Existenciální psychoterapie

Kniha Existenciální psychoterapie je uspořádána kolem čtyř velkých témat lidského života, kterými jsou smrt, svoboda, existenciální izolace a nepřítomnost smyslu. Autor se zabývá významem všech těchto čtyř témat a ukazuje, jaký typ konfliktu vzniká při konfrontaci člověka s nimi. Ukazuje jejich projevy v lidské osobnosti a psychopatologii a naznačuje, do jaké míry může jejich znalost posloužit v péči o lidi, jejichž utrpení souvisí s těmito pilíři jejich existence. Kniha se opírá o bohaté klinické zkušenosti autora, o empirické výzkumy a filozofii. Autor spojuje fundované znalosti týkající se psychoterapie se základními otázkami lidského života. Kniha zaujme nejen psychology a psychiatry, ale také všechny zájemce o existenciální psychoterapii a ty, kdo usilují o hlubší sebepoznání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51626/existencialni-psycho-51626.jpg 4.624

Existential Psychotherapy (1980)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

Kniha Existenciální psychoterapie

Chmur
31.01.2018

Velice zajímavá kniha. Je psána celkem srozumitelným jazykem, i když se nejedná o úplně lehké čtení. Možná se k ní ještě vrátím. Přeci jenom vstřebat ji na poprvé není úplně snadné. Yalom na mě každopádně zapůsobil jako mimořádně vzdělaný a moudrý autor.

Delicius
18.03.2017

Pan Yalom opravdu umí psát. Opravdu jo. Málokdo dovede napsat odbornou publikaci, která se tak dobře čte, ke které si sedám s chutí s pocitem, jo jdu na chvíli "zrelaxovat". Úplná relaxace to samozřejmě není, člověk se alespoň kapku konfrontuje se svými tématy- smrt, odpovědnost, samota, smysl života. Taková kniha, kterou právě prolítávám, s chutí ji jednou za rok za dva přečíst znovu, víc si s ní "pobýt".
Přijde mi hezké, jak se zde objevují kazuistiky, které později využil v dalších knihách, třeba v Léčbě Schophenhauerem.

Fukaeri
03.01.2014

Tahle kniha mi dala hrozně moc, nevím, co k tomu dodat. Často mi u ní bušilo srdce, měla jsem pocit, že se nemůžu pořádně nadechnout a byla zaplavená emocemi. Spolu s I.Yalomem říkám (ovšem svými prostými slovy) : nebojte se tématu smrti, může vám pomoct k lepšímu životu. I když je kniha primárně určena spíš odborníkům na lidskou duši, nemusí se jí podle mě bát kdokoli jiný. Irvin Yalom píše mimořádně čtivě a citlivě, dokáže vyvolat pocit, že ležíte u něho v ordinaci na gauči, povídáte si a on vám dává najevo, že mu na vás záleží. Doporučuju!