robin9739 robin9739 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Rozhodně povedená kniha. Roberta Bryndza prostě umí a jeho knihy většinou nezklamou. Velké plus za zajímavý a nečekaný konec

14.12.2021 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Série "města" má originální atmosféru, celkové universum je vlastně v tuto chvíli nekonečné a ukrývá v sobě spoustu tajemna a nezodpovězených otázek...Kolik dalších měst na nebi je? Kolik dalších přeživších se ukrývá na povrchu? Existuje něco jako Eden město, kde lidé žijí jako předtím? Mám další trilión otázek a doufám, že mi jich autorka aspoň pár zodpoví v budoucích dílech. Jak tuto knihu, tak prozatímní sérii doporučuji všemi deseti

02.12.2021 5 z 5

Harley Quinn: Utržená ze řetězů Harley Quinn: Utržená ze řetězů Mariko Tamaki

Mladá holka, co má divoké a akční dospívání, prožívá vcelku normální život, ale její osoba až tak normální není. Ona je šílená, střelená se smyslem pro pomoc druhým, ale nebojí se odplaty. V bitvě o spravedlnost se většinou uchýlí k ne příliš kladným a džentlmenským způsobům, navíc nikdy nemá daleko k první ráně. Tento komiks nám prostě ukazuje Harley jako normálního člověka, který se zaplete do věcí, které jí, bohužel pro ní, dalece přesahují. Ona se ale přes to nebojí a vydává se do boje proti utlačování práv, do boje proti obřím korporacím a všemu co ubližuje jí a jejím přátelům. V tomto boji se prostě utrhne ze řetězu a stane se tou pravou Harley Quinn. Samozřejmě, zde nesmí chybět "Joker" její alfa a omega. Ten tu má důležitou roli a naší hlavní hrdinku vlastně zformuje do její drsnější podoby. Navíc dostaneme i Bruce Wayna, takže za mě splněno .

Komiks je svůj, je originální, je zábavný, je prostě dělaný pro mladé nové publikum, které se teprve ve světě DC komiksů rozkoukává, a starší matadory neurazí.

Za mě prostě hodně povedená věc. Určitě to doporučují těm čtenářům, co chtějí s komiksy teprve začít, je to super vstup do světa DC, hlavně super seznámení s postavou Harley Quinn.

15.10.2021 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Inferium je název světa, ve kterém žijí démoni svůj poklidný život. Život plný swingers party, grilovacich dýchánků jenž si plyne svým poklidným tempem. Jelikož se démoni dožívají stovek i tisíců let, tak čas pro ně nehraje roli. Co když ale jejích poklid naruší lidé, lidé jenž se na jejich svět nahrnou v obrovském množství. A je to o to horší že se jedna o jednotky Waffen-SS pod vedením kapitána Sakse, blízkého přítele Himmlera. Nacisti nikdy nedělají nic jen tak.

Tenhle příběh je jedna velká pekelná jízda od začátku do konce. Musím říct že mně tvorba Pána Bureše velmi zaujala a těším se až si přečtu další jeho dílo. Kniha se tváří jako brak ale není to čistý brak. Dialogy a postavy jsou promyšlené a zajímavé. Od tajemného člověka Ronana jenž žije už 13 století a nějak extra to neřeší. Přes mladého démona Samaela a jeho pekelnou krásku Lilith tak k Samotnému Luciferovy. Jsou všechny charaktery ucelené, uvěřitelné a osobité. Celkový příběh je super, knihu nemůžete odložit a stále doufáte, že démoni nakopou nacisty a nebo obráceně. Vlastně ani nevím komu jsem fandil, jelikož oba hlavní soupeři jsou svým způsobem zralí pro pekelné utrpení????????. Akorát jedni to dělají z popudu jednoho blázna a druhým to přijde normální.
Kniha mně velmi bavila i přes pekelné utrpení a boj na život a na smrt. Se v knize objevuje spousta humorných chvilek a celkově propracovaný svět Inferia mně velmi nadchl. Navíc by se mi velmi líbila kniha, která by mapovala život Polovičního démona Ronana. Tenhle charakter by si to určitě zasloužil.

