Roberta Roberta komentáře u knih

Devět žen z Hradu Devět žen z Hradu Pavel Kosatík

Nenásilná učebnice historie. Kdo se zajímá o dējiny státu, at neváhá a prečte, je to úplnē bezbolestné.

28.01.2018

TGM TGM František Emmert

Tak mi to prislo napsano trosicku horkou jehlou, styl ucebnice.

21.12.2017

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Mala, ale velice uzitecna knizka. Nemuzu rict, ze po precteni vim vsechno. Muzu ale rict, ze vim o neco vic a touzim vedet mnohem vic. Toto kdyz se mnou kniha dokaze udelat, tak jsem stastna.

07.12.2017

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Kde jsou ty casy, kdy jsme jako deti poslouchaly navstevni dny na LP...

24.10.2017

Sedmá funkce jazyka Sedmá funkce jazyka Laurent Binet

Skvela kniha, pro me trochu narocnejsi. Zadne cteni do tramvaje, dost me to cteni pohlcovalo a doslova jsem citila, jak mi mozek pracuje na plne obratky.
Coz byla prijemna zmena.

21.10.2017

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Vyborna kniha, dost jsem se pri cteni zasmala, i kdyz to asi nebylo zamerem autora. Ja mam ale pro vlastence a vlastenceni slabost.
Jak uvadi autor, zamerem nebylo skandalizovat Masaryka, ale ukazat jeho osamelost na konci zivota, jeho lidskost. A to se mu myslim povedlo.

21.10.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Poslednich tricet stran jsem nedocetla. Uz me ani nezajimalo, kdo je vrah.

Němci v Čechách Němci v Čechách Milan Sládek

Koupeno na vlakovem nadrazi, jen tak...Velmi zajimave, precetla jsem ji behem cesty celou. Kdy jsem dostala informace o souziti Cechu a Nemcu v zemich kruny ceske? Pred rokem 1989 na zakladni skole. Ostuda, co? Proc me vlastne dejepis ve skole nebavil? Objevil se prede mnou prostor, ktery musim probadat. Prisaham, ze ta knizka byla napinavejsi, nez kriminalni bestselery :-)

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro me nudaaaa....

30.08.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vyborna kniha, lehce citelna, prehledna a neprelidnena.
Behem cteni jsem se pocitove vratila do detstvi - snedla jsem cokoladu na vareni, nepriznala se a naopak jsem radila mame, kde ji ma hledat.

26.08.2017 5 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Nuda bez pohybu se táhla přes dvě třetiny knihy a když už se konečně něco začalo dít, byla jsem tou nudou už naprosto uvláčená.
Jediné dva momenty, které mě vytrhly z letargie - zmínka o obrazu Růžencová slavnost od A. Dürera (byla jsem na výstavě věnované příběhu tohoto obrazu) a dvě poznámky o poloze Prahy - jednou zmíněn Balt a jednou sever Evropy.

15.08.2017

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Mela jsem puzeni vyjit ven a otrhat oresak na dvore, ostrihat si vlasy a zesilet. Jak muze nekdo napsat takovou knihu a prezit, nebo se nezblaznit?

28.07.2017

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Zacatek pribehu me velice bavil, ke konci jsem se musela ke cteni dost nutit. A co vic, hrdina mi zacal lezt na nervy a s nim i samotny autor.
S tim me smirilo az Podekovani na konci knihy (a uleva, ze jsem to nevzdala a docetla do konce, vzdyt co je horsi, nez nedoctena kniha...)

24.07.2017

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Hodne "ukecana" kniha. 600 stran je moc, polovinu tvori amaterske filozofovani o zivote.

21.07.2017

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Vyborna kniha. Jen jsem mela zprvu pocit, ze autorka ma spadeno na veskery nemocnicni personal a ze kniha se az prilis hemzi vysinutymi charaktery...Ten dojem ale tim, jak me ta atmosfera pribehu pohlcovala, zmizel.

16.07.2017

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Dnes jsem precetla podruhe...

14.07.2017

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Byla jsem Rebekou, Miluskou, Sasou i Renatou. A s temi, kterymi jsem nebyla, jsem se v zivote potkala. Mozna proto me ta kniha tak bavila?

13.07.2017

Osm Osm Radka Třeštíková

Libilo. Precteno ve vlaku (pulka) a na chate (druha pulka), takze za dva dny. Podle me ctiva kniha, ktera zaujme.

11.07.2017

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Nemuzu tohoto autora prestat cist. I kdyz Sedmikosteli, ktere me k nemu privedlo, bylo docela jine. A i kdyz se mi neco v pribehu nelibi, nebo me nudi nebo rozciluje, nemuzu se odpoutat, proste to nejde.

05.07.2017 5 z 5

Bol lásky prodejné Bol lásky prodejné Alena Wagnerová

Kniha se mela jmenovat jinak, venuje se prevazne zivotu Johannese N. a bol lasky prodejne je zminen jen okrajove.
Je dobre nejprve precist "Sidonii" od stejne autorky. Vlastne staci si precist jen tu jednu knihu...

01.07.2017 2 z 5