Zatmění

JFK se probudil v blázinci, bez vzpomínek, ve světě, o kterém ví asi tolik, jako o tom, ze kterého přišel. Totiž vůbec nic. Neví, proč tam byl poslán, neví, jaký problém má vyřešit. Jen těch upírů je okolo něj nějak příliš mnoho. A jeho úkol, zdá se, je s jejich existencí nějak provázaný. Svět je to téměř stejný, jako ten náš, historie běžela víceméně stejnou škarpou a umazala se blátem hnědé i jiné barvy tak nějak podobně. Není tedy divu, že hlavním padouchem, který Johnovi komplikuje život, je jakýsi Hesse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2969/agent-jfk-zatmeni-2969.jpg 4.294

Agent JFK (9.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch

Kniha Zatmění

tanuki

Neznám agenta JFK. Vpadl jsem do jeho života někde uprostřed, ale říkal jsem si, že to snad tolik vadit nebude. Zajímal mě právě tento díl, protože jsem chtěl vědět, jak Jan Hlávka pojme téma upírů po česku. Začátek nebyl nic extra, JFK se probudí v blázinci s naprostou amnézií. Jestli v knížkách a filmech něco nemám rád, tak je to ztráta paměti. Okamžitě hvězdička dolů. Pak už to ale bylo fajn. Mišmaš postav a gangů, u kterých člověk nejdřív musí zjistit jejich pravé motivy a cíle, které se vynořují jen pozvolna. Zápletka se samozřejmě točí kolem záchrany celého světa, takže jedni hrdinové vyvíjejí nadlidské úsilí, aby své plány dotáhli do konce a jiní zase, aby je zmařili. Žánr tedy dodržen. Upíři jsou kulhánkovského ražení, takže dobrý. :o) Možná někdy mrknu i na další díl...třeba by se hodil přímo ten první. :o)

PS: druhá hvězdička se mi ztratila v příliš stručném pojetí. Tihle lidé/nelidé by si zasloužili víc prostoru.

Ponyo

Čtivé, svěží, lehce jsem se ztrácela v jednotlivých postavách upírů, víc se mi líbila Odplata 1 a 2.

NightGepard
13.04.2018

Tak tento díl JFK řadím mezi to lepší, co jsem zatím z této série četl. Knih s upírama jsem četl již několik, ale tady to zase bylo podáno jinak. Opět plné akce a tentokrát pro mě záživnější zápletka.

Ingenír
01.10.2017

Hlávka trefil do černého. Dokázal dokázat, že JFK mu sedí a není žádný problém se v tomto světe pohybovat, rozšířit jej a neomaleně použít. Postava Al Žambocha mě dostala a rozesmála.

NemmamSlov
29.04.2017

tak ze pan Hlavka si u mna urobil strasne dobre meno....je to prva kniha co som od neho cital a bola to proste pecka.....pribeh zaujimavy, zaver napinavy, charakter JFK tak tiez vystihol, rychlo citatelna knizka u mna plny pocet.....uz sa tesim na jeho dalsie diela ;)

T800
29.01.2017

Pparáda, paráda. Tohle se četlo skoro samo. Perfektní příběh, velmi povedená zápletka a zajímavé dobrodružství. Tuhle sérii jsem si oblíbil. Hurná na další příběh.

Terva
02.08.2016

Na počátku byla tma.
Pak na sklonku osmého dne,
když Měsíc dlel v úplňku a život byl mladý,
Matka noc, Lillith, procházející se mezi hvězdami,
stvořila muže.

Teď čaromocná hvíle noční jest,
kdy zejou hřbitovy a samo peklo dýše v svět,
teď vroucí krev bych pil a konal kruté dílo,
nad nímž den by chvěl se hrůzou.

Co má společného Lillith a Hamlet?
Kováře!

Citát – Pomozte mi, tohle není můj svět!

Život, vzato kolem a kolem je samé očekávání, víte? Představujete si, že něco dopadne tak a další vaše plány zase jinak, jenže obvykle vás všechno zaskočí. Vezměte si třeba Johna Francise Kováře.

Devátá kniha a devátý příběh ze série JFK se mi moc líbil. Jan Hlávka se tu trefil do mého gusta.
Lillith jsem vždy obdivoval, je pro mě vlastně Bohyní. Stejně tak, jako pro několik osob v tomto příběhu. Příběhu vhozeného do velmi zajímavé prostředí plného tajemství, zrady a smrti.
Kovář tu není, jako skoro vždy, odvolán na akci rovnou z dovolené, ale probouzí se v nějaké realitě, na nic si nevzpomíná a ještě k tomu je zavřený v blázinci.
Zde začíná příběh plný krve, příběh skoro bez humoru, což je jen dobře, a je vidět, jak moc je ten příběh vážný a jak dokáže být napínavý i bez polehčujících vtipů..
Jan Hlávka dodal do této sérii trochu jiný rozměr a pojal vše podle svého.

Malá ochutnávka:
Pfuj, chutná to jako kočičí chcanky s klihem!!!
„Žasnu, co všechno už jsi pil“ ušklíbl se.

Asi v půlce stránky číslo 33 je od pana Hlávky napsána pocta mistru Žambochovi, snad asi v jediné vtipnější scéně tohoto příběhu. Prozradím jen, že je tu mistr pojmenován Al Žamboch.
Nesmím zapomenout, že ikdyž je to svérázný příběh, nesmí tu chybět pasáž o pivu.
CITUJI: Zapadl do malé restaurace, s odporem odmítl specialitu, houbový guláš, a objednal si dvojitý steak a brambory. Snědl všechno do posledního kousku a zapil sklenicí piva..........

Pro mou maličkost se Zatmění stalo, zatím, nejlepším příběhem v sérii. Určitě budou lepší, jsem teprve v první třetině všech napsaných příběhů, ale zatím je to nejzajímavější příběh.
Zatmění si určitě ještě několikrát přečtu.

Z příběhu jsem si také odnesl několik citátů. Napsal jsem je Janu Hlávkovi do profilu.

Poznámka: Materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit deformace kauzality.

Yarwen
10.03.2016

JFK se tentokráte ocitá v upírském světě, navíc je postižen amnézií. Zajímavý vstup do dalšího příběhu.
V detailech je někdy patrná nezkušenost mladého autora, příslib do budoucna tady ale vidím. Co je třeba však vyčíst, je samotná interpretace JFK, který byl vždy rozhodný, odvážný a rozhazoval suché hlášky vůkol sebe. Tady působí jako přívažek, velké dítě, o které je třeba se starat, v první polovině knihy téměř vedlejší postava - tímto tenhle díl značně vybočuje z řady. Jinak o akci zde není nouze, byť její popis mohl být o fous přehlednější.

Jan Hlávka
česká, 1979