Armády nesmrtelných

Rabbi Löw, stvořitel Golema, je jeden z nejmocnějších mágů světa. I jemu však přijde vhod zásah Agentury provedený doslova v poslední chvíli. Čaroděj je sice zachráněn a přenesen do švýcarského technologického ústředí E.F., ale jednu věc se zachránit nepodařilo: zázračný šém oživující neživou hmotu a probouzející tak síly, nad kterými zůstává smrtelníkům rozum stát… A právě na šém už čekají tisíce terakotových válečníků v hrobce Prvního císaře čínské říše. Je těžké, možná nemožné zničit odpoutaná monstra – hliněné armády postupují Evropou a obléhají Prahu. JFK se svými přáteli opět musí vynaložit veškeré úsilí a důvtip, aby udrželi rovnováhu paralelních světů. A ochránili náš vlastní, ten, který si musíme zasloužit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8204/agent-jfk-armady-nesmrtelnych-8204.jpg 3.6112

Agent JFK (4.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch

NemmamSlov

Jednoznacne mozem povedat, ze spolupraca pana Zambocha a pana Prochazku nie je na skodu. Aj tento krat nam tu pripravila tato dvojka strhujuci pribeh vo fantasy svete, kde v spolupraci s Rabbi Lowom sa snazi JFK zastavit X-Hawkovu terakotovu armadu. Pribeh je chytlavy a nechybaju mu humorne a napinave sceny. Tato cast je jedna z tych lahko citatelnych. Tato cast si zasluzi 4*.

T800
21.11.2016

Skoro klasická Wolkrovolovina. Samá hláška, která se neshoduje s dějem, nesrozumitelné části a málo sexu. Zajímavé pojetí pražského Golema se však povedlo a atmosféra staré Prahy je krásná. Nula od nuly pojde a tak jen za ***.

Terva
20.06.2016

Rabbi Jehuda Löw ben Bezalel nepatřil k oněm desítkám pokoutných šarlatánů, léčitelů či samozvaných černokněžníků, kteří se snažili uchytit na výplatní listině císařova dvora.
Byl to opravdový a největší čaroděj, jaký kdy žil v tomto světě.

John Francis Kovář se na počátku tohoto příběhu ocitá v Praze za vlády Rudolfa II.
A setká se s tímto mistrem magie.

Jenže pak se to nějak celé posere a třetina příběhu (knihy o 115 stránkách) se dostane do fáze, které moc nerozumím. Jedna část je plná „přirovnávacích“ hlášek, těch, které zrovna od Jiřího W. Procházky nemusím a druhá část je až moc technická, které zase tak moc nerozumím a nerozumí jí možná ani samotní spisovatelé. A přibylo více sprostých slov.
Víte, je to Sci-fi a Fantasy a pokud mi pan Procházka dokáže do jednoho odstavce propašovat takové blbosti jako je „černí bojovníci zmizeli, jako když mávne modrým petrklíčem“ nebo „hlava mu rudla rychleji než zapadající slunce“ - slyšíte to?!?! To že je Fantasy?!?! Fantasy znamená, že si čtenář svá přirovnání vytáhne ze svého mozku a udělá si samostatnou představu „mizení“ nebo „rudé hlavy“. Pokud mi tu bude spisovatel předhazovat nesmyslná přirovnání, už nebudu mít šanci si utvářet své fantasy, kvůli kterému to čtu.
Procházka se s toho snaží udělat nějakou podivnou naučnou komedii – strašně to škodí příběhu.
Jinak je ale příběh opět povedený. Perfektní svět staré Prahy, mluva a prostředí a staré ulice a atd.
Navíc je tu zformovaný naprosto šílený záporák a určitě se s ním ještě John Francis Kovář a jeho Equilibrii Ferrrius setká.

Mezi tím, mistr pera, pan Žamboch, opět propašoval do příběhu PIVO.
Golem a Rabbi Jehuda Löw ben Bezalel prostě patří k sobě, ale když se do toho vloží JFK, začíná to být teprve ta správná sranda.

