Orbitální šerloci

od:


KoupitKoupit eknihu

Fantaskní detektivka jistě uspokojí milovníka kriminálních příběhů i čtenáře SF a fantasy. Devět současných českých autorů nabízí na stránkách další antologie z edice Ikaros své osobité pojetí tohoto žánru. Dozvíte se, jaké dalekosáhlé následky může způsobit vypadnutí obyčejného nýtku… kdo zabíjel v palácích středověké Konstantinopole… co se skrývá v hlubinách měsíčních „moří"… jaké síly stojí za podivnými jizvami na těle zavražděného muže… Předchůdci i následovníci Sherlocka Holmese a dalších slavných detektivů již po tisící rozehrávají hru na lovce a kořist, neboť zločin je věčný…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28041/orbitalni-serloci-28041.jpg 3.813
Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
BettyN
18. října

Nápad dobrý, provedení nikoli. Přestože myšlenka spojení žánrů sci-fi, fantasy a detektivky (vždy dva z těchto tří v různých kombinacích) v jednu antalogii je skvělá, většina povídek se mi bohužel nelíbila.

Alexka
02. ledna

Na to, že se ta sbírka jmenuje "Orbitální šerloci", je tam příliš málo sci-fi. Navnadí první povídkou a pak následuje mírný propad, aby to zasa ke konci vyrovnali. Takový průměr.

trudoš
26.12.2015

V první řadě bych chtěl pogratulovat editorům za skvěle odvedenou práci. Ne vždy se člověk střetne s antologií, která nepředkládá pouze mišmaš textů oslovených autorů. Orbitální šerloci představují pestrý výběr z tuzemské povídkové tvorby, který se drží ústředního motivu fantaskní detektivky a zároveň zavítá do různých zákoutí daného subžánru. Jsou tu příběhy kosmické, středověké, okultní i magické. Někteří spisovatelé k zadání přistoupili s lehkým humorem, jiní zase s precizní vážností, ale nadprůměrnou úroveň si dokázali udržet všichni.
Mě osobně nejvíc ohromil Michal Špaček, který do špionážní fantasy řezačky skvěle zakomponoval pravidla obchodní ekonomiky. Zbytek už víceméně naplnil očekávání - Josef Pecinovský, Ondřej S. Nečas, Jiří Pavlovský i Ondřej Neff mi sedli především stylem vyprávění, případně zaujali nápaditostí. Naopak trochu zklamali Jaroslav Velinský, Petr Kaufner, Juraj Červenák a Jana Rečková, kteří sice odvedli profesně dobrou práci, ale nepřekvapili ničím navíc.

cori
30.11.2014

Nejvíc mě zaujaly povídky druhé poloviny sbírky Rudá gladiola, Konec sezóny v Ponorce a Ztracená apokalypsa. Červenákova povídka Kámen a krev se tématicky moc nehodí (historická fantasy).

Nujeglo
05.01.2014

Moc se mi líbila :-)

Autoři knihy

Tomáš Němec

Tomáš Němec
česká, 1976

Antonín K. K. Kudláč

Antonín K. K. Kudláč
česká, 1971

Uživatelé mají knihu

v Přečtených20x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit2x