Slepá bohyně a jiné příběhy

Slepá bohyně a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13642/slepa-bohyne-a-jine-pribehy-13642.jpg 4 35 4

Soubor povídek odehrávajících se v různých dobách a na různých místech, spojujícím prvkem všech jsou nejrůznější sexuální deviace, kterými jsou postiženi jednotliví hlavní protagonisté. Toto rozšířené vydání Slepé bohyně je první knižní. Oproti prvnímu vydání u nás z roku 1991 (sešitový Bestseller č. 6, nakladatelství Art-servis v Praze) je rozšířeno o tři texty - povídku Blevor, Travestii a nepublikovaný Ostrov doktora Morouse.... celý text

jiriq
07.03.2016 5 z 5

Jak vidno, téma sexuální perverze a vysoká literární kvalita se nevylučují. Inteligence, humor. Vynikající kniha, rád se k ní někdy vrátím.

nokid
01.08.2013 4 z 5

Rozverná knížka povídek, jimž neschází humor!
Osobně se mi líbila nejvíce "Hra na jelena", pojednávající o anabázi nahého exhibicionisty, který se stal zcela proti své vůli, lovnou zvěří. Nejprve se vydal sám "na lov", tedy předvést svoje mladé tělo ženám pracujícím v lese. Zapomněl však, že v polední pauze jim půjde naproti skupina mužů, takže sotva vyjuknul oděn poze v tenisky, už se musel obrátit na útěk, který se stal dramatickým bojem o přežití. Nejprve skočil nad hlavou rybářovi do řeky, kde ztratil brejle. Vzápětí ukradl vylekanému muži s prutem kolo, na kterém porazil kadibudku zrovna ve chvíli, kdy se na ní transvestita těšil ze svého převlečení se za ženu. Pak se dostal až k náspu a elegantním uklouznutím po kravěnci opsal velký oblouk vzduchem, aby přistál v otevřeném vagóně s polystyrénem. Znaven tam usnul, aby se probudil až za tmy na neznámém nádraží. Tam opatrně vystoupil a hledal kudy dál:

"Trpělivě, plazením vlastně, a občasnými přískoky se propracovával ke světlům nádražních budov. Prolézal pod lavicemi, přiskakoval a krčil se za všelijakými balíky, vozíčky a sudy. Konečně měl poměrně na doběh nízkou boudičku, jejíž celkový charakter naznačoval, že je to záchod. Žlutý, placatý kvádr s nápisem žhnul do šera, ale krátkozraký nahatec nemohl litery rozeznat."

Tady vyděsí k smrti hajzlbábu, ta na něj zavolá příslušníky. Je zahnán do rybníka, kde se střídavě potápí a vynořuje - dle toho, jak je mu smečka policajtů spolu se smečkou psů v patách. Nakonec odtáhnou a náš hrdina dostane hlad. Z grilu na blízkém hausbótu zmizí tučná klobása, což však neušlo kuchaři. S napřaženým nožem pak pronásleduje nahatce setmělými dvory, když tento nakonec, zcela udolán, vleze po okapu až do pokoje jeptišky, která právě před usnutím rozvažuje, má-li či nemá spáchat hřích tím jak si sama udělá dobře...
Doporučuji.

Ronin Roujin
24.06.2013 3 z 5

Sbírečka krátkých povídek o různých sexuelních libůstkách, která v době Sexu ve městě asi nikoho nešokuje a i ty libůstky jsou nyní téměř mainstream. Ale čte se to celkem příjemně a čtenář se dozví i všeliké zajímavosti mimo oblast sexu, například z hudební oblasti

s-reader
30.11.-0001 4 z 5

Velmi čtivá sbírka povídek, inspirovaných Křesadlovou praxí v psychiatrické léčebně. Je to sbírka lidských úchylek.

Jan Křesadlo (p)
česká, 1926 - 1995
1999  89%Mrchopěvci / GraveLarks
1984  83%Mrchopěvci
1990  88%Fuga trium
1995  96%Hvězdoplavba / Astronautilía
1994  89%Obětina

Kniha Slepá bohyně a jiné příběhy je v