Zatmění

JFK se probudil v blázinci, bez vzpomínek, ve světě, o kterém ví asi tolik, jako o tom, ze kterého přišel. Totiž vůbec nic. Neví, proč tam byl poslán, neví, jaký problém má vyřešit. Jen těch upírů je okolo něj nějak příliš mnoho. A jeho úkol, zdá se, je s jejich existencí nějak provázaný. Svět je to téměř stejný, jako ten náš, historie běžela víceméně stejnou škarpou a umazala se blátem hnědé i jiné barvy tak nějak podobně. Není tedy divu, že hlavním padouchem, který Johnovi komplikuje život, je jakýsi Hesse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2969/agent-jfk-zatmeni-2969.jpg 4.278

Agent JFK (9.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch

NemmamSlov

tak ze pan Hlavka si u mna urobil strasne dobre meno....je to prva kniha co som od neho cital a bola to proste pecka.....pribeh zaujimavy, zaver napinavy, charakter JFK tak tiez vystihol, rychlo citatelna knizka u mna plny pocet.....uz sa tesim na jeho dalsie diela ;)

T800

Pparáda, paráda. Tohle se četlo skoro samo. Perfektní příběh, velmi povedená zápletka a zajímavé dobrodružství. Tuhle sérii jsem si oblíbil. Hurná na další příběh.

Terva
02.08.2016

Na počátku byla tma.
Pak na sklonku osmého dne,
když Měsíc dlel v úplňku a život byl mladý,
Matka noc, Lillith, procházející se mezi hvězdami,
stvořila muže.

Teď čaromocná hvíle noční jest,
kdy zejou hřbitovy a samo peklo dýše v svět,
teď vroucí krev bych pil a konal kruté dílo,
nad nímž den by chvěl se hrůzou.

Co má společného Lillith a Hamlet?
Kováře!

Citát – Pomozte mi, tohle není můj svět!

Život, vzato kolem a kolem je samé očekávání, víte? Představujete si, že něco dopadne tak a další vaše plány zase jinak, jenže obvykle vás všechno zaskočí. Vezměte si třeba Johna Francise Kováře.

Devátá kniha a devátý příběh ze série JFK se mi moc líbil. Jan Hlávka se tu trefil do mého gusta.
Lillith jsem vždy obdivoval, je pro mě vlastně Bohyní. Stejně tak, jako pro několik osob v tomto příběhu. Příběhu vhozeného do velmi zajímavé prostředí plného tajemství, zrady a smrti.
Kovář tu není, jako skoro vždy, odvolán na akci rovnou z dovolené, ale probouzí se v nějaké realitě, na nic si nevzpomíná a ještě k tomu je zavřený v blázinci.
Zde začíná příběh plný krve, příběh skoro bez humoru, což je jen dobře, a je vidět, jak moc je ten příběh vážný a jak dokáže být napínavý i bez polehčujících vtipů..
Jan Hlávka dodal do této sérii trochu jiný rozměr a pojal vše podle svého.

Malá ochutnávka:
Pfuj, chutná to jako kočičí chcanky s klihem!!!
„Žasnu, co všechno už jsi pil“ ušklíbl se.

Asi v půlce stránky číslo 33 je od pana Hlávky napsána pocta mistru Žambochovi, snad asi v jediné vtipnější scéně tohoto příběhu. Prozradím jen, že je tu mistr pojmenován Al Žamboch.
Nesmím zapomenout, že ikdyž je to svérázný příběh, nesmí tu chybět pasáž o pivu.
CITUJI: Zapadl do malé restaurace, s odporem odmítl specialitu, houbový guláš, a objednal si dvojitý steak a brambory. Snědl všechno do posledního kousku a zapil sklenicí piva..........

Pro mou maličkost se Zatmění stalo, zatím, nejlepším příběhem v sérii. Určitě budou lepší, jsem teprve v první třetině všech napsaných příběhů, ale zatím je to nejzajímavější příběh.
Zatmění si určitě ještě několikrát přečtu.

Z příběhu jsem si také odnesl několik citátů. Napsal jsem je Janu Hlávkovi do profilu.

Poznámka: Materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit deformace kauzality.

