Chladná hra

Chladná hra https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8205/agent-jfk-chladna-hra-8205.jpg 4 157 13

Agent JFK série

Rok 2050 byl rokem poslední jaderné války. Na dlouhá léta poslední války vůbec. Celoplanetární konflikt vyhladil takřka celou lidskou populaci a následný radioaktivní spad zapříčinil globální změnu klimatu. Nastala nová doba ledová… Stejně jako krysy se zbytky lidské rasy usadily v nových doupatech uvnitř železobetonových komplexů, které jediné přežily pokus o zničení planety Země. Vláda nad ledovými planinami opět připadla obrovským mastodontům a zákon silnějšího znovu nabyl svého původního významu. Do této paralelní budoucnosti je vyslán agent JFK, aby vypátral a objasnil záhadné zmizení zvláštního pracovníka agentury E.F. Zamrzlá Praha ale skrývá nejedno překvapení. Cesta po které se JFK musí vydat je plná intrik, násilí a apokalyptických vizí. Figury na šachovnici jsou však už rozestavěny a je jen na Kovářovi aby zahájil první tah, vedoucí k neodvratitelnému masakru. Tenhle svět si novodobí Pražané budou muset zasloužit. A hlavně zaplatit. Svou vlastní krví. Hektolitry vlastní krve…... celý text

Poeta.kno
21.01.2023 3 z 5

Opět mi přišla závěrečná bitva trochu chaoticka, ale jinak je příběh v celku promyšlený.

MichalPuchovsky
30.07.2019 5 z 5

Postapo JFK = vynikajúci JFK. Z prvých piatich dielov ma najviac oslovil svojím príbehom, kde aj napriek malému rozsahu nebola núdza o prekvapenia a o mastodontov.

Metla
23.10.2018 4 z 5

Páté dobrodružství agenta JFK je bezesporu rázným krokem směrem ke kvalitě. Při čtení na mě dýchla atmosféra "Falloutu", přestože byl Kovář vyslán do reality, kdy je planeta po jaderném konfliktu pokrytá ledem, nikoliv vyprahlou pustinou. Spletitý příběh je v rozumné míře prošpikován dobře popsanou akcí, která nepůsobí tak přemrštěným dojmem jako v předchozí misi - tedy žádné čínské létání s časem na "vtipnou" konverzaci v průběhu masakrování neschopných nepřátel (a žádné citoslovce, hurá!). I tady je JFK samozřejmě veleschopný pašák, nepůsobí však tolik neporazitelným dojmem. Také jeho hláškování je střídmější, chybí vtipné příměry za každou cenu, takže dílko nevyhlíží jako parodie sebe sama. Dle mého názoru by "Chladné hře" slušel větší rozsah, v určitých pasážích přispívá vynucená zkratkovitost k lehkému zmatení čtenáře, některé události by si zasloužily rozebrat, postavy přiblížit, prostředí lépe vykreslit. Našlo by se několik dalších vad na kráse: třeba závěr mě docela neuspokojil (nebudu spoilerovat, leč padouchy jsem čekala odolnější) a - úplná hnida - na padesáté stránce se JFK "cejtí jak golfovej míček po celodenní šichtě", což na takřka primitivní zamrzlé Zemi mělo spoludebatující Darju přinejmenším zarazit;-).
Konečně relaxační jízda na solidní úrovni, z prvních pěti dílů "JFK" ten nejlepší - na záda mu v mírném odstupu funí akorát "Meče a tomahawky". A pořád je co zlepšovat.

NemmamSlov
08.05.2017 4 z 5

Tak ze pana Tomasa Nemca mozme povazovat za toho spisovatela, ktory sa do pribehu JFK trafil. Konecne tu mame paralerny svet v buducnosti aj ked hi-tech technologiu tu clovek nenajde. Pribeh sa odohrava v dobe ladovej, ktoru si ludia sposobili sami. Pribeh je lahko citatelny a humor mu nechyba. Bez problemov u mna za 4.

T800
08.12.2016 5 z 5

Postapo Praha, šílené dobrodružství, humor, láska a hlavně chlad. To vše vám dává spisovatel Tomáš Němec, který toho zas tak moc nenapsal. Ještě. Tady dokazuje, že psát umí. Vytvořil krásnou chladnou realitu a umí pracovat s postavama. Příběh nedrhne, nemá hluchá místa, prostě jen chladně spěje do finále.

Terva
28.06.2016 5 z 5

SVŮJ SVĚT SI MUSÍME ZASLOUŽIT.
Heslo organizace E.F. i samotného Johna Francise Kováře.