30.12.2020 5 z 5

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Červi v hlavě mají snad všechno, co dobrá hororová antologie má mít. S klidným srdcem mužů říct, že každý fanda hororu by tu našel aspoň pár povídek, které by se trefily do jeho vkusu. Ať už se jedná o duchařiny, krvavé povídky a povídky z laboratoří nebo o návštěvy temných bytostí, které by na světě neměli existovat.

Každý z autorů mě mile překvapil a já si četbu této antologie užil. Mám rád český horor a jsem rád, že máme v Česku tolik talentovaných autorů tohoto žánru. Nakonec musím opět pochválit zpracování a úplně úžasný formát knih od Golden dog. Knihy jsou jak dělané na čtení v nočních vlacích či u ohně.

30.01.2023 4 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Kniha je pomalejšího a mírnějšího rázu. Nečekejte, zde žádné boje ani žádná setkání s nebezpečnými zástupci cizích ras. V této knize jde o radost ze zkoumání něčeho nového. Posádka je tvořena z vědců a inženýrů, jež celý svůj dosavadní život zasvětili vědě a objevování. Autorka krásně popisuje tu část člověka, která je ukryta v každém z nás, člověka objevitele. My lidé jsme zvídává rasa, která touží neustále bádat, objevovat a posádka této výpravy netouží po ničem jiném.

Závěrem, kdo má rád komornější knihy nebo má rád bádání a objevování něčeho nového, ať už živého či smyslného, určitě při četbě této knihy bude vrnět blahem. Je to příjemná jednohubka se spoustou věcí k přemýšlení a sám jsem na sobě sledoval, že jsem se občas v myšlenkách vzdálil od knihy a přemýšlel o tom, co všechno může žít ve vzdáleném vesmíru.

09.12.2021 4 z 5

Umrlčí věnec Umrlčí věnec * antologie

Jedná se o sbírku českých 63 hororových básní od 26 autorů z 19.století. Už samotný název – Umrlčí věnec je sám o sobě lákadlem k tomu, aby si člověk tuto sbírku přečetl. Velmi se mi zamlouvalo krátké představení každého autora a až poté několik jeho básní. Za mě super rozšíření mých literárních znalosti a otevření nových obzorů. Oceňuji práci, kterou si na tom dala dvojice Petr Boček a Honza Vojtíšek. Formát knihy je jako vždy super, jako kdyby kouzlem držela ve vaší ruce. Už teď vím, že bude mít místo na chatě v poličce a po večerech u ohně sní budu recitovat strašidelné básně.

Musím říct, že mě táto sbírka hororových básní milé překvapila. Básně nejsou zrovna můj oblíbený literární styl, ale už hororová Kytice byla excelentní a Umrlčí věnec mě uchvátil skoro stejně. Spojení hororu, strachu a tíživého prostředí té doby činí toto dílo brilantním. Většina básní této sbírky má originální námět a příběh, i přes rozdílnost dob se člověk dokáže do básní ponořit a užít si je. Dále bych vypíchl rozmanitost a rozdílnost básní, takže vás to nepřestane bavíte, jelikož každý, zde uvedený básník a jeho tvorba má svůj osobitý styl. Většina básní i přes archaickou mluvu a několik pro mě neznámých slov, jenž sem si musel googlit se četla přirozeně a vůbec nepůsobily kostrbatě. Za mě počin, který by si měl přečíst každý student literatury a milovník poezie.

Je to úplně něco jiného, než má standartní četba a děkuji goldendogs, že něco takového vydali. Je to velice inspirující dílo.