Yarwen
10.03.2016

JFK se tentokráte ocitá v upírském světě, navíc je postižen amnézií. Zajímavý vstup do dalšího příběhu.
V detailech je někdy patrná nezkušenost mladého autora, příslib do budoucna tady ale vidím. Co je třeba však vyčíst, je samotná interpretace JFK, který byl vždy rozhodný, odvážný a rozhazoval suché hlášky vůkol sebe. Tady působí jako přívažek, velké dítě, o které je třeba se starat, v první polovině knihy téměř vedlejší postava - tímto tenhle díl značně vybočuje z řady. Jinak o akci zde není nouze, byť její popis mohl být o fous přehlednější.

fmash
17.12.2015

Zatmění rozhodně patří k vrcholům série. Hlávka si nehraje na co největší brak, přes své požehnané množství mají některé z postav i jakousi historii, nehraje se tu na pouhou lineární střílečku (což je v tomhle žánru přinejmenším v jeho české variantě obvyklý nešvar) a jsem zvědav, jak bude autor pokračovat v dalších dílech. Určitě se podívám i na jeho další knihy, protože očekávám, že nespoután hranicemi reálií JFK série by se mohl vypracovat na zajímavou úroveň.

X3ON
26.05.2014

skvely dil, upiri jsou proste nej ;)

kokosek
11.03.2014

Tohle je to správné Stmívání. Takhle to mělo vypadat, ale pak se toho chopil Hollywood.
Nový autor, nový svět, stejné mučení pro JFK (ale příště prý fakt už jede na dovolenou - no to chci tedy vidět).
Četlo se to tak nějak samo, sem tam sice menší nelogičnost (proto jen 4 hvězdy), ale dá se to překousnout. Ostatně je to jen sci-fi :-)

Fuksinka
04.12.2013

Hořící andělé sestupují ze svého trůnu pro dosud nejlepší knihu JFK a nastupuje Zatmění. Zápletka zase není až tak originální (ikdyž ďábelský plán ano), ale když 1/2 knihy skutečně vůbec nevíte o co jde, baví vás to strašně moc. JFK jsme bez jeho rozhodnosti a takhle totálně v háji ještě neviděli. Kulky lítají, slunce pálí, krev stříká, upíři i přes konzumaci kečupu jsou nakažliví a v Agentuře je někdo, komu se Kovář vůbec ale vůbec nelíbí.
Jo a dost vtipnej název ;-)

Gwin
10.08.2013

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série.

Ronin Roujin
24.06.2013

opět lepší z děl ze série JFK, která začíná v blázinci

hoopoo
29.03.2013

Tento JFK byl super, správně ponurá nálada ve světě s upíry a jejich každodenními (každonočními) starostmi.
Ze série mě bavil asi zatím nejvíc.

N10Tikky
30.11.2012

Zatím pro mě v řadě nejlepší díl. :) Váhal jsem i nad 5*. Ale nechám prostor. Uvidíme s čím se pan Hlávka vytasí příště. ;)

Hudis
13.11.2012

Překvapivě příjemné čtení. I když se českým autorům vyhýbám a na tuhle sem narazil náhodou, nelituju.

OldaB
28.02.2012

Z první desítky možná nejlepší. Výtečná atmosféra, prakticky bez chyb, výborné postavy. Skvěle napsané.

MartyMcFly
21.08.2011

Série JFK je vyjímečná tím, že dává rodokapsu sílu myšlenky a tvůrčí prostor mnoha autorům. Každý má svůj vlastní styl psaní, výběr slov. No a na JFK je vyjímečná "temnost" mnoha dílů (mutanti Ledové hry, bakterie Hořících oblak). Zde však vyvrcholila (později bude překonaná Odplatou 1-2 (shodou okolností také od Hlávky) a Apokalypsou, ale i tak je dost dobrá.

Těžko říct, jestli nejlepší, to se tvrdit neodvážím. Ale páč jsem Plzeňák, jsem za Zatmění rád. Ach, trochu nešťastně zvolený název, ale moudří pochopí. John si zde sáhne až na dno svých sil. Ne fyzických, ale těch duševních. Má co dělat, aby se nezbláznil, ovšem zešílet může i nepozorný čtenář - strachem o Kováře.

Psychické mučení je skoro hmatatelné a autor umí velice dobře pracovat s popisy - skoro jakoby se v tom vyžíval. Třeba to dělá, na škodu věci to určitě není, spíš naopak.