Malá ochutnávka:
Golem se na dešti nemůže rozpustit, byl pálený a glazurovaný. Zrovna jako jsou džbánky na pivo.
Takový „Golemový“ džbánek bych si dal líbit, řekl Kovář. Nejen, že by se nerozbil, ale sám by došel pro pivo a cestou by ještě zlikvidoval útoky žížnivců. Pak by běžel z hospody a doma by se šikovně uklidil do ledničky.........a bylo by vystaráno.

Není to špatné, ale není to zrovna ono. Krásný námět i čas, ale jakoby se spisovatelé toho sami lekli a to prostředí prostě nedokázali zcela využít.

Naopak se do příběhu poprvé dostala romantika.

Slunce svítilo, moře se vlnilo, větřík pofukoval a paralelní světy se tu a tam prolínaly. Jejich existence závisela jen na několika lidech.... a dál by to byl spoiler.

SVŮJ SVĚT SI MUSÍTE ZASLOUŽIT

fmash
27.11.2015

Střídačka autorů (nebo se hodně pletu, když myslím, že to Procházka si z toho dělá srandu), kniha je tak nacpaná pubertálními hláškami a absurdním humorem, až to bolí. Zbytečně se to dějově komplikuje a nesázel bych tak na nepřekročitelnost hranice dobrého vkusu (jelikož neexistuje pouze zdánlivě) v žánru rodokapsu. Párkrát mě ty frky opravdu pobavily, ale vzhledem k jejich množství jde o procenta v rámci statistické chyby. Trojhvězda na hraně.

marek1278
09.10.2015

Čtvrtý díl JFK se podle mého hodně povedl - svižné čtení, hromada akce a výborné hlášky. Těším se na další pokračování

Yarwen
12.12.2014

Další - již čtvrtý - příběh JFK se odehrává v rudolfinské Praze, dozvídáme se, že největší čaroděj paralelních světů je rabi Löw a přes Čínu a Istanbul se probíjí terakotová armáda, která si to v Čechách rozdá s golemy.
Zatím nejslabší díl, který hlavně zpočátku stojí na hraně mezi špatnou knihou a brakem. Autoři doposavad nejevili snahu nějak vysvětlit techniku přenosů mezi paralelními světy, nyní se o to pokusili v rozhovoru mezi rabínem, Bytewskou a JFK - byly to takové fyzikální nesmysly, až mi z toho bylo trapně za oba pisatele. Lepší by bylo jít cestou, kterou naznačil Kocour z Červeného trpaslíka při vysvětlování časoprostorové díry ("Kouzelné okno? Aha, proč jste to neřekli hned?":)...

notburga
21.09.2014

První díl z celé série, který si ode mě vysloužil pět hvězdiček a není poslední :)

LuciusWlk
23.12.2013

Nápad dobrý, příběh má svižné tempo, ale pořád mi nějak nesedí humor JFK, který musí být všudypřítomný a často pateticky otravný.

Fuksinka
28.11.2013

Zatím nejlepší díl. Tam, kde je Kovář a Villefortová není nouze o skvělé hlášky a X-Hawk je tak skvělý záporák, že bych si ho snad vzala i domů. Spojení rabbiho Löwa a terakotové armády je tak šílené, že bych nejraději dala 5*, ale stále čekám na lepší díl a věřím, že bude.
" Kurva, rabbi, nedělejte ze mě takovou sprosťačku!"

proužek
17.11.2013

Taky bylo dobré, když Boorman byl v kapitánské kabině a povídal si s autopilotem. :-)

kokosek
09.10.2013

Znovu dobrá sci-fi, jen se to už trošku opakuje. Takže dáme menší přestávku a zkusím zase něco jiného.
Ale přeci jen - pásová výroba v rudolfinské době - to bylo hodně dobré.

X3ON
07.09.2013

Paradni dil, z pocatku jsem se malicko ztracel, ale casem uz to bylo okey a konec byl peckovni ;)

Ronin Roujin
24.06.2013

Klasická knížka ze série JFK, dobrá a někdy i napínavá oddechová zábava

OldaB
05.02.2012

Děj občas trochu skřípe a hlavně ubylo skvělých hlášek, škoda.

Autoři knihy

Miroslav Žamboch