Meč a tomahawk

Vikingové pod vedením Leífa Eríksona navštívili Ameriku ještě před rokem tisíc našeho letopočtu, ale pozdější vývoj euroatlantické civilizace to nijak neovlivnilo. Jsou však světy, kde Vikingové a Indiáni položili základy pozdějšího středověku a ovlivnili i průmyslovou revoluci. Ne každý je ochoten ponechat paralelní světy jejich přirozenému běhu. JFK na palubě válečného drakaru s mečem v jedné a sramasaxem v druhé ruce čelí čínské blokádě severoamerického kontinentu a biologicko-magickým zbraním nepřátelských záškodníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8203/agent-jfk-mec-a-tomahawk-8203.jpg 3.9117

Agent JFK (3.)

Meš a tomahawk (2006)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch

NemmamSlov

Myslienka nebola zla, vikingovia a John preplavaju ocean na novy kontinent aby naviazali vstahy s indianmi, ale aj v tomto svete sa John stretava s problemami. V tejti casti sa John snazi zistit co najviac o nakaze, ktora necakane nastala v tomto svete a este k tomu sa niekto pokusa sabotovat vikingsku vypravu. Ale aj tak mam pocit ze tato cast bola o dost slabsia ako 2. cast JFK.

Danduli

Opět jsem si knihu užila. Od začátku knihy Vás příběh tak vtáhne, že prožíváte jaké je to plavit se po moři, jak unavení Vikingové musejí být při boji se živlem a plavbě na moři, jakou bojechtivost v sobě ukrývají, ale i radost s nadcházející bitvy a objevení pevniny. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda, že jsem se k této sérii dostala.

T800
17.11.2016

Správná jízda a zajímevé prostředí. Trochu se divím, že tento příběh má zde celkem nevalné hodnocení. Má to akci, tajemství a velmi povedené prostředí. Není to sice ten správný JFK, ale toto dobrodružství se mi líbilo.

Terva
16.06.2016

Equilibrii Ferrarius – Kováři Rovnováhy nás tentokráte zavedou do paralelního světa, kde se obávaní bojovní Vikingové setkávají s Indiáni. Něco vám to říká? To byl přeci až Kolumbus, ne?
V této dimenzi prostě ne a pěkně podle pravdy – Vikingové byli první na Americkém území.
Ale něco nebo spíš někdo se snaží tuto realitu pozměnit. A od toho je tady John Francis Kovář.

V tomto světě řečený Jonhe.

Dostává se tak do výpravy Vikingů aby vše uvedl do původní časové linie.
A všechno začalo tak dobře.
Úplně jsem tuto výpravu prožíval, ochutnal jsem slanou vodu, bolest z meče, mořskou nemoc, hlad, objevování nových kontinentů a ostrovů, i setkání s indiány.
Vše je opět nádherně napsáno a ta atmosféra na vás úplně útočí.

Malá ochutnávka:
„Tohle je jak ze staré legendy“, zamumlal Sigfüsson
„Jo, tomu říkám hrdinská smrt“ souhlasil někdo jiný.
„Ale kdo o nás bude zpívat, když umřeme všichni?“

Je vidět, že „porovnávací“ humor Jiřího W. Procházky tu ustoupil klasickému ironickému a černému humoru mistra Žambocha a příběh tudíž není zlehčován. Čtenář si tu úžasnou atmosféru vychutná bez nesmyslných přirovnávání. Bez přirovnávání, které tak pokazily předešlou knihu s názvem Není krve bez ohně.

Nemají pivo, ani špatné pivo.
Ano i sem propašoval Miroslav Žamboch zmíňku o pivu. Taky, co by to bylo za Vikingy, kdyby neměli pivo. Ale je tu i situace, kdy to pivo opravdu není. A jak se to mohlo stát? ….........Přečtěte si sami.
Doporučuji: Fajn dovolená, slunce, šumění moře a romantika. :-) i bez piva.

CITÁT - Touha napít se piva člověka často přenese přes největší úskalí osudu. Když žádné pivo nebudeme mít, nebude se nám chtít tolik žít.

fmash
27.11.2015

Opět zřejmě Žamboch velí, děj je "seriózní" a dle mého se blíží slušným kvalitám původních conanovských příběhů. Nikdo si na nic nehraje a všichni dělají, co mají, totiž plaví se, válčí a chovají temné myšlenky. Nepitval bych se tolik v obecně známých informacích o vikinské éře, a tím spíš bych méně idealizoval jejich společenské zvyklosti.

marek1278
02.07.2015

JFK tentokrát s Vikingy při výpravě za objevením Kanady - zajímavý a čtivý příběh. Prostřední pasáž trochu slabší, ale stále moc dobré čtení, už se těším na další díl.

Yarwen
15.06.2014

Agent Kovář se tentokrát stává členem výpravy Vikingů, plavících se z Evropy do severní Ameriky, s úkolem zajistit úspěšné navázání kontaktů s tamějšími indiány.
Dle mého soudu zatím nelepší díl JFK, byť ani zde se autoři nevyvarovali nešvarů z minulých dílů: způsob fungování přenosu mezi paralelními světy, jeho pravidla nebo možnosti nejsou nikde popsány, proto se zde často objeví "novinka", díky níž autoři příběh ohnou tam, kde chtějí. Ano, pomáhá to překvapivým obratům, vůči čtenářům to ale není zcela férové. Nehledě na to se v knize i tak objevují další logické kiksy, které realitu pohřbívají ještě hlouběji. Tak jako tak je příběh vcelku vydařený a vyzdvihuje dílko nad průměr.

LuciusWlk
24.12.2013

Třetí kniha o agentu JFK je opět o kousek lepší. Možná hraje roli fakt, že poslední dobou upřednostňují fantasy a tady jí je o kapku víc. Nicméně, většinu příběhu se nic neděje a děj je připravovaný pro další závěrečnou bitvu. U obsáhlejší knihy, kde je děj podrobnější to není na škodu. Tady to chtělo víc zajímavějších okamžiků.

Fuksinka
28.11.2013

V podstatě skvělá detektivka s Vikingy, Indiány a cool mutanty.

kokosek
25.09.2013

Opět změna, a znovu hlouběj do minulosti. Vlastně pardon, do paralelního světa. A opět to JFK pěkně schytá. A stále se nic pořádně nedozví. Spíš naopak, vše se tak nějak divně zamotává.
A já jdu na další díl, neb jsem stále víc a víc zvědav jak budou Johna zase mučit :-)
A troch vlastně taky vstupuji do paralelního světa (tedy do své minulosti), kde se vracím ke čtení sci-fi. Jo a můžu říct, že to byli dobré časy. Těžko říct, jestli si to John myslí taky.

Aliii
14.03.2013

Třetí knížka JFK se mi líbila víc než druhá, chystám se na další díly :-)

OldaB
05.02.2012

Typická žambochovina se skvělými nápady. Detektivní nádech tomu padne jako ulitý.

Autoři knihy

Miroslav Žamboch