Roberta Roberta komentáře u knih

Deník legionáře Deník legionáře Jindřich Bejl

Výborná kniha, takhle by se měl učit dějepis - na příběhu konkrétního člověka ( já vím, že jsou to subjektivní zápisky, ale přesto...)

13.09.2019 5 z 5

Vysoké hry inspektora Rádla Vysoké hry inspektora Rádla Marek Skřipský

Četla jsem tuto serii na přeskáčku a u prvních dílů jsem se trochu smála pod fousy, ale nakonec jsem si na ten styl zvykla a začaly mě osudy a postoje postav bavit.

03.09.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Dobrá detektivka, bavila.
Autorka, matka dětí a její noční můra (ztráta dětí) přetavená v knihu.

09.05.2019

Smrt na dluh - Proč zemřel král české country Jiří Brabec Smrt na dluh - Proč zemřel král české country Jiří Brabec Jitka Wimmerová

Pracovně jsem uvízla na pár hodin v místnosti, kde se nic nedělo a byla tam tato "kniha". Tak jsem si to přečetla, no.

28.04.2019

Přišel befel od císaře pána Přišel befel od císaře pána Jiří Kamen

Není nad to, promítnout si světové události do života obyčejných lidí.

31.03.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Přinutilo k zamyšlení. A nechala jsem tu knihu na stole u mámy, aby si ji přečetla a přestala si neustále stěžovat na nepodstatné trable. A i mě to v tomhletom směru pomohlo.

31.03.2019 5 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Autorova nejslabší kniha. Respekt k OH takový, že se nedozvím nic nového. Některé důležité momenty jejího života vynechány, snad s ohledem na tehdy ještě žijícího Václava Havla?
Kniha mě zklamala, připomíná mi "oficiální" životopis...

31.03.2019

Léto dlouhé jeden den Léto dlouhé jeden den Regīna Kindzule

Knihu jsem si vzala na nádraží, vlastně jsem si ji tam vybrala, protože jsem asi ještě nečetla knihu od lotyšské spisovatelky. Seznamovat se s literaturou malých národů je prima. Jako kdybych byla zpátky na střední, jela vlakem... dokonalé.

07.01.2019

Susanin efekt Susanin efekt Peter Høeg

Pro mě super kniha, zápletka trochu 'zuviel', ale vše odpouštím, pro ten doprovodný rej fyzikálních a jiných lahůdek.

07.01.2019 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Slibný začátek, ale celkově zklamání. Jako kdybych četla "román pro ženy".

26.12.2018

Císařův prezident Císařův prezident Dušan Spáčil

Snůška domněnek, napsaná bulvárním stylem. No chtěla jsem to přečíst a tak jsem učinila, amen.

27.11.2018

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Já mám Finy a finskou architekturu a kulturu ráda a docela se ní orientuji; takže mi odkazy na obé nevadily. No a kromē toho mám skoro tak starou mámu....Takže pro mě je tato kniha dobrá a zajímavá.

26.11.2018

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jsem nastydlá, knihu jsem koupila v místním knihkupectví a přečetla v posteli za jedno odpoledne.
Postavy policistů strašlivě nevěrohodné, úplně jako soudruzi detektivové z 80. let. Záporné postavy vykresleny výborně, příběh též dobrý.
Informace o autorovi na záložce knihy dost vysvětluje.

21.11.2018

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Opravdu TGM jinak...

31.10.2018 5 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Ma to svuj puvab.

31.10.2018

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Vyborne.

24.10.2018 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Ma oblibena autorka. Jsem rada, ze se mi dostalo do rukou neco, co jsem jeste necetla. I kdyz treba Plany a touhy muzu cist porad dokola.

04.10.2018

Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Alain Vircondelet

Nahodne objevena kniha, zajimave cteni.
Snad si nakonec prectu i toho Maleho prince...

04.10.2018

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Prave jsem knihu odlozila a tak nemam nic rozmysleno, pisu jak mi to prijde pod ruce a jsem dojata, dojimam asi sama sebe, protoze uz jsem zila ten zivot dcery, ktera je sice dospela, ale vzdycky, kdyz prekroci prah rodneho domu, je to zase "decko", a ted jsem ta matka, ktera odchazi .... ach jo.
Skvela kniha.

03.10.2018

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Dobre, napinave, severske. Docetla jsem bez preskakovani poslednich stranek, ktere u ostatnich autoru stejneho zanru casto popisuji neumerne dlouhy smrtelny zapas detektiva - solitera s pachatelem.
Bez casto az nechutnych detailu, da se cist pred spanim.

20.09.2018