Romalu Romalu komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Chvíli jsem přemýšlela, jestli na mě knihy tohoto autora nejsou příliš silné kafe, než jsem jim úplně propadla. Neradno číst na dobrou noc, ale zážitek to je, to tedy jo!

03.08.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Realistické, ze života. Sedlo mi to na 100 %.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Jedna z nejlepších současných knih tohoto žánru, jakou jsem četla.

24.05.2023 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Už několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla, a opět nezklamala. Milovníkům thrillerů doporučuju okamžitě, baví to, vtáhne to, prostě vše, co se od tohoto žánru očekává.

24.05.2023 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Nic proti panu Vieweghovi, ale já moc nerozumím tomu, jak může být nejčtenějším spisovatelem v Česku. Humor mi moc nesedí, ke stylu vyjadřování hlavního hrdiny cítím nesympatie.

07.07.2022 1 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Jeho styl mi sedí ve standupech, jeho výstupy na rozdíl od ostatních nemusí být vulgární nebo nechutné, aby byly trefné a rozesmály. A stejný pocit mám i z této knížky. Život uchopený s vtipem, ale přesto s velkou dávkou empatie. Líbí se mi to, pan Tomeš by zasloužil více pozornosti.

12.07.2022 5 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Úžasný román. I když asi dost ublížil vnímání psychiatrických zařízení veřejností… Četla jsem až poté, co jsem film viděla nejmíň 10x, tak snad nejsem při hodnocení moc ovlivněná Formanem.

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Ano, splnilo to přesně to, co jsem od toho čekala! Výborný závěr! Nepamatuji si, kdy bych něco tak hltala.

21.07.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Milá knížka, ale výraznější stopu ve vás nezanechá. Kdyby to nebyl Hartl, kterého člověk, který čte, nemůže neznat, asi by mnou příběh prošuměl a nezachytil se

18.07.2022 2 z 5

Nebude to knížka, ke které bych se vracela. Bylo příjemné ji číst, ale znám i lepší na podobné téma. Ale hvězdičku navíc ode mě dostává za ten název!

12.07.2022 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Styl mi sednul maximálně. Viděla jsem i film, ten byl možná ještě o píď lepší! Ale děkuji za tuto knihu

Zabiják Zabiják Émile Zola

O této knize se učí na střední a myslím, že v tomto věku mladý člověk ještě nemůže naplno pochytit děj a myšlenky knihy. Čtu ji až teď po spoustě letech a zařazuji si ji do sbírky svých nejoblíbenějších knih.

22.07.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Kniha jako hořkosladký likér - přesně taková, jaká je v dnešní době potřeba!

12.07.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Byla to milá knížka, ale rozhodně jsem z ní nebyla unesená tak, jak někteří popisují. Půjčila jsem si, vrátila jsem a byla jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale znovu se k ní nevrátím.

05.08.2022 3 z 5

Rozvod šestkrát jinak Rozvod šestkrát jinak * antologie

Díky za to, že konečně vychází knížky o problémech současnosti! To tomu přidává hvězdičky mého hodnocení. Ale jak tu už bylo zmíněno, nerozvádí se jen střední třída. rozvádí se i matky, které pak musí každý měsíc těžce bojovat o každou korunu alimentů od neplatícího otce, stejně tak se rozvádí velmi mladí bezdětní lidé a tak dále... Ale děkuji za tuto knížku. Něco podobného na pultech chybělo.

18.07.2022 4 z 5

Povídky miluju, ale jen málo autorů je dokáže napsat tak, abych se s postavou sžila i na tak malém prostoru, a navíc příběh dospěl k pointě. Tady se to povedlo tak napůl.

11.07.2022 3 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

Nevím, jestli to není materiál spíš na nějaký rozsáhlejší rozhovor, dokument, podcast... Přečetla jsem jednou, špatně se to nečetlo. Zajímavý pohled na život, ale asi paní Žilková pro mě není osobnost, kterou bych potřebovala mít v knihovně. Jsou životopisy, které jsem přečetla, a myšlenky těch lidí ve mně zůstaly do dnes. Tady se to tak nestalo.

11.07.2022 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Viděla jsem film... A to byla asi chyba. Film mě každoročně dovede začátkem léta královsky pobavit, s knížkou jsem úplně nesouzněla. Ale asi mi mělo dojít, že knížka a film jsou úplně jiné žánry.

11.07.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Člověk strašně moc potřebuje tohle čtení! Ideální k decce na terasu. Od Caplinové mám všechny její knížky v e-verzi s sebou na dovolenou.

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Chvíli trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale plusové je, že autor umí dobře překvapit, takže zážitek ze čtení to teda byl :) Napětí umí dávkovat parádně, cirka v druhé třetině začíná konečně působit tajemno. Určitě od něj zkusím i další knížky.

24.05.2023 4 z 5