Jeruzalémský masakr motorovou pilou

Atentát na papeže je banalita, která nevyvede Johna Francise Kováře z míry. Dokonce si zajistí v chrámu svatého Petra místo v přední řadě, aby zhodnotil práci profesionálů. Jenomže řev motorové pily a plátky masa naporcovaného papeže slouží jako vstupenka k jinému představení: únosu Ježíše Krista! To je něco, do čeho se musí JFK se svými kolegy vložit. Tím spíš, že únoscem nemá být nikdo jiný, než SS obersturmbannführer nacistických Waffen SS, proslavený brilantním únosem Benita Mussoliniho. A pokud mise skončí pro JFK fiaskem, svět se změní a černý Otto nastoupí na Johnovo místo. Vyhazov je to poslední, s čím si John F. Kovář dělá starosti. Svůj svět si musíme zasloužit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442/jeruzalemsky-masakr.jpg 3.2115

Kniha Jeruzalémský masakr motorovou pilou

duben

(+ SPOILER) Nebavilo mě to, protože to nezapadalo mezi ostatní díly. Zatímco předchozí série vše vysvětluje technologií nebo magií, tak tady je najednou všemohoucí bůh a tečka. Hlášky nebyly vtipné, Kovář se choval jako úplně jiná osobnost a celé mi to prostě nesedělo. Přečteno "z nutnosti", abych mohl číst další díly.

Doug

Mám rád tvorbu Ondřeje Neffa, mám rád sérii s agentem JFK, mám rád hláškující hrdiny, ale podle mého názoru se tyto elementy v této knize nepodařilo konzistentně spojit. JFK i JB tady působí jako dva troubové (ano, jako Pat a Mat, toto přirovnání je trefné) a celkově se tady postavy chovají jinak než v předchozích knihách série. Oceňuji neotřelý nápad a příběh, ovšem uvítal bych méně poučování autorem v podobě zbytečných detailů.

Polinius
03.12.2021

Zpočátku to působí jako úplná parodie a že si autor tropí jen žerty. Celkově to však dává nějaký dějový oblouk a vzhledem k Biblickému námětu byla asi potřeba větší nadsázka aby se někdo nenaštval.
Tohle je přesně ta kniha která bude rozdělovat čtenáře.
Buď budete brát podobné šestákové romány jako brak a tohle je výborné čtivo pro nedospělé chlapce všech věků a pohlaví a nebo očekáváte něco jiného a narazíte.
Předchozí díly jsem četl už dávno a proto nemohu posoudit jak byl trefen charakter postav.
Zpočátku se mi to četlo špatně, protože jsem měl neustále pocit, že mě autor uráží a myslí si že čtenář je idiot a že by složitější zápletky a prostředí nepochopil.

olaf7277
21.03.2021

Hodně dobré čtení.Asi se porozhlédnu po dalších knihách od Ondřeje Neffa.

mulderka
07.12.2020

Bavilo mě, stejně jako většina z těch dávnějších dílů série s JFK. Styl mi trochu připomněl Milénium, hlavně Zemi bojující, tu baštím z Neffova díla nejvíc dodnes. Obálka by asi měla být opatřena výstrahou Věřícím /zvlášť katolíkům/ nepřístupno, nemuseli by tu řežbu skousnout.
V rámci série dávám čtyřku, protože čím by se asi daly hodnotit některé z posledních dílů, které jsou úplně katastrofální???

Snowflake2000
16.10.2019

Tato kniha je dosti nevyrovnaná. Někdy zábavná, jindy až trapně přehnané situace. A konec využívá klasické Deus ex machina premisy, a to až doslovně a vymaže kompletně děj.

martin6849
13.11.2018

Je to Neff, takže je to divné. A to se mi na tom líbilo. Vtipné, zajímavé, jeden z nejlepších dílů zatím.

NightGepard
05.11.2018

Ze začátku to bylo takové divné, ale po setkání s Ježíškem to nabralo grády. Řezat duchovní motorovou pilou na plátky? WTF? A opět další autor, který popisuje ukřižovaní. Tentokrát ještě podrobněji než Roman Bureš v trilogii Propast času. Je to za mě ale jeden ze slabších dílů.