Egypťan Sinuhet

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76401/egyptan-sinuhet-yC2-76401.jpg 4.63693
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Vyšehrad

Sinuhe egyptiläinen (1945)

Kniha Egypťan Sinuhet

Berg1

Možná trochu později jsem se dostal k této klasice, ale o to lepší bylo čtení. Nemá cenu se tu moc rozepisovat - kniha je to skvělá a obsahuje plno moudrosti. Je o intrikách, přátelství, cestování, lékařství, lásce, zradě, válce - prostě o životě. To vše v kulisách starověkého Egypta, které jsou popsány věrohodně a je vidět, že autor o té době něco ví. Co bych vypíchnul je jazyk, jakým je napsána (respektive český překlad). Ten je dost nezvyklý, ale dotváří atmosféru starověku a obsahuje spoustu hlášek, které se dají používat i dnes :)
Jak Sinuhet stárne, tak ke konci kniha nepatrně tempo ztrácí, ale pořád si drží vysoký standard.

Kory98

Co napsat o knize, která byla přečtena tisíci čtenářů a nejméně stovkami hodnocena ? Snad jen, jak mě mrzí, že jsem po ní nesáhla již dříve. V mých očích je to velké dílo, nejen svými 800 stranami, kterým může málokterá kniha konkurovat, ale je velké i svými myšlenkami. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla "žít" egyptským životem, ale pak jsem se do něho ponořila. Až mi bylo líto, že jsem dočetla do závěru, a přála si, aby pokračoval, protože v každé z 15 knih se něco dělo, co mě jako čtenáře udržovalo v napětí a neměla jsem pocit, že se ztrácím v nějakém marném zdlouhavém popisu čehosi. Těch 800 stran uplynulo jako voda v Nilu ke svému konci a můj čtenářský rozhled je zase o jednu knihu, která zůstane mojí srdeční bohatší.

KarinŠ.

Moje nejoblíbenější kniha a moje srdcovka .

Monini

Hodnocení opravdu vysoké, ale mě to prostě nebavilo. Četla jsem ji už podruhé, abych jí dala ještě šanci. A ne, opravdu víc jak tři hvězdy získat u mě nemůže. Zádrhel je nejspíš v tom, že jsem se vůbec "neskamarádila" s hlavní postavou. Bohužel

vasekv499

Skvost

Frupet

Kniha je bezesporu plná historických událostí a životních moudrostí. Postavy ať již historické nebo smyšlené mě nepřestávaly bavit (Kaptah, Haremheb nebo Nefernefernefer, Minea...). Nicméně nejvíc mě bavily neuvěřitelná slovní spojení jako: narodit se s lejnem mezi prsty, obveselovat se, tvá slova jsou mi jen bzučením mouchy... už pro to stojí za to si knihu přečíst.

Dominika13

Velmi, velmi dlouhá kniha. Nejen z hlediska počtu stran, ale i velmi dlouhými a mnohdy vláčnými pasážemi. Každopádně miluji Egypt z hlediska historie, kultury, jazyka i náboženství. Z tohoto hlediska jsem velmi ráda za zkušenost s knihou.

BuchtaMaková

Moje oblíbená, ráda se k ní vracím.