, nebo jestli je tahle "satira" cílená, ale nakonec jsem dočetl...
Abych pravdu řekl, druhá půlka byla už o něco "serioznější", jestli se tenhle výraz dá vůbec použít, každopádně, člověk se alespoň dozvěděl několik detailů z historie :o)
Celkově je to solidní mišmaš s totálně urychleným a podivným koncem, jakoby se autor snažil naznačit, že kdyby tenhle díl vůbec neexistoval, vlastně by se vůbec nic nestalo...

Ronin Roujin
Ronin Roujin
24.06.2013 3 z 5

Tak takhle to tedy bylo? Další příběh ze série Agent JFK přináší vlastní verzi slavných závodů do vrchu (Jeruzalem 33) a zejména scéna porcování současného papeže motorovkou pobavila. Tohle by měl zfilmovat Troška!

N10Tikky
N10Tikky
30.11.2012 2 z 5

Hmm, celou dobu mi přišlo, jako by se pan Neff nedokázal rozhodnout, co vlastně napsat. Vtipný akční příběh? Parodii žánru?

Jsou tam dobré momenty... a pak je to zase sraženo k zemi... Škoda, nápad byl zajímavý a potenciál velký.

ne0k
ne0k
18.05.2012 2 z 5

Před přečtením samotné knihy jsem četl několik reakcí jiných čtenářů a mohu jen těžko soudit, nakolik mi cizí názory nalajnovaly či zkreslily vlastní názor.
Pokud bych začal plusy knihy: v příběhu se objeví pár dobrých nápadů a několikrát Neff prokázal, že děj zasadil do místa a času (dálný východ na počátku letopočtu) o kterém zná nejedny detailní informace.
Jenomže teď mínusy: snad kdykoli v knize vedly postavy mezi sebou dialog, vybavila se mi v mysli jedna krátká fanouškovská povídka ze světa Harryho Potra, ve které veškeré jednání a činy byly zcela účelové a přímočaře vedly k jedinému (stupidnímu) cíli, přičemž najít sebemenší náznak logiky v příběhu nebo v jednání postav bylo zcela nemožné.
Zpět ale k Jeruzalémskému masakru. Další znatelným mínusem knihy je malá konzistence postav z předchozích devíti dílů. Celá kniha tak vyznívá, jakoby desátý díl byl kompletně celý z některého z paralelních vesmírů.
Jak už jsem jednou psal, je možné že můj názor ovlivnily komentáře které jsem na díl četl před jeho samotným přečtením. Bohužel se k nim musím připojit a ohodnotil bych masakr jako černou ovci v sérii.

OldaB
OldaB
28.02.2012 3 z 5

Kdysi mi to přišlo jako totální úlet, což mi připadne i teď. Tentokrát jsem se ale bavil mnohem více. Bavily mě především historické souvislosti a německý únosce Otto.

Eyghon
Eyghon
02.04.2011 1 z 5

Mám rád sérii JFK, ale tohle je totální blbost, výplach, kravina, absolutně nejslabší ze všech dílů. Neff snad musel být při psaní na drogách.

Sirius
Sirius
02.01.2011 2 z 5

Ou, bída s nouzí a neb tohle je opravdu masakr.

Autorovy další knížky

Ondřej Neff
česká, 1945
1998  78%Tma
2007  79%Tma
1989  94%3x Kája Saudek
1988  80%Měsíc mého života
2007  65%Jeruzalémský masakr motorovou pilou

Kniha Jeruzalémský masakr motorovou pilou je v

Právě čtených1x
Přečtených228x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených7x
Knihotéce74x
Chystám se číst10x
Chci si koupit6x