Úzkosti a jejich lidé ekniha

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442137/big_uzkosti-a-jejich-lide-zbo-442137.png 4.41266

Vydáno: (ekniha), Host

Folk med ångest, 2019

Kniha Úzkosti a jejich lidé

Janeyx21
25. listopadu

Knihu jsem si vybrala zcela náhodně. Zajímalo mě, jestli tam ten růžový králík na záchodě vážně bude. A byl! Je to zajímavý příběh o lidech, rozvíjí se postupně a dění se vždy odhalí tak akorát. Pomohl mi taky vyřešit otázku, kam schovat víno :-) Parádní čtení.

barge
21. listopadu

Má krevní skupina. Skvělý úlet! Co věta, to perla. Už se těším na další autorovy knížky

lazenskaveverka
16. listopadu

(+ SPOILER) Chi. Děti se mě ptaly, co to čtu a proč je na obalu růžový králík na záchodě. To jsem ještě netušila, že růžový králík na záchodě v knize opravdu je a je za to placený. Zábavný úlet. Díky Fredriku za tuhle fajn růžovo-černou grotesku s happyendem.

pepap
15. listopadu

Trochu detektivka, trochu psychologický román, trochu komedie, trochu příběh o smutných životních událostech. Kniha se pěkně poslouchá a některé postřehy mi přišly vhod a k chuti. Celkově je příběh trochu přitažený za vlasy ... ale to někdy naše vlastní životy bývají ;-)

MayaBu
13. listopadu

Je to správně praštěné a úžasně... lidské. Příběh se všelijak kroutí a o postavách se člověk dozvídá nové a nové informace s každou kapitolou. Čtení tedy jednak zábavné, ale také místy k zamyšlení. (Jde o první knihu, kterou jsem od Backmana četla a myslím, že nebude poslední.)

m.valova
07. listopadu

V podstatě geniálně propojeno,má to sílu,lidskost a určitě je to téma do dnešní nelehké doby s odlehčením a humorem.V hlavě mi bude rezonovat ještě dlouho a budu se nad jednotlivými postavami zamýšlet a nad určitými situacemi pousmívat.

sweeney
05. listopadu

Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední :) Co tak dopsat víc, než co je psáno v komentářích předchozích..úžasná kniha, která začíná zdánlivě nesourodou směsicí příběhů různých lidí, aby se pak následně v průběhu čtení tato změť krásně propojila a vykouzlila příběh humorný a zároveň velmi poučný.
Naprosto doporučuji :)

MadamC
03. listopadu

Tak milou knihu jsem dlouho nečetla! Není jen vtipná, jak by se mohlo podle obálky na první pohled zdát. Jak zase název napovídá, je o lidských úzkostech. Ale velmi velmi něžně a opatrně o nich hovoří. Nebo tak to alespoň přišlo mně. Nedostanete z ní depku. Možná se díky ní zamyslíte, na pár místech si popláčete (ale v dobrém smyslu), ale především se zasmějete. Okolnosti příběhu jsou rozhodně úsměvné samy o sobě. Do toho neotřelá slovní spojení, milé postavy (skoro všechny), úžasný vypravěčský talent autora a nejlepší je, že to všechno dokonale dává smysl! Vše se nádherně propojí. Takže doporučuji strašně moc! Nebojte se toho názvu. A obálka opravdu ukazuje vše podstatné. Takže vlastně takový trailer na knihu. A odehrává se den před Silvestrem, takže je vhodná na vánoční čas :-).