Závidím

V tomto roce uplyne již 70 let od narození a 40 let od úmrtí významného textaře, divadelního autora, herce a zpěváka Jiřího Grossmann. Pod taktovkou jeho bývalého kolegy Jiřího Datla Novotného v knize na tuto nezapomenutelnou osobnost české kultury vzpomínají přátelé a spolupracovníci, nechybí ani texty písní, povídky a mnoho fotograf...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82125/zavidim-vzpominka-na-jiriho-grossmanna-82125.jpg 58
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ

fereny
14.05.2014

Nahlédnutí do života a trochu snad i do duše Jiřího Grossmanna skrz vzpomínky jeho blízkých.

WEIL
30.12.2011

Text písně "Závidím" odpovídá rozpoložení, ve kterém se Jiří Grosmann nalézal těsně před tím, než zemřel.

Nejvíc ho měl jako parťáka i člověka rád Šimek. Spolu psali dobové povídky, dělali společně kabaret atd.
A co je reálné, oba zemřeli na podobný druh rakoviny, jen s tím rozdílem, že Jiří Grosmann zemřel velmi mlád.

Někdy si říkám, jak by se asi tihle lidé vyvíjeli, jako třeba J. Grosmann, nebo Václav Hrabě, či W.A. Mozart nebo J. Ježek, , kdyby jim bylo dopřáno žít déle.
Bohužel nakonec stejně skončím u smíru, tedy - je dobře, že tu byli a odvedli co odvedli, a některým z nás díky tomu přispěli do života svými kumštýřskými činy.

osobnosti Jiří Grossmann vzpomínky

Jiří Datel Novotný