Když Nietzsche plakal

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců psychoanalýzy, Josef Breuer. Na pozadí vztahu mezi jedním z největších evropských filozofů a nadaným terapeutem dochází k setkání světů filozofie a psychologie. Když Nietzsche plakal je příběh o posedlosti, o zachraňující moci přátelství, o úkolu odborníka pohlédnout do tváře vlastnímu démonu a tak nalézt schopnost pomoci svému klientovi. Román o romantické posedlosti, osudu a lidské vůli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280469/kdyz-nietzsche-plakal-a71-280469.png 4.5267
Vydáno:, Portál

When Nietzsche wept (1992)

Kniha Když Nietzsche plakal

Ventimiglia

Kniha, ke které se opakovaně vracím.

Kateřin-a

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Psychoterapeutické rozhovory mezi Breuerem a Nietzschem byly velmi zajímavé a nosné myšlenky v nich srozumitelně zpracované a uchopitelné i pro člověka, který není odborně vzdělaný. Kniha o hloubce přátelství, tíze samoty, hledání spřízněné duše a osudu. Prostě skvělá! Oceňuji také dovětek autora, ve kterém uvádí, kde vycházel ze skutečnosti a kde ze své představivosti.

irskádívka

Krásné čtení, na které jsem se dlouho těšila. Zaujme dobře vykreslenými postavami, zajímavým prostředím a přestože "léčba rozhovorem" umí být v některých pasážích zdlouhavá, byla jsem lapená v příběhu, ve vyprávění a při přerušení četby jsem měla pocit, jako by byl přerušený můj příběh.
Filosofie Nietzcheho je zde maličko pozměněná, ale podle mě to příběhu jen pomáhá a Nietzcheho polidšťuje.

georgearrow
29.12.2018

Dobré čtení pro fanoušky psychoanalýzy (btw, zdálo se mi, že Yalom dost "opisoval" z filmu Freud z roku 1962 - který velmi doporučuji!). Jinak ovšem velmi zdlouhavé čtení, ovšem možná pro ty, kteří se vzpamatovávají z nešťastné lásky to může být léčivé.

Roberta
24.10.2018

Vyborne.

Gweny
07.09.2018

Nesmírně poutavá kniha svým obsahem i stylem, jakým je napsána. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

02.09.2018

Tak tedy tento příběh mě zcela pohltil.
"Člověk v sobě musí mít chaos a posedlost, aby v sobě zrodil zářící hvězdu."

ecila13
31.05.2018

Čtivá knížka o počátcích psychoterapie.
Ale řekla bych, že se Yalom úplně minul s Nietzscheho filozofií.

Tipla bych si, že Pravda neznamená pravdomluvnost.
U otázky "Kdo jsem Já?" nemá Nietzsche na mysli povolání atd. atd.

Škoda, že Yalom nevěří v Boha nebo v nějakou sílu, která nás přesahuje.