Roberta Roberta komentáře u knih

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

Takove krasne naivni.

16.09.2018

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Zda se mi, ze ackoli pribeh vypravi muz, je tam znat to, ze autorkou je zena.

02.09.2018

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Okomentuji citatem z knihy: "...ten napad je pritazeny za vlasy."

31.08.2018

Šik jako Francouzka Šik jako Francouzka Frédérique Veysset

Rozhodla jsem se, ze nebudu Francouzka.

28.08.2018

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Libilo.

17.08.2018

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Prace pro casopis nechava ve stylu psani autorky zretelnou stopu. Na nekterych mistech reportaz, nekdy misto vyslechu interwiev... Pachatele jsem uhodla, jakmile se postava objevila v deji, coz se mi casto nestava.
Kniha se mi libila, spisovatelka se evidentne v zenskem svete dobre vyzna, proto je text tak ctivy.

14.08.2018

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Rozsahla kniha (pomerne), dej strhujici. U cteni me pronasledovala takova skryta tisen, co se stane na dalsi strance?
Jen me trochu nebavily dlouhe uvahy a liceni halucinaci, ale to me nebavi nikdy.

08.08.2018

Vražda Kafkova vnuka Vražda Kafkova vnuka Jaroslav Kuťák

Kniha mi pripadala zajimava, jen jsem ji asi nepochopila. Dve dejove linky, jedna vyborna, druha trochu hloupa, ale na konci se to neseslo.
Prave jsem docetla, snad me k tomu napadne neco pozdeji. Aspon doufam.

02.08.2018

Život není takový, jak si přejeme: Životní příběh prvorepublikového pražského detektiva Život není takový, jak si přejeme: Životní příběh prvorepublikového pražského detektiva Zdeněk Jirásek

Zajimave cteni, poprve jsem cetla knihu, ktera je napsana jako...protokol :-)

30.07.2018

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dobrá kniha.

30.07.2018 3 z 5

Případy inspektora Rádla Případy inspektora Rádla Marek Skřipský

Ac jsem nejdriv precetla posledni dil a tak trochu ho pomluvila, preci jen se me nejak dotknul a vrham se postupne na dalsi knihy o Radlovi.

28.07.2018

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Vzdycky jsem si myslela, ze na ceskem malomeste vladne NUDA, ale neni tomu tak! Zrejme jsem se jen spatne divala kolem sebe...
A proc musi mit kazdy policista dospivajici dceru?
Kniha me bavila, asi si prectu dalsi ceske detektivky.

27.07.2018

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Bavila, na zacatku jsem trochu "drhla", nez jsem si zvykla na autorcin styl. Kniha se da doporucit.

26.07.2018

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oddychovka, sympaticka hrdinka, se kterou se kazda ctenarka snadno ztotozni.
O to radostneji se to pak cte.

22.07.2018

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Tu zalozku, kterou kniha ma, jsem nepotrebovala. Precteno jednim dechem.

19.07.2018

Válka inspektora Rádla Válka inspektora Rádla Marek Skřipský

Takze asi takto: Kniha koupena nahodne, neplanovane. Bylo to pro me dost nezvykle, cist beletrii o osobach, ktere znam jen z literatury faktu a kterych si vysoce cenim.
Sok mi zpusobila pasaz, ve ktere Petr Brazda prcha pred gestapem a v nocnich ulicich narazi na (Frantu) Péráka ! (https://www.youtube.com/watch?v=34u4al7qi0c)
Kdyz jsem si uvedomila, ze ctu vlastne RODOKAPS, ulevilo se mi.
Co musim uznat je, ze atmosfera protektoratni Prahy je popsana skvele, citila jsem takovou uzkost, jako kdybych byla primo na miste.

19.07.2018

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Pribeh psany jako sestakova detektivka a autorovo neumele filozofovani, to proste nejde dohromady.

11.07.2018

Jepice Jepice James Hazel

Normalni blbina, prominte mi.

02.05.2018

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Vyborna kniha, konec se mi velice spatne cetl. Sledovat, jak se nejen clovek, ale i cela republika blizi do zahuby, to bylo strasne.
Na zacatku knihy nestastna (sundavani z piedastalu), na konci knihy moudrejsi.

02.05.2018

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Zajimava vec, urcite bych doporucila ke cteni. Neprejimam uplne bez namitek, na druhe strane precteno jednim dechem. Podle me uprimna vypoved, velmi inspirativni.

28.01.2018 5 z 5