12.05.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kate Marshallova a její druhý případ.
Máme tu nádrž, ve které sama Kate při potápění nalezne mrtvolu mladého muže. Policie to velmi rychle a záhadně uzavře jako utopení. Jenže Kate se dozví, že mladý muž bojoval o nominací na olympiádu v plavání. Že by se zrovna takový člověk utopil? A sama Kate viděla, že tělo mělo na sobě různá zranění.
K tomu přibude záhadné zmizení jejích kolegyně v blízkosti oné nádrže v panství Shadow Shands. Kate přijde nato, že to nejsou jediné těla, která v minulosti byla v nádrží nalezena. Kate se zdá, že tu něco nehraje. Přidejte k tomu tajemnou a starou rodinu majitelů panství a nádrže z Shadow Sands. Tak máte o dlouhých "mlhavých" nocích o čem přemýšlet. Kate a její kolega Tristan nemůžou nic nedělat, když jde o život její kolegyně.

Kniha se čte úplně sama, jak začnete máte problém přestat. Pan Bryndza píše úplně přirozeně a všemu co se tam odehrává věříte. Kate objevuje střípky skládačky velmi pozvolně. První třetina knihy je pomalejší ale velmi čtivá. Jakmile za mlhavé neděle, zmizí jejich kolegyně, tak kniha přidává na obrátkách. Jelikož od té chvíle máme dvě dějové linky, a to vyšetřovací a druhou z pohledu obětí, ta je brilantní. Je velmi depresivní a sami přemýšlíte, co by jste v takové situací dělali. Jak byste se chovali vy sami. Celkově je kniha velmi napínavá a po celou dobu sem vystřídal hned několik podezřelých, no nakonec to byl úplně někdo jiný. To si myslím, že by měl být základ každého dobrého kriminálního thrilleru. Jsem velmi zvědavý na další knihy s Kate Marshallovou v hlavní roli.

03.12.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Temný a Pravdivý Roman " Bičuje nás útok za útokem,krupobití střepin rve ze šedé a žluté změti pronikavý dětský křik raněných a za noci se roztříštěný lidský život mučivě prosténává k mlčení.

Naše ruce jsou země, naše těla bláto a oči dešťové kalužiny.
Nevíme, zda ještě žijeme...
5 Hvězd...

17.02.2017 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Pán hor nepatří mezi nejlepší díly série, ale určitě mě nezklamal! Příběhově jsme se opět posunuli o kousek dál a blíže poznali i jiné členy posádky než Kapitána Bouchače, Lorda Mrdáka a Agu. Vesmír a celková filozofie tohoto universa na mě působí velmi živě. Rasy, planety, galaxie, technologie vše tu hraje a působí přirozeně.

PS: Švestky jsou snad horší jak Galaktické impérium.

05.10.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Aga pokračuje v akčním trendu. Hlášky a mrtví emzáci tu létají vzduchem v jednom kuse (noo.. u emzáků se nejspíš jedná o více než jeden kus ) a hlavní dvojice Moravec a Aga jsou drsnější než šmirgl papír a zábavnější než kdykoliv předtím. Agu hodnotím jako jeden z nejlepších dílů z této šílené vesmírné série

05.10.2022 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kniha má spád, hned na prvních třiceti stránkách jsem dostal nálož vtipů, akce, krve a sraček... Humor je zde konzistentní, většinou hlavní hrdina a jeho přátelé reagují na to, co se zrovna děje, navíc hlavní hrdina má snad připomínku úplně ke všemu. Není to sice bůhví jak inteligentní humor, ale do světa a k postavě se hodí. Na Kotletu tu je docela málo sexu ale to vynahrazuje větším množství různých narážek a kopanců do všeho možného i nemožného. (Chudák Hanka Z. a Lucinka V.)

Musím říct, že underground revoluce je povedená kniha. Není to sice knižní revoluce ani to není ta nejlepší kniha, co jsem od Kotlety četl, ale je zábavná a nikde nemá hluché místo. Až teda na docela časté Vachtanové recitace z knihy "Umění války" od Sun-c' což je už dnes přes dvaapůltisíce let stará kniha, navíc v době, kdy většina lidí už ani neví, jak vypadá papír. To mi moc do tohoto světa nezapadalo... Ale Vachtan je prostě dobrý a sečtělý fízl...