Píše se rok 2050 a něco nekalého se děje.
Na tuto expedici vypustili Miroslav Žamboch a Jiří W. Procházka svého mutanta. Ten se jmenuje Tomáš Němec. Kromě několika povídek, tento člověk vlastně nenapsal nic. Ale koukal jsem, že i dvanáctý díl série JFK má na svědomí on.
Chladná hra se mu velmi povedla. Od svých chlebodárců (Žamboch – Prohazska), si vzal pár podobenství a přidal své. Vznikl z toho jeden z těch lepších příběhů v sérii.
Šílená řešení vyžadují šílené muže. Tomáš Němec dokázal, že je hodně šílený. Předvedl nám tady na papíře ledovou Prahu, která se zmítá na pokraji zhroucení. Avšak ani extrémní podmínky a omezené možnosti nezahnaly lidstvo do kouta. Žijí, přežívají a bojují. A tento křehký svět začíná napadat někdo z jiné dimenze. JFK musí zjistit, kdo jeho společnosti zabil agenta a jaký k tomu má důvod. A moto společnosti E.F. „Svůj svět si musíme zasloužit“, má v téhle realitě větší váhu než kdekoli jinde.
Krásně pojatá Praha, plná mrakodrapů, leč do většiny pater zasypaná sněhem a zledovatělá. Obří mastodonti jako jídlo, ale dají se použít i jinak, sem sice naoko nepatří, ale je to jiná realita, tak proč ne.

Možná jen malý postřeh u Tomáše Němce. Určitě četl pozorně předcházející příběhy, aby mohl volně navázat a použít Kovářovo známé postavy, ale v jedné věci se trochu spletl. Andreu Villefortovou popisuje jako dívku z hnědýma očima, což je špatně. Kovář se ve dvou příbězích zmiňuje o pronikavých zelených. Ale je to jen detail.

Na straně 14 si tu dokonce spisovatel udělá srandu z Jiřího W. Procházky.
CITUJI:
Tenhleten spisovatel Prohazska si myslí, že se může nám, pravověrnejm fanouškům, smát do ksichtu? Mám pocit, že si toho chlapa brzo najdu..................

Jsem rád, že si pánové Žamboch a Procházka, našli Němce.
Vznikla tak velmi čtivá kniha, která nevybočuje z dané linie, ale přináší i něco nového.

Tak popřemýšlejte, zda se tu hovoří o mastodontu nebo ženě:
…..............Takovoudle kost bych přece ve štychu nenechal.

fmash
27.11.2015 2 z 5

Je mi líto, ale navzdory slušně zimní atmosféře příběhu se to celé nějak šmodrchá - svět v Praagu není dostatečně promyšlený, koliduje popis chaotické společnosti a současného dokonalého pořádku (opravdu "bývalý detektiv" JFK najde svého muže podle záznamu v účetní knize vedené na finančním úřadě, kde se zaznamenává každá jednotlivá položka každého uskutečněného obchodu? Jestli je to vtip, tak mi došel až hodně pozdě a moc nepobavil.) Závěr je totálně uspěchaný, dějové linky nedotažené, celek působí odbytě. Zatím nejzbytečnější díl série.

Yarwen
13.03.2015 4 z 5

JFK se tentokrát vypraví do budoucnosti, do světa zažívajícího novou dobu ledovou, která vznikla po jaderné katastrofě. Jeho úkolem je nalézt agenta, který o sobě nedal už nějakou dobu vědět.
Dle mého názoru jednoznačně nejlepší díl JFK z doposud vydaných. Má to napětí, má to spád i akční zábavu a je to prosto fyzikálních nesmyslů ohledně paralelního cestování. Důkaz, že tato série může mít i kvalitní kousky. 71%.

kokosek
16.02.2014 4 z 5

Příjemné čtení.
Rychle ubíhající děj, dobře vystihnutý svět JFK (nový autor). Znovu musím srovnávat s Brownovým Infernem, ačkoliv je to jen kraťoučké a naprosto jiný žánr, tak tohle je prostě mnohem lepší. Dále se už nebudu snažit a jdu na další díl.

Fuksinka
29.11.2013 4 z 5

Obava z jiného autora byla zbytečná. Styl psaní je zachován, dobré nápady taky. Jen toho humoru tam moc není. Trestuhodná nesrovnalost s koncem minulého dílu a začátkem tohoto.

Ronin Roujin
24.06.2013 2 z 5

knížky o JFK jsou takovým lepším "čtením do vlaku" ale když má člověk chuť na něco lehčího, tak poslouží dobře, tento díl je ale o dost slabší a i tenčí, moc mne neoslovil .

OldaB
05.02.2012 4 z 5

Závěr trochu slabší, ale co se povedlo, je výborná atmosféra, nápady klanů nebo pátrání po mutantovi. V těhle mrazech hodně působivá záležitost.

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Bál jsem se poklesu kvality, když se toho pustil někdo jiný než Procházka s Žambochem. Naštěstí zbytečně. Dokonce ani svérazný humor nevymizel :)

Tomáš Němec
česká, 1976