07.10.2021 4 z 5

Bedny - Zabít sráče! Bedny - Zabít sráče! Rosana Zvelebilová

Asi bych měl napsat, že to byla brutální jízda ... Ne, byla to masakrálně brutální jízda.
Tato kniha zdaleka není pro každého, je svým způsobem zábavná, divná, brutální a velmi originální. Líbí se mi, že se zde nehraje na žádnou nóbl literaturu, ale jde tady převážně o zábavu (tuto vlastnost obdivují třeba u Kotlety). Přitom je schopna udržet vysokou úroveň děje a napomáhá ke čtivosti.

Kniha je zábavná díky velkému množství ilustrací ať už celostránkových nebo různých drobných vsuvek, díky tomu to na mě působí až filmovým dojmem. Navíc většině postav propůjčuje svůj vzhled nějaká slavná osoba, a to povedeně dokresluje atmosféru. Máme zde spoustu odkazů na různé filmy, seriály a narážky na spoustu problému dnešní doby.
Bohužel, je to někdy přes čáru a těch šílených a ujetých scén je až moc. Někoho slabšího by to mohlo odrovnat nebo poslat do dža... . Na druhou stranu to jako celek funguje. Přirovnal bych to k nějakému kultovnímu béčkovému filmu Roberta Rodrígueze.

Když dáme stranou brutální scény, osobitou mluvu a všechny sprosté i úchylné narážky na cokoliv co si vzpomenete, máme zde velmi zajímavý příběh. Ten mě opravdu zaujal, byl propracovaný do posledního detailu. Člověk v něm musel hodně číst i mezi řádky. Díky tomu, že byl děj rozdělen do současného aktu a do spousty retrospektiv, jenž vyprávějí různé postavy, se toto dílo stalo pro mě ještě zajímavější. Orientace v časových obdobích byla těžší, jelikož nejsou lineární, ale jak se říká, nic není v životě jednoduché .

Závěrem bych dodal, že kniha mě pobavila a určitě ji doporučuji každému, kdo má rád trochu té ujetosti až fantasknosti a láká ho kombinace R. Rodríguez a M.Puzo.

23.09.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Po delší době změna žánru tento thriller mě zaujal svou anotaci. Musím říct, že jsem měl dobrou ruku, pomohlo i hodnocení na Databazeknih.cz , kde má tato kniha 94% , takže volba byla jasná.
Jedná se o velmi povedený thriller, celkový námět je hodně zajímavý. Ono pocit, když vás někdo zavře do dřevěné bedny a pohřbí zažívá je pro mě osobně zajímavější než nějakej zvrhlej šílenec a gejzíry krve. Je to více o psychologií nejen vraha ale i každé oběti a všech lidí co její utrpení sledují on-line. Prostě příběh za jedničku s hvězdičkou. Kniha je psána svižně, neustále se něco děje, autor na nás vrhá vícero možných podezřelých, míchá tam postavy jen proto aby čtenář musel více přemýšlet a třídit. Já sám jsem na vraha nepřišel, proto finální rozuzlení bylo pro mě hodně překvapivé.
Jedinou výtku mám k přehnanému finále, kde to bylo až moc akční... Přišlo mi to jak kdyby všichni sériový vrazi měli v merku hlavní hrdinku, příliš nereálné.
Jestli hledáte atmosférický thriller s originálním námětem, kde do konce nebudete vědět kdo je vrah. Tak "V temnotě" rozhodně doporučuji.

01.09.2021 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Kniha je napsána velmi svérázným stylem, hned ze startu je nám krásně dávkována akce a humor ve stejném množství. No vtípků a různých narážek je možná trochu víc, než by bylo potřeba ale k postavě 400 let starého lovce žen a monster to sedí. Akce střídá akci a hlavní hrdinové nestačí chrlit moudra a na pozadí toho všeho se odehrává příběh o konci světa, lektvarech nesmrtelnost padlých andělech a spoustě dalších šílenosti. Kniha je velmi zábavná, u četby jsem se smál od ucha k uchu a přitom má příběh velký potenciál a velmi se mi líbil, i když je to taková klasika.
Tohle dílo není pro všechny, jestli čekáte romantické zobrazení Prahy sáhodlouhé popisování východu slunce nad Vltavou a romantickou linku mezi hlavním protagonisty tak to jste si vzali špatnou knihu do ruky. Ale jestli hledáte knihu, u které se budete bavit od začátku do konce a máte rádi dobře popsané akční scény a nevadí vám trochu krve a spousty narážek na různé filmy, knihy a hudbu tak je to kniha pro vás.

25.10.2020 4 z 5

Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) * antologie

V této sbírce najdeme i s úvodem a závěrem celkem 19 povídek, což je pěkné číslo. Kniha má také 600 stránek a to není málo, ale v tomto případě to nevadí. Povídky mají příjemnou délku a díky své nápaditosti a různorodosti mě kniha neustále bavila a měl jsem ji přečtenou během pár dní. Antologie mají své kouzlo, pro mě osobně to je možnost, jak poznat nové autory a ti zaběhlí mají možnost prezentovat příběhy, které by normálně nikde nevyšli. Většina antologií trpí na velký rozsah kvality povídek, ani zde tomu není jinak. Většina povídek je zábavných a originálních, to ano ale co se týká kvality zpracování a vypravěčského umu, tam už jsou rozdíly markantnější.

Velmi mile mě potěšilo, že někteří autoři se vrátily do svých zaběhlých světu, nebo minimálně použili známé postavy z jiných knih.

Závěrem se jedná o zajímavou a zábavnou antologií, ve které jsme dostali průřez žánry od sci-fi přes fantasy až po krimi a horor. Najdeme zde spousty vtipných a popkulutrnich narážek nejen na minulost, ale i současnost. Autoři se při tvorbě těchto povídek neutrhli ze řetězu, oni rovnou skočili do černé díry lidské fantazie a tahají z ní ty největší bizarnosti, na které je vůbec člověk schopný přijít a to mě bavilo.

19.12.2021 4 z 5

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Tak toto dílo je pro mě velkým překvapením.
Celkové pojetí této knihy mně baví. To, jak je lehce a čtivě napsaná, jedná se o směsku vícero žánrů. Máme zde horor, thriller, fantasy, detektivku i nějaké to rodinné drama. Na mě udělal největší dojem celkový svět, to jak zde hlavní hrdina existuje, přežívá a pracuje, jedná se o tu civilnost, o tu lehkost. Hlavní hrdina využívá svých schopností k dobru, řeší pojistné podvody, snaží se najít pravdu, a nejen firmě ale i lidem být nápomocný. Není sice žádný Superman či Spiderman je jen Benedikt Klausner, týpek co mluví s mrtvými a vidí minulost, ale to myslím, že stačí…
Kniha je rozdělena na vícero menších příběhu, kde každý jeden příběh je jeden případ k vyšetření. Navíc zde máme něco jako hlavní dějovou linku, která proplouvá většinou menších příběhu až dojdeme do úplného velkého finále. Každý případ/příběh je jedinečný, zábavný a minimálně vás nutí nepřestat číst, dokud ho Benedikt neuzavře.
Hlavní postava, záporák i většina vedlejších postav jsou velmi reálně napsaná. Velmi rád bych toto dílo viděl jako více dílny seriál nebo aspoň komiks.

18.08.2021 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Je spousta knih, kde je hlavním tématem apokalypsa. Máme zde spoustu možností, jak ukončit existenci lidstva, tak jak ho známe. Atomová bomba, pád meteoritů, globální oteplování nebo mimozemská civilizace, jenž si z nás chce udělat hlavní chod.Je toho spousta! Planeta idiotů je jiná, zde probíhající apokalypsa je brána s úsměvem. Každý jedinec chce pro všechno a všechny jen to nejlepší. Přestává se jíst maso, všichni chtějí souložit se všema, dokonce se dobrovolně vzdávají svých platu ve prospěch druhých prostě jsou šťastný a šílení. Možnost odejít na onen svět berou s radostí, a chtějí se o svou smrt se všemi podělit. Některým ještě zůstal zdravý rozum a nejsou součástí tohoto bláznovství. Jeden z nich je náš hlavní hrdina a ten se s námi podělí o svůj vlastní pohled na konečné zúčtování...

Roman Bureš je excelentní vypravěč, vtáhne vás do příběhu a nechce vám dovolit skončit, dokud nemáte knihu přečtenou. Námět je klasický ale je podán velmi neklasickým způsobem. První polovina knihy je zajímavá, poutavá, stále čekáte co šíleného se stane. Text je prošpikován spoustou různých narážek, forku a nebere si servítky ať už se jedná o představitele státu, či různé známé osobnosti. V těchto narážkách a vtipech se skrývá děsivá pravda, pravda o tom jak náš svět funguje jak mi lidé děláme dennodenně spousty idiotských rozhodnutí jen pro svou potěchu a ego.
Ke konci kniha ztrácí dech, tak jako náš hrdina. Epilog je už pouhé filozofování o tom proč a jak. Za mě velmi povedená jednohubka, která je zábavná i děsivá zároveň. Musím říct, že Roman Bureš si mě svou tvorbou získal ať už se jednalo o pekelnou jízdu v "Inferiu" či nacistickou alternativní "Říši", u všech knih jsem se náramně bavil.

31.05.2021 4 z 5

Zášť z Údolí středu Zášť z Údolí středu David Sharrock

Prvních 50 stran knihy je zasvěcení do pravidel a herního systému tohoto gamebooku. Musím konstatovat, že obtížnost je zde trochu vyšší, neřekl bych, že se jedná o gamebook pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s roll-play hrami na hrdiny, nebo s jinými podobnými knihami. Je tu spousta herních mechanismů, podrobný soubojový systém a další maličkosti, které ještě více prohlubují požitek ze hry (zbraně, zbroje, kameny duše a jiné).

Co se týká příběhu a celkového světa, jsem z něho unešený. Dostal jsem velmi originální svět, jeho universum je velmi fantaskní a neuvěřitelný. Svět Vlákna je vystavěn od úplného základu a vše co v něm najdeme má své pevné místo. Nalezneme zde klasická i originální monstra, jež jsou tak zvláštní a neobvyklá, že boj proti nim je zábavný a dobře dokresluje celkový pohled na svět. Navíc potkáme spoustu zajímavých, inteligentních nepřátel a charakterů. Příběh je protkán tkaninou osudu, a vy jste ten kdo bude tvořit další nitky děje. Osud má v tomto příběhu velkou roli ale i osud se dá jemně ohýbat a můžeme se snažit naklonit misky vah na naši stranu.

Závěrem bych řekl, že hra a celkový prožitek z příběhů jsem si dost užil. Po pomalejším rozjezdu díky velkému množství pravidel a fungování světa jsem přešel k samotnému příběhu, který mě ihned pohltil. Příběh je od prvních stránek svižný a má spad, děj otevřel přede mnou překážky, na které jsem musel reagovat. Nitky osudu se neustále rozpojují a spojují a ukazují nové cesty. Každá cesta je jiná, každá volba má své vlastní následky. Příběh o pomstě mě ale hnal dál a já jsem kosil nepřátele, dokud jsem nedošel do svého cíle a příběh neuzavřel. Krása gamebooku je v tom, že ho můžete hrát několikrát, zkoušet nové postupy a zajistit si lepší či zajímavější cestu ke konci.

09.01.2022 5 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Jedná o kvalitní hororovou jednohubku s mrazivou atmosférou a dobrým příběhem. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další novely z edice Zrnka Temnoty.

02.01.2022 5 z 5